Jak informuje rzecznik prasowy TVP w rozmowie z portalem dziennik.pl, jest on oburzony postawą dziennikarzy oraz wydawców, którzy dotychczas nie przeprosili za "zszarganie imienia Andrzeja Turskiego i Telewizji Polskiej".

DlategoTVP skierowała pozew przeciwko Markowi Pyzie (red. naczelny portalu WPolityce.pl) oraz Dorocie Łosiewicz (red. naczelna WSumie.pl). "Przypominamy, że oba te portale 5 grudnia 2013 r. opublikowały.kłamliwy tekst pod tytułem „wSumie.pl ujawnia prawdziwe powody odejścia Turskiego z Panoramy. Wystąpił pijany na wizji?”. Równocześnie nie spróbowały nawet zweryfikować tej informacji w TVP, a także zwlekały i w efekcie nie opublikowały w całości przesłanego im przez Rzecznika prasowego TVP sprostowania". - czytamy w informacji prasowej Telewizji Polskiej.

Stacja domaga się, aby obydwa portale, na czas 72 godzin, opublikowały oświadczenie w którym przepraszają: "Telewizję Polską S.A. za rozpowszechnienie (…) nieprawdziwych, godzących w dobre imię Telewizji Polskiej, informacji o prowadzeniu przez Andrzeja Turskiego w dniu 30 listopada 2013 r. audycji informacyjnej „Panorama” będąc pod wpływem alkoholu".

Michał Karnowski, pełniący rolę członka zarządu spółki Frateria, będącej wydawcą obydwu portali, powiedział w rozmowie z PAP, że nie zamierza komentować pozwów TVP, dopóki Andrzej Turski przebywa w szpitalu: "Przestrzegamy zasady, że jeśli ktoś jest chory, to kończy to dyskusję na ten temat. Jak otrzymamy pozew, to nasi prawnicy mu się przyjrzą".

mod/dziennik.pl