Na transparentach niesiono również hasła dotyczące ochrony życia nienarodzonych, sprzeciwu wobec procedur in vitro, ochrony godności małżeństwa. - Upominano się także o należne prawa dla katolickiej Telewizji Trwam – dodał koordynator marszu. 

 

Marsz poprzedziła uroczysta Msza św., po której odczytany został list do papieża Benedykta XVI, w którym uczestnicy marszu zapewnili o swej wierności Kościołowi.



„Protestowaliśmy przeciw dyskryminacji katolickich mediów. Apelowaliśmy o to, by prawo w naszym kraju czyniło zadość wymogom moralnym odnośnie do ochrony życia nienarodzonych, godności małżeństwa, spraw bioetycznych” – napisali do papieża. Autorzy listu zwrócili też uwagę, iż „procesy laicyzacyjne, które przetoczyły się przez cały kontynent, dziś docierają również do naszego kraju. Widoczna jest walka z Kościołem i jego nauczaniem, będącym fundamentem cywilizacyjnym Europy”.



Marsz „Stop laicyzacji!” został zorganizowany przez dwadzieścia organizacji katolickich z wielu polskich miast a także z Brukseli i Lwowa. Wśród nich byli działacze Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży a także związkowcy z NSZZ „Solidarność”, Rycerze Kolumba i członkowie działającego w Rzeszowie Stowarzyszenia „Contra in Vitro".

 

KAI