W niedzielę zwycięstwo Kamila Stocha, w sobotę triumfy w kolarstwie i maratonie narciarskim oraz nowy rekord Polski w skokach Piotra Żyły.

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajął drugie miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę Austriak zajął piątą lokatę.

Stoch oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m. Drugie miejsce zajął weteran Noriaki Kasai, który cieszył się jak nastolatek z rekordu życiowego (241,5 m). 44-letni Japończyk jest najstarszym zawodnikiem w historii Pucharu Świata, który stanął na podium. Trzeci w konkursie był Austriak Michael Hayboeck.

W sobotę Michał Kwiatkowski z grupy Sky wygrał po zaciętym finiszu jednoetapowy wyścig kolarski Mediolan-San Remo. Drugi był aktualny mistrz świata Słowak Peter Sagan (Bora). Mediolan-San Remo jest najdłuższym jednodniowym wyścigiem w sezonie. W tegorocznej edycji kolarze pokonali dystans nieco krótszy niż w poprzednich latach - 291 km, wspinając się w końcówce tradycyjnie na dwa podjazdy - Cipressa i Poggio. Ostatnie kilometry stanowił zjazd z Poggio i odcinek płaski, a finisz tradycyjnie wytyczono na Via Roma.

Również w sobotę Justyna Kowalczyk wygrała 79. edycję norweskiego 54-kilometrowego maratonu narciarskiego Birkebeinerrennet. Polka zdominowała rywalizację pań. Druga Szwedka Britta Johansson Norgren na mecie w Lillehammer pojawiła się ze stratą 4.14,9. Trzecia była Japonka Masako Ishida - 5.03,5 straty.

Podczas drużynowego konkursu Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Vikersund 18 marca Piotr Żyła osiągnął 245,5 m i ustanowił rekord Polski w skokach narciarskich.