22.01.16, 18:58

Więcej Republiki. Będzie drugi kanał Telewizji!

"Dzisiejszy format informacyjno-publicystyczny zostanie poszerzony o nowy kanał o charakterze ogólnym. Ma on ambicję odegrać w niedalekiej przyszłości istotną rolę i skutecznie konkurować innymi kanałami dystrybuowanymi w naziemnej telewizji cyfrowej (DVBT)" – informuje Zarząd Telewizji Republika.

 

 OŚWIADCZENIE

Projekt Telewizja Republika ruszył w maju 2013 roku. Wówczas celem było stworzenie całodobowej telewizji informacyjno-publicystycznej, która zapełniłaby wyraźną na polskimi rynku medialnym niszę, jaką był w tamtym okresie brak informacyjnego medium telewizyjnego o konserwatywnym i patriotycznym ukierunkowaniu. Stację utworzyło kilka niezależnie działających na rynku medialnym i w przestrzeni publicznej środowisk: tygodnika "Do Rzeczy”, tygodnika "Gazeta Polska”, portalu Fronda [dodajmy, że "środowisko" z Frondy to w tym wypadku jedynie były redaktor naczelny portalu, Tomasz Terlikowski - przyp. redakcja Frondy], a także grupy Solidarni 2010. Jej rozpoznawalnymi twarzami i założycielami byli publicyści i liderzy konserwatywnej opinii publicznej: Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Cezary Gmyz, Katarzyna Hejke, Anita Gargas, Rafał A. Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz i Tomasz P. Terlikowski.

Telewizja Republika szybko stała się centrum konserwatywnej narracji otaczającej rzeczywistości. Stała się też miejscem pracy i ośrodkiem rozwoju dziennikarstwa konserwatywnego. Pracowali tu i doświadczeni dziennikarze i profesjonaliści z obszaru mediów, którzy z różnych powodów za swoje poglądy zostali zmuszeni do odejścia ze swoich poprzednich firm, jak i młodzi adepci dziennikarstwa. To właśnie z nich korzystają dziś nowo tworzone media narodowe.

Codzienne informacje, komentarze publicystów czy materiały, które były blokowane lub cenzurowane przez media głównego nurtu, a które ukazywały się na antenie Telewizja Republika bez wątpienia miały wpływ na percepcję społeczeństwa odnośnie otaczającej rzeczywistość, co w konsekwencji fundamentalnie wpłynęło na dzisiejszy kształt sceny politycznej w Polsce.

Telewizja Republika spełniła pierwszy etap swojej misji. Stała się niekwestionowanym liderem opinii konserwatywnej i kuźnią kadr dziennikarstwa konserwatywnego. Obecnie przechodzi do kolejnego etapu rozwoju budowy silnych mediów konserwatywnych w Polsce.

Telewizja Republika stworzy grupę kanałów telewizyjnych, które zostaną sprofilowane wg. aktualnych oczekiwań widzów. Dzisiejszy format informacyjno-publicystyczny zostanie poszerzony o nowy kanał o charakterze ogólnym. Obecnie trwają pracę nad uaktualnieniem ramówki kanału informacyjno-publicystycznego. Na antenie Telewizja Republika pojawią się niebawem nowi, znani dziennikarze i publicyści, oferta programowa zostanie wzbogacona o nowe programy z obszaru publicystyki społecznej, kultury i edukacji.

Nowy kanał o charakterze ogólnym ma ambicję odegrać w niedalekiej przyszłości istotną rolę i skutecznie konkurować innymi kanałami dystrybuowanymi w naziemnej telewizji cyfrowej (DVBT). Jednocześnie zostaną wykorzystane synergie programowo-produkcyjne między kanałami informacyjno-publicystycznym i ogólnym, co pozytywnie wpłynie na rentowność projektu.

Za opracowanie nowej strategii uwzględniającej elementy programowe, brandowe, online i finansowe będzie odpowiadał niedawno powołany nowy Zarząd Telewizja Republika S.A., który w zmienionej strukturze redakcyjnej i organizacyjnej będzie realizował budowę silnej grupy mediów konserwatywnych na rynku Polskim.

Plan rozwoju będzie realizowany w trzech głównych etapach: 1. odświeżenie obecnej oferty informacyjno-publicystycznej Telewizja Republika, 2. opracowanie synergii i planu współistnienia dwóch kanałów telewizyjnych o charakterze konserwatywnym i 3. Opracowanie strategii i prowadzenie nowego kanału o profilu ogólnym.

Finansowanie kolejnego etapu rozwoju będzie się opierało na inwestorach krajowych i zagranicznych, z którymi obecnie trwają rozmowy. 

Telewizja Republika S.A.

Styczeń 2016

Komentarze

anonim2016.01.22 19:06
Generalnie jestem za mediami prywatnymi, ale w naszej pokręconej rzeczywistości z zadowoleniem przyjmuje fakt kruszenia jednobiegunowości w mediach
anonim2016.01.22 20:01
Świetny pomysł ! Potrzebna jest telewizja konserwatywna powszechnie i bezpłatnie odbierana w całym kraju w DVB-T bo gdy "wajcha się przekręci w drugą stronę" i do TVP wrócą Lisy i Kraśki to znowu nie będzie telewizji prawicowej w Polsce (poza raczej religijną niż polityczną Trwam).
anonim2016.01.22 20:07
Co za absurd! Już teraz przez pół dnia puszczają telezakupy. "Telewizja informacyjna" a do godziny 14/15 nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć.
anonim2016.01.22 21:10
Jest kasa jest zabawa.
anonim2016.01.23 0:07
nowy kanał reżimowej telewizji?
anonim2016.01.23 1:34
Po co? Przecież już jest na TVP1 :-D
anonim2016.01.23 2:55
//Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Cezary Gmyz, Katarzyna Hejke, Anita Gargas, Rafał A. Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz i Tomasz P. Terlikowski.// Z tego towarzystwa tylko jeden katolik i to nie najwyższych lotów, dwoje koniunkturalnnych ćwierćkatolików, żyd, ateistka, liberał i protestant. Wszyscy mądrzejsi od papieża. To towarzystwo chce in-formować katolicki naród.
anonim2016.01.23 7:42
Coś mi się wydaje, że kolejny rząd będzie miał niezłą aferę do wyjaśnienia - przekazywanie publicznych pieniędzy na rzecz tv republiki i dzieł przy niej powstałych.
anonim2016.01.23 10:08
Republika nie jest żadną telewizją tylko czymś w rodzaju propagandowej gazetki ściennej. Spodziewam się, że teraz strumień pieniędzy państwowych, samorządowych bądź z firm z udziałem skarbu państwa zostanie skierowany w tę właśnie stronę.