15.10.21, 13:11Fot. via: Pixabay - screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

To Donald Tusk wywalczył w Brukseli wstrzymanie środków dla Polski? Jest interpelacje do KE

Donald Tusk zabiegał w Komisji Europejskiej o zwłokę ws. polskiego Krajowego Planu Odbudowy? Europoseł Kosma Złotowski skierował do Komisji interpelację, w której pyta o udział byłego szefa Rady Europejskiej w pracach nad polskim KPO.

Donald Tusk nie jest w stanie zaoferować Polakom żadnego programu. Jego jedynym politycznym paliwem stały się kłamstwa na temat Polexitu, do którego, jak przekonuje, ma dążyć PiS.

- „Płyną do nas sygnały, że rząd wcześniej czy później będzie chciał się dogadać z Unią Europejską. Wtedy my stracimy jedyne paliwo. Bo osoby blisko Donalda Tuska, pytane o jego strategię, mówią że nic nie wiedzą. Czyli, że jej nie ma”

- zdradził w rozmowie z „Wprost” polityk Platformy Obywatelskiej.

Czy więc Donald Tusk, aby móc grać w Polsce Polexitem i konfliktem z Brukselą, wykorzystał swoje kontakty w Komisji Europejskiej, aby opóźnić wypłatę środków dla Polski? Inny informator „Wprostu” zdradził, że politycy PO mówią w kuluarach, iż dogadali się z Komisją Europejską, aby ta wstrzymała środki dla Polski. W ten sposób mieliby doprowadzić do wyczekiwanego wśród brukselskich elit przewrotu politycznego w Polsce.

Sam Donald Tusk zapewniał na antenie TVN24, że wykorzystał swoje kontakty, aby przyspieszyć wypłatę środków. Jaka rzeczywiście była jego rola w blokowaniu przez KE polskiego KPO? Komisję pyta o to europoseł Kosma Złotowski.

- „W wywiadzie telewizyjnym dla TVN24, przeprowadzonym 10 września 2021 roku, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej oraz pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk stwierdził, że prowadził z przedstawicielami Komisji Europejskiej rozmowy w sprawie procedury zatwierdzania zgłoszonego przez Polskę Krajowego Planu Odbudowy. Z wypowiedzi przewodniczącego EPL jednoznacznie wynikało, że jego opinia będzie miała wpływ na decyzję o wypłaceniu Polsce środków finansowych wnioskowanych w KPO”

- pisze polityk w interpelacji do Komisji Europejskiej.

W związku z tym Kosma Złotowski domaga się wyjaśnień, czy w ramach procedury oceny i zatwierdzania zgłoszonego przez Polskę KPO KE prowadziła rozmowy i konsultacje z Tuskiem lub jego współpracownikami, a jeśli tak, to ile takich spotkań się odbyło, kiedy miały miejsce, którzy komisarze lub urzędnicy Komisji brali w nich udział i czy były one protokołowane. Europoseł pyta też, na podstawie jakich przepisów Komisja prowadzi takie negocjacje z Tuskiem.

Wreszcie polityk PiS pyta, czy decyzja KE ws. polskiego KPO jest uzależniona od politycznej presji ze strony Tuska lub innych nacisków krajowych bądź europejskich partii politycznych.

kak/PAP

Komentarze

Janusz2021.11.14 18:09
Powinni POkazac POlska prawozadnosc wyzsza ponad Unijna i zamknac Zdrajce na dlugie lata.
ja2021.11.14 10:37
szuja
ja2021.11.14 10:37
szuja
Aleksander2021.11.12 9:52
Panie Tusk, wszyscy pamiętamy ile afer różnego rodzaju było w czasie ,gdy był Pan premierem. Obiecywał Pan wyjaśnić wiele z nich.Nawet pamiętam ,podawał Pan terminy, kiedy to nastąpi. Zamiast tego, uciekł Pan do Brukseli w momencie najniższego poparcia dla Pana. Nie jest Pan wybitnym politykiem, i tak Pana postrzegają Polacy, jakkolwiek zaklinałby Pan rzeczywistość. Chodzi tylko Panu o władzę, Rozzuchwaliły Pana profity unijne i chce Pan dalej to utrzymać, nawet ze szkodą dla Polski. Nie powstrzymuje Pana nawet to, że istnieje obecnie realne zagrożenie dla Polski. Historia Pana oceni, niech Pan to przemyśli, jeśli nie chce Pan wylądować na jej śmietniku. Niech Pan już nie "uszczęśliwia " ani Polaków ani tego kraju. Tyle w temacie
granatowy na gebie z rozpaczy2021.11.14 10:38
szuja
P.O2021.11.11 10:44
To tusk łamał przworzadnośc w Polsce. Ale dla merkel i UE był odpowiednim pajacem Którego mogli wykorzystywac jak tylko chcieli
P.O2021.11.11 10:42
Dlaczego tego kundla czyt. tyska po kaszubsku nie zamknie się do więzienia za złodziejstwo, korupcje majatku narodowego za OFE, Amber Gold, nawet za to że oszukał PO i uciekł do UE po więkssą kasę> To zwykła kanalia i szmata
tylko prawda sie liczy.2021.11.11 1:07
To co robi Tusk ,nie powinno byc zadna tajemnica,ze to jest najwiekszy i najgorszy zdrajca Polski w Historii.Ten typ z pod czerwonej gwiazdy, powinien otrzymac status persona non grata w Polsce . Ale jest jeszcze druga opcja, musi byc aresztowany i na ciezkie roboty zeslany.
Filip2021.11.9 14:40
Wstrzymanie środków dla Polski nastąpiło na skutek łamania praworządności przez polityków z PiS-u i Solidarnej Polski, a nie przez Donalda Tuska! To rządzący łamią praworządność, a nie opozycja! Niech politycy z obozu władzy własne winy nie zwalają na Donalda Tuska! Większość Polaków chce przestrzegania praworządności przez rządzących. Niech rządzący bezprawie przestaną mylić z "suwerennością"! Obawiam się, że pieniądze z Funduszu Odbudowy dostaną Daniele Obajtki i Łukasze Szumowscy!
Adam2021.11.9 11:12
I czego się Pan spodziewa, Panie pośle, że powiedża Panu prawdę ?
Pol2021.11.10 11:14
Prawdy na pewno nie powiedzą ale niech czują oddech na plecach że ktoś im na ręce patrzy
Anonim2021.11.9 9:18
Bardzo obłudnie brzmią te deklaracje wsparcia komisarzy UE, którzy blokują nam fundusze i nakładają kolejne sankcje. Oni przecież działają pod dyktando Tuska i Łukaszenki, a nawet Putina. Miejmy się na baczności, bo to żadna pomoc, lecz zakamuflowana wrogość
ala2021.11.8 7:35
Tusk to zwykły kłamca i oszust totalny. To typowy szkodnik, działający na szkodę Polski i Polaków.
Anonim2021.11.2 15:12
kundel Merkel
AAAtomek2021.10.20 11:23
ryży po raz kolejny pezszedł do historii Polski jako zdrajca i zaprzaniec. kiedyś w szkołąch będą o nim uczyć jak obecnie o tych, którzy doprowadzili do rozbiorów Polski. gnida niemiecka
Tylko Polskie Prawdziwe PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.16 9:10
Bardzo się cieszę, że "Filip" i nawet inni ZWOLENNICY PO martwią się o ZDROWIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, że Premier Kaczyński mógłby się zarazić na POWĄZKACH KORONO-WIRUSEM, choćby od jakiegoś wroga POLSKI i POLSKOŚCI. Dobrze, że zwrócono uwagę na to, że gdyby coś stało się z Premierem Kaczyńskim to znowu KOLEKCJONERZY VAT-u, "ŁYKNĄ" znowu 400 MILIARDÓW złotych i prześlą gdzieś na KAJMANY i nie będzie 500+, 14 emerytury i innych pieniążków, że trzeba będzie znowu ZASUWAĆ do śmierci i jak WTEDY SPŁACAĆ TE KREDYTY, jak POJECHAĆ nad BAŁTYK z DZIECIACZKAMI??? Dzięki WSZYSTKIM z PO za martwienie się ZDROWIEM WIELKIEGO PRAWDZIWEGO POLAKA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, PRZYWÓDCY PiS-u. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA, "BARTEK", "ŻELAZNY","RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
HDD2021.10.15 22:50
To Donald Tusk wywalczył w Brukseli o wstrzymanie Gazu w jelicie grubym Makreli Putina ale wali w Kakao PO i KO sld psl tvn wp.SS lgbt q i magazyny gazu są Puste w Brukseli na Pohybel Dewiatów.
XYZ2021.10.15 21:20
Wygląda na to że jeden Donald może więcej niż cała polska dyplomacja.
Anonim2021.10.16 6:54
Przegląd przekazów dnia PiS: - Tusk się zradykalizował - Tusk chce tworzyć własne bojówki - Tusk doprowadził do Brexitu - Tusk chce Polexitu - Tusk chce zablokować KPO dla PL - Tusk odpowiada za drogi prąd i gaz - Tusk, Tusk, Tusk … Zabolał ich powrót Tuska
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.16 8:52
HMMM!!!!. Bo to SZCZERA PRAWDA. Całe zło to WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA. Wróćmy do 2005 roku. PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI z PO i PiS wygrywają wybory. Wielki plan dla POLSKI, naszej POLAKÓW OJCZYZNY. I te PO POLSKIE PRAWDZIWIE, to te PO które miało tworzyć PO-PiS, ale przybył NA BIAŁYM KONIU WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA i WYDYMAŁ NAS. A miał PREMIEREM być JAN MARIA ROKITA, mieliśmy mieć większość ministerstw, w tym NAJWAŻNIEJSZYCH MINISTRÓW, PiS zadowolił się kilkoma mało ważnymi ministerstwami. Porozumienie było takie, PiS ma PREZYDENTA, MY PO mamy Premiera i MARSZAŁKÓW, SEJMU i SENATU. PiS miał mieć WICEMARSZAŁKÓW. I co się stało, jak MALARZ KOMINÓW PRZYBYŁ NA BIAŁYM KONIU, WNUCZEK dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ"???, ano stała się WIELKA GOŁA DOPA. A finisz był na MOLO w SOPOCIE, a potem PRZYBIJANE ŻÓŁWIKI w SMOLEŃSKU na GROBIE Posła KARPINIUKA, największej NADZIEI PO, tego POSŁA którego teraz NAJBARDZIEJ BRAKUJE. I są w PO WNUCZKOWYM jakieś JACHIRY, KIERWIŃSKIE czy NIEKOMPETENTNE PRAWIE PREZYDENCKIE CZAŚKOŚZKIE zwane "PACHNĄCA CZAJKA". Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć jak wtedy w 2005 roku byłeś jeszcze w przedszkolu.
Filip2021.10.15 18:51
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
sok z banana2021.10.15 20:31
głupia wyobraźnia
gogogo2021.10.15 23:58
To wygląda mi raczej na skutek soku z konopi. Filip, czas wyść z konopi do realu.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.16 9:03
Jak to jest???. "WYSKOCZYŁ jak FILIP z KONOPII"????.
Anonim2021.11.9 7:19
filipku widzisz PISIory takie nie dobre a mimo to Polacy nie chcą powrotu POstkomuny
robaczek2021.10.15 16:54
KOMPLEKS TUSKA U PISIUSIKUF JEST PRZEPIĘKNY ;] .......
robaczek2021.10.15 17:20
Kocham tuska jestem gejem
SZOK!! MEGA ZMIAŻDŻENIE!!!2021.10.15 16:41
Tusk sprowadził do Polski Krzyżaków!!!!
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 16:46
SASZA, ten Twój NACZALNIK z CCCP-u, wprowadził Ci e w błąd. Krzyżaków NIEMCÓW, sprowadził KONRAD MAZOWIECKI.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 17:20
Naćpany jestem sorry
POLSKIE PRAWDZIWE PO2021.10.15 18:09
SWASZA boli???, MA BOLEĆ. PO to piszę by CCCP-ów BOLAŁO.
ala2021.10.15 16:34
Polacy się wstydzą za Tuska! Kłamał i kłamali jego posłańcy.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 15:27
A coście oczekiwali po WNUCZKU HITLEROWSKIEGO NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, wodza (FIRERA jak to się w NIEMCACH GADA)???, PLATFORMY OBYWATELSKIEJ - PO???
UWAGA! KOMUNIKAT SPECJALNY!!!2021.10.15 15:54
Członkowie PiS proszeni o zgłoszenie się na Dworzec Wschodni, gdzie właśnie dotarł codzienny transport od naszego ciepłego przyjaciela z Białorusi, prezydenta Łukaszenki. Darmowa porcja Maści Na Ból Du.py przysługuje po okazaniu legitymacji PiS (durny pysk wystarczy). Maść Na Ból Du.py prosimy aplikować starannie, ponieważ coraz częściej u członków naszej jedynie słusznej Partii występują problemy z siadaniem. Dziękuję za uwagę!
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 16:08
SASZA coś Ci się POmieszało, , nie ten KOMUNIKAT, PRAWIDŁOWY jest właśnie TEN. """Członkowie PO proszeni o zgłoszenie się na Dworzec Wschodni, gdzie właśnie dotarł codzienny transport od naszego ciepłego przyjaciela z Białorusi, prezydenta Łukaszenki. Darmowa porcja Maści Na Ból Du.py przysługuje po okazaniu legitymacji PO (durny pysk wystarczy). Maść Na Ból Du.py prosimy aplikować starannie, ponieważ coraz częściej u członków naszej jedynie słusznej Partii występują problemy z siadaniem. Dziękuję za uwagę!"""" SASZA, że ten BÓL DOPY jest rozkoszny, to każdy członek naszej PO wie, PO doświadczeniach na naszych wspólnych SPOTKANIACH na MANIFESTACJA w w gronie PEDERASTÓW i CIOTEK i TEŚCIOWYCH.
UWAGA! KOMUNIKAT SPECJALNY!!!2021.10.15 17:21
Ja wańka to mówi
kefas2021.10.15 15:22
ból doopy pisowietów bezcenny.
kefas2021.10.15 17:23
Jestem w głębokiej depresji pis dziś 46%
JM2021.10.15 14:44
Co ma rudy szmaciarz do naszych spraw. Mało za jego rządów wywleczono pieniędzy za granicę? Ma ten człowiek jakieś morale czy zbydlęciał do reszty!? Z tego jak postępuje to widać wyraźnie, że nie może się opamiętać!!! Niech jedzie łotr do Niemiec, nich tam żyje, a od Polski niech się od.......li raz na zawsze. Rzygać się chce jak się zobaczy ten rudy szwabki łeb i sflaczałe podgardle!!! Ordynarny człekokształtny typ.
Marek2021.10.15 14:41
Tusk jest potężny. Jeden człowiek usadza pisiaków.
odp2021.10.15 14:53
Tusk jest potężny. ... W potędze hipokryzji nikt mu nie dorówna. Niechlubna to jednak potęga.
jjj2021.10.15 17:24
PO dziś 15%
*2021.10.16 10:33
aż tyle?
I co teraz?2021.10.15 14:24
„PiS nie chce w Sejmie odśpiewać hymnu Unii Europejskiej, bo chcą wyprowadzić Polskę z UE” 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
JM2021.10.15 14:45
Jeszcze jeden debilek się znalazł!!! My mamy swój polski hymn człowieczku.
JaMa2021.10.15 16:56
Wy macie hymn wolski. Kaczyński: „z ziemi polskiej do Wolski”.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 17:19
SASZA, może lepiej pogadasz o swoim hymnie?? Гимн Советского Союза Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
I co teraz?2021.10.15 17:25
Teras PO 15%
Arno2021.10.15 23:05
To po tym się to poznaje ?
Anonim2021.10.15 14:05
A mówili, że on nic nie może - zaszkodzić może.
odp2021.10.15 14:55
Ależ może, może ... Szkodnictwo, to jego drugie JA
jula2021.10.15 14:03
Ujnia odpowie jak Ujnia zechce odpowiedzieć. A dlaczego pytacie towarzyszu?
odp2021.10.15 14:01
Tusk jest wrogiem Polski. Nie wiedzą o tym tylko naiwni.
bogdanus2021.10.15 13:47
Brawo, trzeba być bardziej aktywny, dociekliwy i pisać zapytania.
„Jest interpelacje do KE”2021.10.15 13:44
To po polsku? Raczej po wolsku.
Anonim2021.10.15 13:41
poko na czele z tuskiem ,to pachoły na żołdzie niemieckim
jle_ffm2021.10.15 13:35
"Płyną do nas sygnały"...zdradził anonimowy polityk PO dla Wprost...taa i o jeszcze pisowcy wymyślicie aby dowalić Tuskowi?
Jacek2021.10.15 13:40
Jle tylko taka kanalia jak ty może bronić kanalie Tuska ,renegata i mafiozo.Na pohybel bydlakom !
Jacku2021.10.15 13:45
Popracuj nad interpunkcją.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 16:26
SASZA, Bo te informacje PRAWDZIWYM POLAKOM z PiS+u przekazuje POLAK, witamy w gronie PATRIOTÓW POLSKICH..