21.08.21, 16:30fot. pixabay via padrinan/pxhere.com

WHO szykuje eskalację ataków na prawo chroniące życie

• Projektowane nowe wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia w kwestii tzw. bezpiecznej aborcji, mają się wiązać ze zwiększeniem presji na władze krajowe w celu zniesienia przepisów chroniących życie nienarodzonych dzieci.

• WHO określa prawo ograniczające możliwość wykonywania aborcji czy prawo do sprzeciwu sumienia pracowników służby zdrowia jako „bariery, które mogą wpływać na dostęp do terminowej i bezpiecznej opieki aborcyjnej”.

• W ostatnich latach wzrasta tendencja WHO do propagowania samodzielnego przeprowadzania aborcji.

• Artykuł opisujący te działania opublikowało czasopismo „BMJ Global Health”.

*****

- Stanowisko WHO to kolejny przykład na to, w jaki sposób tylnymi drzwiami do języka międzynarodowego próbuje się wprowadzić pojęcia całkowicie sprzeczne z obowiązującym prawem. Wydawane przez WHO dokumenty przedstawiane są jako niezależna wiedza ekspercka, choć w rzeczywistości służą propagowaniu określonej linii ideologicznej. Stanowią one potem punkt odniesienia dla komitetów oraz innych międzynarodowych ciał przy projektowaniu dokumentów o charakterze prawnym. Nie można się na to zgodzić i właśnie dlatego konieczne jest stałe monitorowanie działalności agend ONZ – podkreśliła Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Planowana publikacja Światowej Organizacji Zdrowia jest częścią procesu polegającego na uaktualnieniu wytycznych dotyczących aborcji. Obecnie organizacja stoi na stanowisku, że należy promować zabieg usunięcia dziecka metodą tzw. “selfcare”, czyli dokonywaną przez same kobiety, bez udziału lekarza. WHO już wcześniej propagowała aborcję, identyfikując ją jako podstawowe prawo dziewcząt i kobiet oraz prawo człowieka.

W roku 2020 Światowa Organizacja Zdrowia wydała obszerny dokument, w którym zaleciła państwom utrzymanie usług zdrowotnych na poziomie jak najwyższej dostępności, pomimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Pod terminem „usług” w rozdziale o “prawach reprodukcyjnych i seksualnych” ukryta jest jednak tzw. bezpieczna aborcja. Już w tym dokumencie WHO zachęca kobiety do przeprowadzania samodzielnej aborcji farmakologicznej, bez udziału służb medycznych. Przedstawia ją jako najbardziej „bezpieczną” metodę pozbawienia życia dziecka do 12 tygodnia ciąży, a w niektórych wypadkach, nawet do 24 tygodnia, kiedy to dziecko już jest w stanie żyć poza organizmem matki, jeśli zostanie zapewniona odpowiednia pomoc medyczna. Organizacja nie wspomina o zagrożeniach dla życia i zdrowia kobiety związanych z praktyką domowego usunięcia ciąży.  Jak wskazują statystyki, u co prawie czwartej matki, która oficjalnie poddała się aborcji farmakologicznej, zaobserwowano niepokojące objawy, w tym nawet konieczność hospitalizacji, związanej z ciężkimi infekcjami.

Stanowisko WHO sprzeciwia się podstawowym postanowieniom prawa międzynarodowego i ustaleniom najważniejszych międzynarodowych konferencji organizowanych przez Organizacje Narodów Zjednoczonych. Ponadto, także Konwencja o prawach dziecka, która stanowi, iż życie ludzkie podlega ochronie zarówno przed jak i po narodzinach. Co istotne, WHO pozyskuje fundusze, nie tylko od państw czy ich federacji, ale również od podmiotów prywatnych. Jednym z takich podmiotów jest amerykańska sieć klinik aborcyjnych Planned Parenthood.


mp/ordoiuris.pl

Komentarze

niepokorny2021.08.22 10:27
Należy przestać finansować tego typu agendy ONZ, ponieważ ich rezolucje i inne uchwały nie mają żadnej mocy wykonawczej. Lewacka nowomowa...
Detonator2021.08.22 6:48
Sporo ludzi przyjmując preparaty mRNA opowiedziało się za aborcją. Dlatego te preparaty nie będą leczyć ale zabijać. Śmierć niesie za sobą śmierć.
matis892021.08.21 20:05
To jest właśnie Nowy Porządek Świata NWO, Nowy (Polski) Ład który u nas oficjalnie realizuje szatanistyczny lewacki PIS.
matis892021.08.21 20:03
To jest to samo jak WHO promuje pedofilskie standardy edukacji i aborcyjne szczepionki które u nas na ich rozkaz wciska na nachalnie szatanistyczny lewacki PIS.
AAAtomek2021.08.21 18:30
Katolicy kościelni bronią tzw życia poczętego żeby odwrócić uwagę od pedofilii księży i zakonników. Gwałt na dzieciach przy "morderstwie" jak nazywają aborcję całkowicie się rozmywa!
żyd talmudyczny2021.08.21 20:09
Najwiecej pedofili jest wsród żydow
Styki2021.08.21 18:05
Tak dlugo jak ludzie beda patrzec na aborcję z punktu widzenia kobiety (kata), a nie dziecka (ofiary), swiat bedzie w mroku.
Anonim2021.08.21 17:46
Jak WHO kazala walczyc ze swinska grypa to jakos sie obronilismy. Ale gdy kazala walczyc z covidowa grypa to wiekszosc ludzi zesrana ze strachu zgodzila sie na miske ryzu. Teraz WHO nie pasi?
S-Manka2021.08.21 17:14
9 marca była Wielka 78 rocznica wprowadzenia na polskich terenach Wolnej niczym nie ograniczonej Aborcji dla Wszystkich Polek i Polaków. Teraz jesteśmy niewolone. Godność Kobiety wymaga nieskrępowanej możliwości usuwania płodów. To Fundamentalne Prawo Człowieka. Aborcja postprenatalna powinna być dostępna do 18 roku życia. Jak w postępowych krajach narodowych Zachodniej Europy. Przywróćmy Wolną Aborcję. Nie bądźmy Zaściankiem.
Anonim2021.08.21 18:11
powinno byc SS-Manka
...ale o tym nie dowiesz się z Frondy2021.08.21 17:03
Dziś o tym, czy i ile dzieci będą miały kobiety, decydują wola starego kawalera, jakim jest Kaczyński, i grono facetów w sukienkach - mówi prof. Magdalena Środa.
gość2021.08.21 17:03
to teraz będą zabijać nasze dzieci a chronić i sprowadzać uchodźców, ci mają mieć wszelkie prawa!
Po 11 ...2021.08.21 17:06
Ej? Do aborcji nikt nie zmusza. Nikt nie zabija twoich dzieci. To matka decyduje o SWOIM płodzie. Ogarniasz?
Anonim2021.08.21 17:34
jak sie sama zaplodni to ok. ogarnaisz?
Cały twój wkład w donoszenie ciąży2021.08.21 17:44
to ejakulacja. Czyli jakieś 0,0000% zaangażowania.
Anonim2021.08.21 18:30
mozesz sprawic, ze twoje zaangazowanie w donoszeniu ciazy bedzie na poziomie 50% Ogarniasz?
Albert2021.08.21 17:25
Twoje dzieci to faktycznie warto byłoby zabić, żeby takich debilnych genów nie roznosiły.
Po 11 ...2021.08.21 17:30
Moje czy gościa? Ten system komentarzy nie jest jednoznaczny.
Albert2021.08.22 8:36
Gościa oczywiście. Spójrz na lewe krawędzie divów dla każdego komentarza, żeby wiedzieć co jest odpowiedzią do czego :)
Anonim2021.08.21 16:58
/stp/ Więc WHO musi się najpierw dobrać... do diabła, bo wyrządzają mu konkujrencję w zabijaniu mocą "prawa do zabijania". Takie coś znalazłem: "Rosyjska para, która „czciła Diabła” aresztowana za składanie ofiar z ludzi Rosyjscy śledczy badają mieszkającą w Moskwie parę, która była członkami sekty satanistów, pod zarzutem morderstwa dwóch osób jako „ofiary z ludzi” dla diabła." (India Today - News)
Po 11 ...2021.08.21 16:57
Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы, народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы, к победе ведет! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил. Нас вырастил Сталин - на верность народу На труд и на подвиги нас вдохновил. Славься, Отечество чаше свободное, Счастья народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведет! Skvoz grozy siialo nam solntse svobody, I Lenin velikij nam put ozaril. Nas vyrastil Stalin - na vernost narodu Na trud i na podvigi nas vdokhnovil. Slavsia, Otechestvo chashe svobodnoe, Schastia narodov nadezhnyj oplot! Znamia sovetskoe, znamia narodnoe Pust ot pobedy k pobede vedet! Мы армию нашу растили в сраженьях, Захватчиков подлых с дороги сметем! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведем! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведет!
Anonim2021.08.21 16:55
Nie płacić składek na WHO , pir####ć tych lewackich zboczeńców .!!!!!!!!!!!!!!!!
Po 11 ...2021.08.21 16:55
Jest nadzieja dla katolików --- "Naukowcom udało się wyhodować mózgowe organoidy - te spontanicznie wykształciły reagujące na światło pęcherzyki oczne. To przełom i dowód na to, że badania nad miniaturowymi mózgami przyspieszają." --- https://tvn24.pl/swiat/niemcy-wielkie-osiagniecie-naukowcow-z-dusseldorfu-wyhodowali-mozgowe-organoidy-5200884
Po 11 ...2021.08.21 17:04
No i znowu teolodzy będą się zastanawiać, czy taki mózg powstały w laboratorium na bazie ludzkich komórek macierzystych, reagujący na zewnętrzne bodźce ma DUSZĘ? Eeeee tam, już wiem jak wybrną z opresji - zabronią takich eksperymentów, bo to nie etyczne. No i problem z duszą magicznie zniknie :))
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.21 16:53
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał. Refren: Bój to...
JPIII2021.08.21 16:51
Brawa dla WHO. Niech zapobiega pedophilii kleruchów.
Anonim2021.08.21 16:50
Aborcja to podstawowe prawo człowieka od czasów Rewolucji Francuskiej i Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Takie samo prawo jak prawo do ciszy nocnej.
ANONIM2021.08.21 17:41
WYPIRDZiU DO FRANCJI
A do Hamburga można?2021.08.21 17:45
Bliżej.
AAAtomek - Po 11 ...2021.08.21 16:49
Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы, народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы, к победе ведет! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил. Нас вырастил Сталин - на верность народу На труд и на подвиги нас вдохновил. Славься, Отечество чаше свободное, Счастья народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведет! Skvoz grozy siialo nam solntse svobody, I Lenin velikij nam put ozaril. Nas vyrastil Stalin - na vernost narodu Na trud i na podvigi nas vdokhnovil. Slavsia, Otechestvo chashe svobodnoe, Schastia narodov nadezhnyj oplot! Znamia sovetskoe, znamia narodnoe Pust ot pobedy k pobede vedet! Мы армию нашу растили в сраженьях, Захватчиков подлых с дороги сметем! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведем! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надежный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведет!
JPIII2021.08.21 16:46
Katotaliby i kleruchy usiłują zapobiegać łatwemu ich dostępowi do dzieci. Wiadomo, że dzieci są łatwym kąskiem dla katopedophilskich kleruchów. Postępują tak jak stary pedophil bóg, który gwałcił 13-letnia qooorwę marychę, Gdyby poddała się aborcji nie byłoby bękarta i pedała chłystka jezuska.
AAAtomek2021.08.21 16:40
Katoprawacy nie chcą chronić życie, które szturmuje polskie granice, ale ma bezczelność mówić o nienarodzonych, płodach i aborcji na świecie? A jak któraś kobieta poroni (na polskiej granicy) to o tym też napiszecie, że 'Wojsko Polskie' pod dowództwem katoprawaków morduje 'nienarodzonych'?
Po 11 ...2021.08.21 16:40
Kłamliwość tego tekstu demaskuje CAŁKOWITY brak podania źródeł, linków do przywoływanych dokumentów, identyfikacji aktów prawnych. Jest to szczególnie jaskrawe w przypadku źródła tej papki - fundacji Instytut na rzecz Kultury PRAWNEJ Ordo Iuris. Samozaoranie ....
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.21 16:39
hehe... katole przejmują się embrionami a w , d u p i e mają żywych ludzi koczujących na granicy polsko-białoruskiej
sama prawda2021.08.21 17:22
Katolicy bronią tzw życia poczętego bo usłyszeli od kościoła kilka lat temu że tym należy się umartwiać - a kościół celowo odwraca tym uwagę a jednocześnie hasłami o aborcji pozornie trochę broni przed tym że współczesne kobiety to k u r wy a mężczyźni to pantofle. - Wszystkich którzy twierdzą że martwią się że dzieci takiej ściery do rypania nie mają się prawa urodzić - kłamią.
AAAtomek2021.08.21 18:30
Katolicy kościelni bronią tzw życia poczętego żeby odwrócić uwagę od pedofilii księży i zakonników. Gwałt na dzieciach przy "morderstwie" jak nazywają aborcję całkowicie się rozmywa!