20.11.17, 09:40Screenshot YouTube

Verhofstadt zostanie personą non grata? Jest wniosek

Prezes Reduty Dobrego Imienia, Mira Wszelaka, w rozmowie na antenie Polskiego Radia poinformowała, że RDI wystąpiła do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o to, aby Guy Verhofstadt został uznany za personę non grata.

Chcemy żeby na forum Parlamentu Europejskiego przeprosił wszystkich Polaków, wyjaśnił i będziemy tutaj bardzo konsekwentni”

- powiedziała prezes RDI.

To działanie Reduty oraz złożenie dwóch pozwów przeciw Verhofstadtowi jest spowodowane jego wypowiedzią w Parlamencie Europejskim – mówiąc o Marszu Niepodległości mówił o „marszu 60 tys. faszystów”. Jak podkreśliła Wszelaka w informacji dot. pozwu:

Nie zgadzamy się na takie oskarżenia. To kłamstwa inspirowane doniesieniami medialnymi i fake newsami mediów zachodnich. Pierwsze depesze z Marszu pojawiły się dzień przed Marszem! Brałam udział w Marszu Niepodległości wraz z grupą sympatyków RDI. Nie jestem faszystką, ani neonazistką.”

Dalej dodała:

Członkowie mojej rodziny wiele wycierpieli w obozach koncentracyjnych z rąk Niemców – faszystów. Wypowiedź Guya Verhofstadta to oszczerczy atak niepoparty dowodami. Będziemy dążyli do uchylenia immunitetu europosła”.

dam/Polskie Radio,RDI.org.pl