17.08.20, 09:20Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC BY-SA 2.0

,,Układ gdański zdemaskowany''. ,,Sieci'' o kulisach śledztwa ws. Adamowicz

Nawet śmierć, i to w tak dramatycznych okolicznościach, nie zwalnia organów ścigania z obowiązku wyjaśnienia spraw, które ciążyły na prezydencie, jego najbliższych oraz współpracownikach i partnerach biznesowych” – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło na temat śledztwa w sprawie pochodzenia części majątku rodziny Pawła Adamowicza.

W tekście „Gdański układ zamknięty” na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” opisują oni kulisy śledztwa, w wyniku którego zarzuty postawione zostały między innymi europoseł KO Magdalenie Adamowicz.

Jak dalej piszą:

Co roku biznes mieszkaniowy powinien przynieść ok. 350 tys. zł dochodu z tytułu czynszów, od których należałoby odprowadzić podatek. I w zasadzie tak było, lecz pani prezydentowa >>w sposób nieuprawniony korzystała z niższej stawki podatkowej<<”.

Dodają, że Adamowicz miała przed urzędem skarbowym zataić informację na temat dochodów zgromadzonych na rachunkach bankowych a najcięższym z zarzutów jest powiększanie się majątku, którego w żadnym oświadczeniu nie ujęto.

dam/"Sieci",wpolityce.pl

Komentarze

widz2020.08.18 11:17
Należy niszczyć wszelkiego rodzaju mafie:gospodarcze,sadownicze,lekarskie i bronić zwykłych obywateli przed okradaniem,ośmieszaniem ,lekcewazeniem.W kraju katolickim powinno sie przynajmniej dążyc do zachowania sprawiedliwości.Ta walka nie będzie daremna.
Elwira2020.08.18 7:49
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Tadeusz2020.08.18 5:12
Zastanówmy się skąd zostały wzięte pieniądze na tak duży majątek Między innymi mieszkania. Złodziei należy rozliczać bez względu kim są.
Zofia2020.08.17 20:47
Ukarac i to porzadnie
Góralka2020.08.17 14:02
Jestem całe życie z "prawicy"-takiej najbardziej prawicowej ! Oprócz głosowania na Wałęsę nie mam nic politycznego na sumieniu:)) Dwóch spraw nie rozumiem i NIGDY nie zrozumiem /pewnie to za mądre na wieśniaczkę ,wprawdzie z wyższym wykształceniem ,ale wieśniaczkę/ : 1.pochówek Adamowicza w Bazylice , 2.Unieważnienie sakramentu małżeństwa J.Kurskiego i zezwolenie na zawarcie ślubu kościelnego w Krakowie w Łagiewnikach. Ponieważ jestem prawdziwą katoliczką , nie tylko tego nie rozumiem ,ale wyrażam OBURZENIE . I nie szkodzi,że pod artykułem dot. schedy.
Damian2020.08.17 20:49
Nie bardzo rozumiem dlaczego krytykuje pani unieważnienie ślubu Kurskiego robiąc z tego zarzut polityczny - unieważnienia są i będą , politycy również mogą z tego korzystać jeżeli są ku temu przesłanki.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.08.18 7:50
Ciekawe ktory punkt dotyczy Kurskiego? :D Małżeństwo może zostać nieważnie zawarte z powodu jakieś przeszkody zrywającej kanony 1083 – 1094 Kodeksu Kanonicznego. wiek młodociany (14 lat dla kobiety i 16 dla mężczyzny), niezdolność płciowa (impotencja), istniejący węzeł małżeński ( małżeństwo z inną osobą), różność religii (ślub z osobą nieochrzczoną), święcenia, śluby lub profesja zakonna, uprowadzenie, przeszkoda występku (małżonkobójstwa), pokrewieństwo (w linii prostej i do 4 stopnia linii bocznej), powinowactwo (w linii prostej), przyzwoitości publicznej, pokrewieństwa prawnego (powstałego z adopcji). Małżeństwo może zostać nieważnie zawarte na skutek braków dotyczących zgody małżeńskiej. Określone zostały przez prawodawcę w kanony 1095-1107. brak minimum małżeńskiego poznania pozbawienie używania rozumu, poważny brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich, niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej, podstęp przy zawieraniu małżeństwa ( umyślne wprowadzenie w błąd), symulacja, wykluczenie któregoś z istotnych przymiotów lub elementów małżeństwa (jedność, nierozerwalność ,zrodzenie i wychowanie potomstwa), zawieranie małżeństwa pod warunkiem, przymus i bojaźń.
widz2020.08.18 11:13
"Nie bądżmy bardziej papiescy niz sam papież".Jest takie powiedzenie.A poza tym,najlepiej jest gdy kazdy sam liczy swoje grzechy.Nie jest ważne jak długo trwa małżeństwo,ale na jakich zasadach zaistniało.Posłuchajcie (wszyscy zgorszeni) wypowiedzi na you tube ks.Szostaka o nieważności małżeństwa.Wg tych zasad co drugie istniejace jest nieważne.
Elektor2020.08.17 13:05
Pani Adamowicz może być spokojna, biznesy są bezpieczne. Aparatczycy PiS-PO-PSL-SLD trzymają sztamę. Maseczki i respiratory Szumowskiego, wybory Sasina, mieszkania Adamowiczowej itd. Hałas w mediach musi być, żeby wyborcy tych 4 partii utrzymywali czujność i wciąż opluwali przeciwnika. To wystarcza żeby nie zauważali opozycji wobec ich układu, czyli Konfederacji. Spokojna głowa pani Adamowiczowej.
BieS2020.08.17 13:30
Przecież to wy ciągle opluwacie przeciwnika.
Jan2020.08.17 16:32
Aleś chłopie wymyślił.....no takie głupoty rodem z piaskownicy...
Lex2020.08.17 13:02
"Co roku biznes mieszkaniowy powinien przynieść ok. 350 tys. zł dochodu z tytułu czynszów." to ona pałace wynajmuje?
Elektor2020.08.17 13:10
No trochę tych mieszkań domniemany nieboszczyk posiadał. Kont bankowych też w sumie nie wiedział ile ma:)
MaxFiend2020.08.17 12:57
>>w sposób nieuprawniony korzystała z niższej stawki podatkowej<< - a kto to stwierdził i na jakiej podstawie?
Waldi2020.08.18 0:12
A nie wystarczy przeczytać zeznanie podatkowe ??? To Pismo Urzędowe wypełnione i podpisane własnoręcznie przez oszustkę, tam jest czarno na białym, że nie ma kwoty od wynajmu mieszkań czy innych uzyskanych dochodów. Jednak dla totalsów zeznanie podatkowe PIT czy inne, to przecież działanie polityczne.
MaxFiend2020.08.18 12:29
Przecież składała i płaciła. Zarzut jest: "korzystała z niższej stawki podatkowej". Na jakiej podstawie? Każdy, kto nie prowadzi działalności gospodarczej może się rozliczać ryczałtem.
czekista2020.08.17 10:58
Biskup L.S. Głódź "kanonizował " Świeckiej Pamięci Pawła Adamowicza, to teraz zapewne ogłosi "błogosławioną" jego żonę...
jula2020.08.17 11:50
Nie wiem z jaką częstotliwością ale odbywa się przed urną Adamowicza quasi wojskowa odprawa: dwóch rekonstruktorów w pruskich mundurach, po niemiecku przemawiają w żołnierskich słowach tj. krótko i głośno przed prochami (widziałam) Żonka grobu sprzątać nie musi.
Beno2020.08.17 10:06
I kto tu jest bohaterem. Oszust Adamowicz? Czy ten co go w imię sprawiedliwości i wyrządzonych krzywd innym zadźgał nożem, bo inaczej sprawiedliwość na tym świece by go nie dosięgła. A na nagrobku powinni napisać: "Bóg tak chciał".
Roman2020.08.17 11:22
A jaka to się dzieje sprawiedliwość, kiedy bandyta zabija drugiego człowieka ? Czy kiedy bandyci ukraińscy zabijali Polaków, działa się sprawiedliwość ? Czy kiedy bandyta zabije twoja matkę, konsekwentnie uznasz, że wymaga tego sprawiedliwość ? A ciebie kto i w jaki sposób powinien zabić, aby zapanowała sprawiedliwość ?
Oficer WP byly sedzia KK2020.08.17 18:40
A skąd wiesz ze bandyta a może go wynajęli. Capo Tuti di Capi rozkazał! Szwindle są niebezpieczne! Jednego łotra mniej! Tam to trzeba ekipy jak w prohibicji w USA z cart blanche.
Józek2020.08.17 19:52
Roman, widzę, że niewiele zrozumiałeś z komentarza Beno. Nie rozróżniasz ludzi tych uczciwych, dobrych, kochających sprawiedliwość i tych różnych cwaniaczków, oszustów, kłamców, skorumpowanych złodziejaszków..., którzy dorobili się, czy dorabiają na ludzkiej krzywdzie, którzy pogardzają "maluczkimi", którzy dbają tylko o siebie i swój interes.
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE2020.08.17 9:50
Zastanawiam się skąd taka wielka ilość IDIOTÓW jest na Polskiej ziemi. Taki pojedynczy IDIOTA, kandydat do władz to jest normalne, ale Ci, co IDIOTĘ WYBRALI, to już musi być cała masa IDIOTÓW. Normalny, NIEIDIOTA nigdy IDIOTY nie wybierze. Był taki jeden DUREŃ, który rzucił na stół ŚWIŃSKI RYJ, pomachał GUMOWYM WIBRATOREM i w wyborach dostał na Polskiej ziemi 12 % głosów. Przecież NORMALNY, nie CHORY wyborca nigdy na takiego DURNIA nie zagłosuje. Na takich głosują CHORZY na umyśle wyborcy. HMMMM!!!! Jestem w stanie zrozumieć, że Ci ZWYCIĘŻAJĄ w KRYMINAŁACH i WIĘZIENIACH zapełnionych MORDERCAMI, BANDYTAMI, ZŁODZIEJAMI, GWAŁCICIELAMI i ZBOCZEŃCAMI, jakich są pełne WSZYSTKIE WIĘZIENIA w POLSCE ( jak wiadomo każdy w więzieniu jest NIEWINNY jak NOWORODEK)???, Ci KRYMINALIŚCI skoro glosują w 90% na NOWOCZESNĄ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ, to DOBRZE WIEDZĄ NA, KOGO GLOSUJĄ. Dla takich CWANYCH wyjadaczy, jakich mamy osadzonych w KRYMINAŁACH, tylko tacy, którzy są u władzy, są dobrzy, z którymi jest KRYMINALISTOM po drodze. Takich wybierają, którzy umożliwią im dalsze bezkarne RABOWANIE i ZABIJANIE, z którymi jest KRYMINALISTOM "po drodze". Gdzie zwyciężają wśród RÓŻNEJ MAŚCI NACHODŹCÓW na CZOŁGACH RADZIECKICH, wśród LIPNYCH POLAKÓW Polskojęzycznych z POZAMIENIANYMI NAZWISKAMI na POLSKO-BRZMIĄCE? Ale CZY wśród PRAWDZIWYCH POLAKÓW możliwe jest zwycięstwo tych???, co to są za nauką MASTURBACJI dzieci w PRZEDSZKOLACH, co walczą z KOŚCIOŁEM i UCZESTNICZĄ w marszach z umieszczoną na transparencie WAGINĄ zamiast MATKI BOSKIEJ???, co nie widzą problemu, gdy MAFIA PRZYTULIŁA, jak liczą znawcy, nawet 400 MILIARDÓW należnego Polakom VAT-u, które to POOLAKÓW PIENIADZE można było przekazać na PODWYZKI EMERYTUR (jak wiemy były podwyżki 3 zł rocznie zamiast choćby 70 złotych rocznie przez 8 lat rządów PO), na DODATEK dla GŁODNYCH DZIECI (500+), na DODATEK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH czy budowę mieszkań dla MŁODYCH MAŁŻEŃSTW, tych, co donoszą na POLSKĘ LEWACTWU ZACHODNIOEUROPEJSKIEMU, tych, co głosują przeciw POLSCE w UE??. Gdzie umieszcza się LEWAKA, który na przejściu dla pieszych przejechał staruszkę?? Chociaż jak pamiętamy, w GALICJI był nijaki Jakub SZELA ze swoją ANTYPOLSKĄ BANDĄ, która MORDOWAŁA POLAKÓW, rżnęła PIŁAMI POLAKÓW, zabijała DZIECI, KOBIETY i STARUSZKÓW, któremu nic się nie stało ze strony ÓWCZESNYCH SĄDÓW?? Jak wiemy NOWOCZESNA PLATFORMA OBYWATELSKA wygrała wybory do UE w środowiskach LEWACKICH, szczególnie w CISNEJ. CZY CISNA to takie LEWACKIE ŚRODOWISKO??? A tak ładnie o CISNEJ śpiewała KRYSTYNA PROŃKO "Deszcz w Cisnej".
Mala uwaga,2020.08.17 18:50
Super komentarz! Pol Polski to bolszewicy kiedyś było ogórek i szklanka wódki, dziś skora fura i komóra. Jak nie poczują twardej reki rządu to biada nam uczciwym patriotom.