Mecz towarzyski między Maccabi Hajfa i OSC Lille odbył się w Austrii. Do 86. minuty zespół z Ligue 1 prowadził 2:0 po golach Ryana Mendesa i Simona Kjaera. Wtedy to na murawę boiska wbiegła grupka mężczyzn z flagami Palestyny, która zaatakowała jednocześnie piłkarzy izraelskiego klubu. Zaczeli ich kopać.

Na murawie doszło do regularnej bójki z udziałem kibiców i zawodników Maccabi. Przerwały ją dopiero służby prewencyjne, które po kilku minutach pojawiły się na boisku.

Jak realacjonowali obecni tam dziennikarze do akcji wkroczył także trener Maccabi Aleksandar Stanojević. Zareagował on, kiedy zobaczył napastnika atakującego jego zawodnika. Szkoleniowiec uderzył agresora i powalił go na ziemię.

Jak przypomina portal sport.wp.pl "kilka dni temu UEFA podjęła decyzję, że zespoły z ligi izraelskiej będą musiały mierzyć się ze swoimi przeciwnikami w europejskich pucharach na neutralnym terenie. Wszystko z powodu napiętej sytuacji politycznej w tym kraju".