03.06.13, 12:01fot. Plogi_Wikipedia

Wipler: Manifest Polski Republikańskiej

Pokolenie obecnych 20-, 30- i 40-latków płaci dotkliwy rachunek za błędy i zaniedbania rządzących popełnionych w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wielu z nas nie chce w tym uczestniczyć. Ponad 2 miliony Polaków wyjechało z Polski, co trzeci Polak rozważa emigrację, a dramatycznie niska dzietność wskazują, że Polacy nie mają warunków by założyć rodzinę i żyć we własnym kraju. Największym wyzwaniem polskiej polityki jest zmiana tego stanu rzeczy. Musimy sprawić, by Polacy chcieli mieszkać i pracować we własnym kraju, by chcieli w Polsce wychowywać dzieci. 

Polska gospodarka jest coraz mniej konkurencyjna a w konsekwencji coraz bardziej dramatycznie brakuje pracy. Faktyczne długi naszego państwa, które nasze pokolenie i pokolenie naszych dzieci będą musieli spłacić przekraczają 3 biliony złotych. To ponad 80 tysięcy na każdego mieszkającego w kraju Polaka. Zbyt mało osób pracuje, a zbyt wiele urzęduje na koszt podatników. Jeszcze nigdy w naszej historii tak niewiele osób nie pracowało tak dużo na tak wielu niepracujących. Coraz większą część dochodów oddajemy państwu. Prawie pół roku pracujemy by utrzymać państwo, dopiero później zaczynamy pracować na nas i nasze rodziny.

Tak wiele kosztuje nas państwo, które jest coraz większe, niesprawiedliwe, nieskuteczne a jednocześnie słabe. Prawo tworzone przez to państwo dla grup interesów krępuje wolność obywateli zamiast służyć dobru wspólnemu. Państwo to jest bezradne i uległe wobec grup interesu, a jednocześnie silne i bezlitosne wobec zwykłych obywateli. System wyboru polityków i finansowania polityki doprowadził do tego, że elita polityczna z własnego namaszczenia, siedząca daleko od naszych problemów chce wydawać za nas coraz większą część naszych pieniędzy w imię naszego dobra, faktycznie dbając przede wszystkim o dobro działaczy partyjnych i ich rodzin. Musimy to zmienić.  

Polska polityka jest u progu wielkich zmian. Po wielu spotkaniach z Polakami w całym kraju zostałem przekonany, że powinienem wziąć istotny udział w tych zmianach. Podobnie jak miliony Polaków jestem pewien, że obecny rząd i sejm nie pracują dla nich i że przegrywają walkę z coraz poważniejszym kryzysem. Ludzie Ci mają rację. Skończył się czas odkładania poważnych zmian na bliżej niekreśloną przyszłość. Dalszy wzrost gospodarczy oparty o jeszcze większe zadłużanie obywateli nie jest możliwy. Skończył się czas półśrodków, rozwiązań politycznych leczących jedynie objawy choroby toczącej nasze życie publiczne, niedotykających jednocześnie źródeł tej choroby. Czas na prawdę. Prawdę o polskim systemie politycznym, wyborczym, partyjnym, podatkowym, emerytalnym. Czas na prawdę o polskim państwie. Musimy odważnie przełamać właściwą dla polityków skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu. Czasu mamy mało: każdy rok zwłoki oznaczać będzie kolejne setki tysięcy Polaków na emigracji.

Wiem, co zrobić by to zmienić, wiele osób chce to robić razem ze mną. Ci ludzie są dziś poza polityką, poza sejmem i rządem. Rozmawiam z nimi każdego dnia na spotkaniach w całym kraju. Z różnych powodów nie ufają oni żadnej z istniejących partii politycznych, zwłaszcza tym, które obecnie rządzą Polską. Ludzie ci chcą by politycy zaczęli zajmować się realnymi problemami naszego pokolenia. Po zakończeniu prac nad szerszym otwarciem dostępu do 50 zawodów, postanowiłem zacząć pracę nad otwarciem jeszcze jednego zawodu – zawodu polityka.

Chcemy rządu pełniącego wobec nas rolę służebną, odpowiedzialnego przed nami i mającego tylko taką władzę, jaką zdecydowaliśmy się mu dobrowolnie oddać. Chcemy państwa republikańskiego, które poszerza sferę wolności swoich obywateli. Państwa które jest silne i ufa swoim obywatelom.

Wychodzę z PiS by razem z Wami, ludźmi których dzisiaj nie ma w polityce przeprowadzić głębokie zmiany w naszym kraju. Zaczynamy marsz naszego pokolenia po Polskę na miarę naszych ambicji. Lepsza Polska jest możliwa tylko jeśli uda się przekonać do działania tysiące osób, które dzisiaj są poza polityką. Nikt za nas tego nie zrobi – musimy to zrobić razem. Zbudujmy kraj, w którym będziemy chcieli mieszkać, do którego będziemy chcieli wracać, w którym będziemy chcieli zakładać rodziny, mieć dzieci. I w którym będziemy dumni z naszych polityków. Zbudujmy kraj w którym Polacy pracują, prowadzą firmy, wychowują dzieci a nie bezradnie błąkają się po urzędach. 

Dzisiaj zapraszam Was do wejścia razem ze mną na nową drogę. Jesteśmy Republikanami. Naszą partią jest Polska.

eMBe/Wipler.salon24.pl 

Komentarze

anonim2013.06.3 12:41
To zagrywka ,chodzi o TV Republika i jej wejście na UPC.
anonim2013.06.3 13:03
Wszystko co mówi pan Wipler wiemy sami. Gdzie jest ten manifest? Najpierw program.
anonim2013.06.3 13:12
Kompromitacja Wiplera. Pycha kroczy przed upadkiem.
anonim2013.06.3 13:19
Panie Wipler -tratatata, głową muru nie przebijesz, kutasem drzewa nie wykopiesz. A juści, wyjdzie ci Polska - zidiociałych piogalów, Polska libertyńska.
anonim2013.06.3 13:33
Faktycznie! Bez poparcia człowieka "postępu" i "nauki" żaden polityk w Polsce nie ma najmnejszych szans... :)
anonim2013.06.3 14:25
Tekst piękny. Mam nadzieję, że szczery. Jestem tego samego zdania co p.Wipler: tylko szeroki ruch społeczny może w tym kraju coś zmienić - partie kanapowych dorobkiewiczów i oportunistów nie są zainteresowane realnymi zmianami - im jest dobrze tak jak jest.
anonim2013.06.3 14:38
No coz zluz pan mandat poselski to poczytem albo pslucham co masz pan do powiedzenie inaczej tos pan tki Bolek w nowym wydaniu, I nie wazne jest tu co ma pan do powiedzenia, slusznosc pana argumentow, Wybudowals pan soej polityczne JA na basie PiS i rozbijasz pan spojnosc w tak waznym momencie dla narodu. Jak moza miec zaufaie do czlowieka, ktory wykreca taki numer panski mandat to mandat PiS wiec zwiodl pan zaufanie wyborcow. Panska wiarygodnosc jest dzis rona ZERO a moze nawet mniej
anonim2013.06.3 14:40
"...Dzisiaj zapraszam Was do wejścia razem ze mną na nową drogę. Jesteśmy Republikanami. Naszą partią jest Polska...." Pytam sie jaka Polska - oparta na zdradzie, obludzie - zdradzil pan partie dzieki , ktorej pan zaistnial w polityce i obludnie nawoluje do pojscia za panem. Tak jestesmy republikanami ale nie tolerujemy zdrady i obludy.
anonim2013.06.3 14:50
Chcemy Polski gdzie Ewangelia stoi nad prawem stanowionym, nie jakiejś republikańskiej. Pamiętamy Wandeę.
anonim2013.06.3 17:50
Pan Wipler ma moje wsparcie. Jeśli jeszcze przedstawi konkrety i rzeczywiście coś zbuduje (najlepiej razem z PJN) to ma mój głos w wyborach.
anonim2013.06.3 18:43
Wipler już przepadł, jak ci przed nim zadzierający nos. Brak mu honoru i wyczucia politycznego. Wejść do sejmu po czyichś plecach, a potem prywata i pycha.
anonim2013.06.3 18:56
skończy jak Palikociarnia tzn na dnie
anonim2013.06.3 20:04
"Jeśli Piogal ma Panu udzielić poparcia to ..." ... ;))))))))) Panie Wipler, ma Pan możliwość poparcia Wielkiej Osobistości. Takie poparcie to 100% zwycięstwo! Co za bufon, ja nie mogę! Już niedługo bedzie o sobie mówił "My" . . . Kolejny dowcip to hasło: "budować coś z PJN". Paradne! Pomimo tego Partia Republikańska jest Polsce potrzebna, bardzo bym jej kibicował ale dopiero PO ROZBICIU sitwy PO-SLD-R.Palikmiota. Nie teraz, kiedy wróg słabnie i należy go dobić jednym, celnym pchnięciem mizerykordi. Panie Wipler, FALSTART!!!!!!!!!!
anonim2013.06.3 20:40
Kris66 - ja panu Wiplerowi już kibicuje, aby rozbito sitwę PiS-PO-SLD-PSL. Palikot to błazen, którego nawet nie biorę pod uwagę.
anonim2013.06.3 23:24
Dobrze mu z oczu patrzy. I najchętniej widziałbym go w jakiejś koalicji z KNP
anonim2013.06.4 9:12
Wipler, stań na czele KNP, usuń Korwina na dalszy plan, bo on nie nadaje się do demokracji, mimo, że jest uczciwym człowiekiem. Ale nie ma w nim wiary, tyle co w panu. Korwin jest deistą niestety, a pan jest człowiekiem głębokiej wiary, należy pan do Opus Dei. Zwyciężymy. Bóg Honor i Ojczyzna. Niech żyje Polska.
anonim2013.06.4 22:59
Panie Wipler, weź pan jeszcze Godsona, Gowina, paru innych konserwatywnych liberałów z PiSu i PO i na was głosuję.