06.11.14, 10:01Przemysław Wipler (fot. Boston9/Wikipedia)

Policja bezkarna czy praworządna? Komendant Główny Policji do dymisji!

„Fakt” i „Super Express” dotarły do nagrań monitoringu z nocy 29 na 30 października 2013 roku, kiedy to doszło do bójki pod warszawskim nocnym klubem Enklawa. Nagrania całkowicie podważają wersję podawaną przez policję, jakoby to poseł Przemysław Wipler zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy.

To policjant napadł na Wiplera, prysnął mu gazem w twarz, a później uderzył. Wcześniej Piotr J. tak samo potraktował innego człowieka, który szedł ulicą, a nie chodnikiem oraz był pod wpływem alkoholu. Poseł stanął w jego obronie. Nagrania, jakie właśnie wyciekły całkowicie potwierdzają wersję parlamentarzysty, który od początku próbował przekonać opinię publiczną, że jest ofiarą, a nie sprawcą.

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek twierdził przed rokiem, że to poseł zaatakował policjantów, a jednemu rozdarł nawet mundur. Z nagrania jednak wyraźnie wynika, że nic takiego nie miało miejsca. Wipler nikogo nie uderzył ani nie szarpał.

„Kłamstwo jest sprinterem, prawda jest długodystansowcem. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i wspierali wbrew kłamstwom i propagandzie. To nie koniec, to początek” - tak sam Wipler skomentował na Facebooku nagrania monitoringu.

W rozmowie z Natemat.pl paramentarzsta zapowiedział również, że będzie występował na drogę prawną przeciw ministrowi Sienkiewiczowi, rzecznikowi policji, samej policji, dziennikarzom, politykom.

„Nikomu nie odpuszczę, bo byłem w stanie się podnieść, byłem w stanie przetrwać to, co ze mną zrobili, ale w taki sposób codziennie niszczone są tysiące Polaków. Może nie medialnie, ale faktycznie, przez działanie policji. A zdarzają się też sprawy spektakularne, dziennikarze linczują ludzi w oparciu o stanowisko jednej strony. Strony, która jak widać wzorowo się nie zachowała, mówiąc delikatnie” - powiedział Kamilowi Sikorze.

Nagrania monitoringu można obejrzeć poniżej.

MaR/Fakt.pl/Natemat.pl/YouTube


Komentarze

anonim2014.11.6 10:27
Trzeba chyba zmienić nazwę na "milicja"
anonim2014.11.6 10:39
dzisiaj do POlicji przyjmuje się większych chamów niż za PRL-u. słusznie ich wtedy Stonoga zbluzgał. to są sługusy reżimu Tuska co pokazuje marsz niepodległości co roku.
anonim2014.11.6 11:18
Kobiety w policji ...to żenada ...ta pchła wali pałą a widać na pośle nie robi to żadnego wrażenia :))) Kobiety w policja tylko szkodzą!
anonim2014.11.6 11:23
Nie mogę się nadziwić się, że Wipler nie wykazuje ani odrobiony wstydu z tego powodu, że był pijany. Sam fakt łażenia nocą wężykiem po chodniku już go powinien zdyskwalifikować jako posła. Pomijam tu całkowicie awanturę z policją.
anonim2014.11.6 11:51
@Janan W cywilizowanych krajach policja nawet zwykłego obywatele w podobnej sytuacji odwozi do domu, ponieważ zwykły obywatel PŁACI ! policji... Już nie wspominam o nietykalności. To nieistotny szczegół.
anonim2014.11.6 12:40
Anty_islam Posła narąbanego, nawet gdy nie pełni obowiązków służbowych, mogą łatwo szantażować (por. casus Piesiewicza) również służby specjalne np. Federacji Rosyjskiej. Poseł narąbany to być może już poseł alkoholik, a choroba alkoholowa to m.in. niszczejąca kora mózgowa, która odpowiada za wybory moralne.
anonim2014.11.6 12:49
Oglądając ten film wydaje mi się że policja po prostu go lała i przekroczyła uprawnienia. Ale co on tam robił nachlany śpiący na murku .Ja mam konserwatywno -chrześcijańskie poglądy i na pewno na człowieka który do takiego stanu się doprowadza głosować nie będę jakimi by się wartościami nie zasłaniał . Chyba że się nawróci i powie swoje świadectwo wiary jak byli narkomanie alkoholicy lesbijki geje . http://www.youtube.com/watch?v=I4igaBw69lQ
anonim2014.11.6 13:06
Chciałbym zwrócić uwagę, iż z nagrań z monitoringu, NIE wynika, że to policjanci zaatakowali. Z nagrania NIE wynika również, że Wipler nikogo nie uderzył ani nie szarpał. TO MOŻNA WYWNIOSKOWAĆ JEDYNIE Z FRAGMENTÓW NAGRAŃ, KTÓRE PRZEDSTAWIŁ WIPLER. To NIE MUSI być prawda. Szkoda, że pod tekstem nikt się nie podpisał. Ciekaw jestem, czy po wyroku sądowym - gdyby był niekorzystny dla pana Wiplera - Autor, a właściwie Redakcja "Frondy", przeprosi nas, czytelników, tak "po chrześcijańsku", za matactwo, za niesłuszne obwinianie policjantów?
anonim2014.11.6 13:28
Janusz61 Akurat wyroki sadu sa różne i poprawnie polityczne Od programów Pani Jaworowicz po program interwencje ma pan stek bzdurnych wyroków .90 % spraw obywatele wygrywają z naszym sądownictwem w StrasburgU bo standardy są białoruskie. Dla mnie problem jest że ktoś głosi jakieś wartości bliskie mi a potem się nachleje jak żul .Gdyby powiedział jestem lewakiem to okej może ćpać pić robić co chce. Wtedy wiemy że to obcy element napływowy po 1945.
anonim2014.11.6 13:52
Brutalność policji, bełkoczący pijaczek wytaczający się nad ranem z knajpy. Rynsztok panie pośle.
anonim2014.11.6 14:43
mamy od 7 lat państwo policyjne w Polsce!
anonim2014.11.6 15:16
Niezależnie od tego, co by poseł Wipler nie mówił policji, na nagraniu widać, że to policja użyła przemocy. Zachowała się w sposób nieadekwatny do sytuacji, a do tego już bezbronnego leżącego lała z wyjątkowym zacięciem. A to że poseł był podpity, czy pijany, to - no cóż - czy ktokolwiek z Was nigdy w życiu się nie upił, nie był podpity czy podchmielony?
anonim2014.11.6 15:32
Ludzie czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem i analizować tego co widzicie ze zrozumieniem? 1. Poseł nie spał na murku, nie szedł zygzakiem itd. itp. Poszedł ze znajomymi do knajpy BO MU SIĘ DZIECIAK URODZIŁ. Nie ma prawa czy co? 2. Wychodząc z knajpy zobaczył jak Policja brutalnie interweniuje wobec pijanego idącego ulicą zamiast po chodniku. podszedł i stanął w jego obronie mówiąc, że jest posłem. 3. Został przewrócony, skopany i zlany pałą (cały czas leżąc na ziemi z podkulonymi nogami - tak zwana pozycja embrionalna) gdzie tu zapasy? 4. Film pokazuje na początku jak go leją a potem jak doszło do interwencji. Został tak zmontowany dla większego efektu. Jak widać słusznie bo połowa z tu piszących by nie wytrzymała powoli narastającego napięcia a i tak nie rozumie co widzi. Pytam gdzie jest agresywne zachowanie posła? Gdzie bicie policjantów/ Gdzie darcie im mundurów i inne rzeczy o które Go pomawiano? Żenujące zachowanie policji i ich przełożonych. W normalnym kraju by się podali do dymisji i jedni i drudzy. U nas nic się nie stało.
anonim2014.11.6 16:12
@Airwolf - czy normalny człowiek nie może zwrócić uwagi policjantowi ? Nie bił ich i nie kopał. Widać wyraźnie jak się wycofuje na chodnik i odsuwa na kilka metrów. Ale policjant idzie za nim i zaczyna się cała akcja.
anonim2014.11.6 16:41
Dla dyskutujących - proponuję przeczytać akt oskarżenia ujawniony na stronach internetowych TV republika i porównać z nagraniem. Nic więcej.
anonim2014.11.6 16:49
@helikopter (Air...), powinieneś śmieciu przeprosić za to co wcześniej pisałeś o tym przypadku. Porównywałeś to zajście ze zgarnięciem do izby wytrzeźwień upitego do nieprzytomności posła PO, ich skarbnika, który nie zrzekł się jednak swojego stanowiska, a pisałeś jaki to on honorowy... Tak jak ty, załgana świnio. Powinieneś kmiocie przeprosić za kłamstwa jakie tu rozpowszechniasz.
anonim2014.11.6 20:55
@helikopter, wiem, że tacy kłamcy jak ty za swoje kalumnie nie przepraszają.
anonim2014.11.6 21:04
...." Tamtego zawieźli do izby i posypał głowę popiołem." Posypał głowę popiołem?! Żarty sobie stroisz. Pisałeś, że zachował się honorowo bo zrezygnował z funkcji skarbnika PO, a przecież prawda jest taka, że nie zrezygnował. Co ma wspólnego katolicyzm z tym co napisałem o tobie? Kłamców, szumowiny itd. trzeba nazywać po imieniu. Wypisywałeś kłamstwa na temat Wiplera i nie masz zamiaru przeprosić i wyjść honorowo z tej sytuacji więc nazywanie cię śmieciem jest uzasadnione.
anonim2014.11.6 21:49
Sprawa w Państwie Prawa jest PROSTA - jak policja nie ma wyraźnego i kompletnego nagrania z kamery w radiowozie i z kamery wpiętej w mundur - ZAWSZE Sąd MUSI przyznac racje Obywatelowi. Ta jedna zasada by spowodowała, że policjanci baaardzo by dbali o odpowiednie nagrania. Wiadomo też, że w miastach USA gdzie policja musi nosić kamery na mundurze liczba pałowań Obywateki spada trzykrotnie. jakies wątpliwości, semiinteligenci?