16.01.19, 18:40zdj. screen Youtube

Twórca Amber Gold uniewinniony w procesie odwoławczym

Gdański Sąd Okręgowy uniewinnił w procesie odwoławczym twórcę Amber Gold, Marcina P. Były prezes spółki jest oskarżony o opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń. Wyrok jest prawomocny.

W sierpniu 2018 r. Marcin P. został skazany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku na karę 25 tys. zł grzywny. Jak uznał sąd I instancji, były prezes Amber Gold nie wpłacał w terminie ustawowym pobranych zaliczek na podatek dochodowy na rachunek Pomorskiego Urzędu Skarbowego. Chodzi o wynagrodzenia za maj i czerwiec 2012 r. (łączna kwota ponad 283 tys. zł.). Od drugiego zarzutu, że Marcin P. zwlekał z podobnymi płatnościami w latach 2010-2011 na kwotę ponad 570 tys. zł, P. został uniewinniony przez sąd niższej instancji. Od wyroku odwołała się prokuratura i obrońca Marcina P. Twórca piramidy finansowej został uniewinniony przez Sąd Okręgowy. Jednocześnie wyższa instancja utrzymała w mocy wyrok uniewinniający za inną część aktu oskarżenia. 

Sędzia Edyta Frycz podkreśliła w uzasadnieniu wyroku, że apelacja prokuratora nie zasługiwała na uwzględnienie, lecz apelacja oskarżonego okazała się zasadna. Sąd Rejonowy  „prawidłowo ustalił wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, jakie powinny być pobrane i wpłacone przez płatnika w latach 2010-2012”- zaznaczyła Frycz.

Wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku jest prawomocny. Marcin P. przebywa w areszcie od sierpnia 2012 r. Jego była żona i współpracowniczka, Katarzyna P. została aresztowana w połowie kwietnia 2013 r.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

klaus2019.01.17 6:48
no tak jak pisałem tym Państwem nie rządzi pis , rządzi mosad, gru,bnd, tak na zmianę dudkają nas Polaków jak idiotów z bantustanów afryki, a my co, a no idziemy pod tvp protesyować przeciwko mowie nienawiści,a tvn,gw, niejaki Owsiak mogą do woli kpić zrzymać się z moherów, i tak to się toczy, a nawet włączył się Pan Rzecznik od Gender niejaki Pan Bodnar, i tak sobie ustawiają , kto i co ma mówić w telewizji publicznej ,jak nie po ich myśli to bojkotują prowadzącego i to skutecznie , bo po pewnym czasie zostaje usunięty, a tuzy z parti pis na przemian lecą podnieceni do tvnu , gdzie dostają baty i narzekają ,że tvn,jest niewiarygodny, ale kto tą wiarygodność firmuje jak nie pis ,jak m isię nie podobają media to do nich nie chodzę, a tu masz ci babo placek plastusie na przemian latają, i narzekają, tak samo jest z aferami, oczywiście tymi popełnionymi przez opozycję tylko że tam nikt nie siedzi, a jak jusz to tak szukają materiału dowodowego latami , że potem trzeba miliony wypłacać za zapuszkowanego pajaca, i kto tu jest wiarygodny, a no tak tvn, gw, napisała o aferze knf, skutek natychmiastowy, zapuszkowanie gościa, nawet za kaucją nie może wyjść, czyli jest afera w pisie , a w po jej nie ma,bo nikt tam nie siedzi, a mówienie że się bardziej swoich pilnuje jest dla naiwnych,i to nie jest przypadkowość, a jest to konsekwentne przygotowanie do rozwalenia ostatecznie Państwa Polskiego, a w tym uczestniczy i lewa i prawa strona, przy czym lewa strona otwarcieto mówi, a niby prawica w bardziej pokrętny sposób to czyni, i tu nie pomogą rzadne 500+, bo wystarczą artykuły w gw, tvnie ,że tylko patologię to utrzymuje i ci benificjenci 500 plus zagłosują na opozycję bo z automatu będą zaliczeni do elyty, a tak pisiory mogą sobie wmawiać jacy to hojni, dalej nic nie rozumując w jaki sposób media robią z nich wała.
Jan Radziszewski2019.01.16 23:47
Po raz kolejny po Smoleńsku żydzi z SB GRU Mosadu próbują zrobić Polaków w Konia !!! Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
kaśka2019.01.17 13:44
??? https://www.facebook.com/jasnastronamocyJSM/videos/342395529687730/
Laura2019.01.16 22:42
To jest własnie mafia gdanska w której zamieszane sa najwyzsze władze w kraju.za rzadów platformy na czele z Tuskiem.
kso2019.01.16 19:52
Za rok go wypuszczą i będzie posprawie,a winni - a winni może już nie.......
Wojciech2019.01.17 8:01
Nie ma znaczenia czy go skażą czy nie. On nie był faktycznym szefem AG tylko słupem. Całością zarządzali byli agenci WSI. To oni nakręcili cały ten biznes od wyciągnięcia P. z więzienia po kupno OLT. Tylko coś im poszło nie tak i nie udało się uwalić LOT-u na który już Niemcy czekali. Prawdopodobnie to z powodu 400 mln pomocy od ministerstwa