26.05.21, 10:55Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC BY 4.0

Szef NATO: Rosja pozostawiła dziesiątki tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą

Rosja wycofała tylko część swoich wojsk z Ukrainy, pozostawiając ich lwią część niebezpiecznie blisko ukraińskich granic. Dziesiątki tysięcy wojskowych Federacji Rosyjskiej nadal przebywa w pobliżu wschodnich granic Ukrainy, oprócz tego Moskwa ogranicza swobodę żeglugi na Morzu Czarnym, w tym w Cieśninie Kerczeńskiej. W Sojuszu Północnoatlantyckim sytuacja ta jest postrzegana jako powód do niepokoju – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej z rządem Estonii, informuje portal Obozrevatel.

NATO będzie nadal czujne, wzmacniać swoją obronę i środki odstraszające w obliczu agresywnych manewrów oraz wspierać partnerów Sojuszu, wśród których jest Ukraina”.

- mówił Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny NATO

Z kolei, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij przedstawił Radzie Najwyższej projekt ustawy o podstawach ruchu oporu narodowego oraz projekt ustawy o zwiększeniu liczebności Sił Zbrojnych Ukrainy. Są wymienione jako pilne, podaje Informator.ua.

Jagiellonia.org

Komentarze

oficer LWP2021.05.27 16:46
okazuje się, że wg pisowskich przygłupów Rosja nie może na swoim terytorium rozmieszczać swoich żołnierzy gdzie chce, oczywiście powinni prosić o zgodę Dudę, Kaczyńskiego, Morawieckiego i oficerów propagandy pisowskiej z Frondy
Realista2021.05.26 19:36
Rosja weźmie się ostro za Ukrainę gdy tylko zakończy z Niemcami budowę NS 2
matis 982021.05.26 15:11
Wg III tajemnicy Fatimskiej : w chwili gdy Rosja zdobędzie się na agresję wobec Europy armia ChRL natychmiast wykorzysta okazję aby zając Syberię z jej bogactwami naturalnymi potrzebnymi gospodarce chińskiej . Do tego też ta sama armia nie zawaha się użyć broni nuklearnej wobec Rosji .
mormon2021.05.27 16:48
wg 39 tajemnicy fatimskiej będziesz służył u bauera i mieszkał w oborze
matis89 i jego "ferajna"2021.05.26 11:43
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
matis892021.05.26 11:24
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.05.26 11:35
WAŻNE!!! - - - - PODSZYWKA!!! - - - - TO ŁUKASZENKA i PUTINA TROLL!!! - - - - PODSZYWKA!!!
harry2021.05.26 11:14
Polacy zawsze będą pamiętać, że Tusk służalczo zabiegał o "reset" z Kremlem a Sikorski w paranoi wzywał Zachód do umożliwienia Rosji członkostwa w NATO. Gdyby wtedy tak się stało, dziś nawet bandyta Łukaszenka byłby niezwykle bliskim kumplem sprzedanej w ten sposób Putinowi Polski. Ramię w ramię z kremlowskimi i mińskimi terrorystami stalibyśmy dziś z Putinem i Łukaszenką przeciw Ukrainie. O tym trzeba trzeba pamiętać!