02.07.15, 17:13fot. Wikipedia

Wiceszef KE chce legalizacji homomałżeństw w całej UE

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans chce, żeby Komisja doprowadziła do instytucjonalizacji małżeństw jednopłciowych we wszystkich państwach członkowskich. Postulat Timmermansa stoi w sprzeczności z prawem Unii Europejskiej, które nie nadaje Unii żadnych kompetencji w tym zakresie. Słowa Timmermansa można odczytać jako groźbę względem państw członkowski UE, które konstytucyjnie potwierdzają naturalną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek (ILGA)wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że „Komisja powinna pójść dalej i podjąć działania, aby wszystkie kraje członkowskie UE zaakceptowały bez zastrzeżeń małżeństwa homoseksualne, tak jak inne małżeństwa”.

Prawna regulacja małżeństwa nie należy do kompetencji Unii Europejskiej. Próby ingerencji w prawną definicję małżeństwa przyjętą w państwach członkowskich przez organy Unii Europejskiej stoją w sprzeczności z zasadą subsydiarności wyrażoną w art. 5 Traktatu o ustanowieniu Wspólnoty Europejskiej.

Przedstawiciele ILGA chcą jednak, by Unia Europejska zmusiła państwa członkowskie do zakwestionowania naturalnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny przez państwa członkowskie wykorzystując zasadę wzajemnego uznawania, która obowiązuje w ramach wspólnego rynku UE i umożliwia swobodny przepływ towarów oraz usług. Wiceprzewodniczący Timmermans zgadza się z tymi postulatami. Uznaje, że państwa członkowskie, które chronią naturalną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny powinny uznawać małżeństwa jednopłciowe zawarte w innych państwach członkowskich UE. W konsekwencji, uznane zostać powinny wg niego także prawa rodzicielskie homoseksualistów wobec dzieci, które posiadają oni na mocy przepisów obowiązujących w innych krajach.

Oświadczenie Timmermansa wzbudza tym większą konsternację, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat duża część państw Unii Europejskiej wzmocniła prawną ochronę naturalnej tożsamości małżeństwa poprzez gwarancje konstytucyjne. Regulacje takie zostały wprowadzone do ustaw zasadniczych Polski, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Bułgarii, Litwy i Łotwy.

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris"

Komentarze

anonim2015.07.2 18:01
Homoterroryści.
anonim2015.07.2 18:11
Tego, że zboczeńcy będą mogli się "żenić" w ramach "równouprawnienia" mało chyba kto przewidywał. Widać na tym przykładzie jak na dłoni kalectwo demokracji.
anonim2015.07.2 18:15
jakie brawo!? To, że jakiś urzędas, na zjeździe zboczeńców wyraził swoje prywatne zdanie, o niczym jeszcze nie świadczy.
anonim2015.07.2 18:32
Polska to mój kraj i nie wybieram się do ciapatych. Ale nim w Polsce wprowadzą tzw. równouprawnienie dla dewiantów, to Iran zajmie się wcześniej wami w odpowiedni sposób na zachodzie Europy
anonim2015.07.2 22:27
Niech się wa.i ped.ł!
anonim2015.07.2 22:29
krzyszt ; czego tu szukasz, chory człowieku? modlitwy-to napisz wprost; pochwały swojej choroby-usłyszysz od sobie podobnych; a więc czego....? sumienie gryzie... niepokój w sercu... Pan mówi nawróć się ... a wtedy uzyskasz pokój
anonim2015.07.3 19:46
Wyznawcy Proroka nie certoli by się z takim zaraz zostałby kastratem i ochraniał harem szeika przed normalnymi chłopami,
anonim2015.07.4 21:06
UE nie zalegalizuje homomałżeństw w całej UE, bo byłoby to sprzeczne z unijną dyrektywą, która głosi, że to państwa decydują o tego typu sprawach