09.08.21, 05:50Screenshot Youtube

,,To był dla Polski najlepszy turniej od ponad 20 lat''. Premier gratuluje olimpijczykom

To był dla Polski najlepszy turniej od ponad 20 lat, od Igrzysk w Sydney” – napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku, gdzie pogratulował polskim olimpijczykom.

Jak podsumował szef polskiego rządu, Polacy zdobyli aż 14 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Nic tego początkowo nie zapowiadało, bo długo czekaliśmy na pierwszy medal i wydawało się, że to nie będzie dla Polski dobry turniej”

- stwierdził Morawiecki, po czym dodał:

Na tym właśnie polega piękno sportu, że uczy nas, żebyśmy się nigdy nie poddawali, że zawsze walczy się do końca. Wszyscy bierzemy to sobie mocno do serca, bo na co dzień walczymy o dobrą przyszłość Polski”.

Na koniec polski premier podziękował wszystkim sportowcom i pogratulował im wielkiego sukcesu.

dam/Facebook

Komentarze

Polak2021.08.9 10:28
DUMA ,SZACUN ,BRAWO ! ! !
Polska to Światowa Lekkoatletyczna POTĘGA2021.08.9 10:25
Polska zajęła 4 miejsce na IO Tokio 2020 po USA ,Italii i Kenii w dyscyplinach lekkoatletycznych ( golf ,koszykówka ,kolarstwo czy łażenie po ścianie itd. ... to nie są konkurencje lekkoatletyczne ! ) zdobywając w nich aż 9 medali : 4 złote 2 srebrne i 3 brązowe co jest najlepszym wynikiem w historii polskiej olimpijskiej lekkoatletyki ! ! !
Jahu🐟2021.08.9 8:09
To prawda i wszystkim sportowcom a zwłaszcza medalistom dziękuję za emocje jakich nam dostarczyli. Trzeba jednak zauważyć, że jak na 40mln naród to dorobek medalowy nie jest aż tak imponujący. Małe Węgry czy Holandia mają dużo lepszy dorobek medalowy.
Anonim2021.08.9 7:06
Oczywiście tym wpisem premier nie omieszkał przypisać ten "sukces" swoim nieudacznym rządom. Jakim trzeba być nieudacznikiem, żeby "podczepiać" się pod coś takiego. Nawet Gierki, Jaruzelskie i inne komuchy tego nie robiły.
Jawny2021.08.9 7:30
Po prostu taktownie podziękował sportowcom. Gdyby nie podziękował, to byś też ględził. W którym momencie "przypisał swoim rządom"? Poproszę o cytat.
Anonim2021.08.9 6:22
Puchar Świata w szachach też był najlepszy: wygrał Jan Krzysztof Duda. Jak to naipisał kiedyś Andrzej Duda: stan sportu odzwierciedla stan państwa.
Babka klozetowa2021.08.9 6:26
Uważnie czytasz Pana Prezydenta. To akurat jest OK. Ale błagam: mniej Dzieł zebranych Lenina! Mniej Wyborczej i Newsweeka! To szkodzi na mózg.
Anonim2021.08.9 6:21
Phi! 14 medali? Lipa. Izrael zdobył 4 (ale w jakim stylu!)
POdPIS2021.08.9 6:18
W 1964 roku też w Tokio Polska zdobyła 23 medale w tym 7 złotych i w klasyfikacji medalowej zajęła siódme miejsce. Fakt to były czasy PRL a dyscyplin sportowych było na olimpiadzie o połowę mniej .
Babka klozetowa2021.08.9 6:24
Nie martw się. Za cztery lata będzie nowa dyscyplina olimpijska: "Najgłupsze i najbardziej cyniczne wypowiedzi wszechczasów". Nasi "profesorowie" z lewicy i opozycji zdobędą tam komplet złotych medali. Sam Anonim będzie miał ze cztery.
Jahu🐟2021.08.9 8:21