17.05.20, 12:00Screenshot Youtube

Witalij Portnikow: Współczesna Rosja jest klonem hitlerowskich Niemiec

Współczesna Rosja jest klonem narodowo-socjalistycznych Niemiec, a nie Związku Sowieckiego w okresie stalinizmu, powiedział ukraiński publicysta Witalij Portnikow w programie „Sobotni Klub Polityczny” w eterze ukraińskiej telewizji Espreso.TV.

Według Portnikowa, putinowska Rosja wykorzystuje Dzień Zwycięstwa nad Nazizmem w II Wojnie Światowej w celu ożywienia sowieckiego typu społeczeństwa.

Logika jest taka, że w Federacji Rosyjskiej starają się zbudować społeczeństwo w stylu sowieckim. Ideologicznie. Z tego punktu widzenia należy dołożyć wszelkich starań, aby ludzie mieszkający w Federacji Rosyjskiej postrzegali swoje państwo, jako kraj będący kontynuacją Związku Sowieckiego”.

Witalij Portnikow

Znany ukraiński publicysta i dziennikarz

Jednocześnie zauważył, że Związek Sowiecki był państwem o absolutnie konkretnej ideologii.

Kiedy mówiliśmy o tej konkretnej ideologii, powiedzieliśmy, że powinna ona być powiązana z czymś, co jednoczy ludzi. Jeśli komunizmu nie istnieje, co pozostaje? Pozostaje zwycięstwo w II wojnie światowej. Demokracja i przyzwoity standard życia nie istnieją w putinowskiej Rosji, ale jest konieczne czymś zjednoczyć ludzi. Próbują jednoczyć pamięcią o tym, że zwyciężyliśmy, próbowali nas zniszczyć, ale przeżyliśmy. Ta ideologia podąża ścieżką nie do komunizmu, ale do nazizmu”

powiedział Portnikow.

Dodał, że wielu Rosjan pozostają częścią narodu sowieckiego, ponieważ nie zaproponowano im alternatywy.

Bardzo często mówimy, że chcą zrehabilitować Stalina. Stalina nie trzeba rehabilitować, ponieważ nadal pozostaje bohaterem dla ogromnej liczby narodu radzieckiego, którym pozostają Rosjanie i Białorusini. Pozostają narodem sowieckim, ponieważ nie zaproponowano im żadnej alternatywy”

wyjaśnił publicysta.

Jednak jego zdaniem współczesna Rosja jest teraz bardziej podobna do narodowo-socjalistycznych Niemiec niż do stalinowskiego Związku Sowieckiego.

W rzeczywistości ci ludzie nie Stalina wyciągają z grobu, ale Hitlera. W rzeczywistości są zwolennikami tej ideologii narodowo-socjalistycznej. Współczesna Rosja nie jest klonem stalinowskiego Związku Sowieckiego, ale klonem narodowo-socjalistycznych Niemiec. Jej polityka nie przypomina polityki Związku Radzieckiego, jest podoba do polityki narodowo-socjalistycznych Niemiec. To, co mówi Putin, jego przemówienie krymskie jest remakiem Adolfa Hitlera. To narodowy socjalizm w najczystszej formie. Pomysł ochrony »Russkiego miru«, kiedy wszyscy rosyjskojęzyczni ludzie powinni mieszkać w jednym kraju etc., to hitlerowska koncepcja »przestrzeni życiowej« dla Niemców”

podkreślił Portnikow.

Przypomnijmy, jeszcze na początku XXI wieku eksdyrektor Centrali Wywiadu (DCI) Robert James Woolsey, mówiąc o putinowskiej Rosji, zauważył, że świat będzie miał do czynienia „faktycznie z państwem faszystowskim, które tłumi podstawowe wolności własnego ludu, regularnie organizuje oszustwo wyborcze i nieustannie dąży do hegemonii nad sąsiednimi krajami”. Z kolei amerykański politolog i geostrateg polskiego pochodzenia Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla gazety „The Wall Street Journal” powiedział, że reżim Putina w dużej mierze przypomina faszyzm Mussoliniego. „[…] Putin próbuje połączyć tradycje Czeka (leninowskiego gestapo, w którym jego dziadek rozpoczął karierę) z militarnymi rządami Stalina, z roszczeniami Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej do statusu Trzeciego Rzymu, ze słowianofilskim marzeniem o jednym dużym państwie słowiańskim, kontrolowanym przez Kreml”.

Przedstawiciele rosyjskiego środowiska akademickiego też nie pozostali obojętni wobec nazizmu w Rosji. Rosyjski naukowiec, prawnik i kryminolog prof. Jakub Giliński stwierdził, że zwycięstwo nazizmu i faszyzmu we współczesnej Rosji stało się faktem.

Zapomnieć przeszłość oznacza zgodzić się z jej powrotem” powiedział kiedyś Winston Churchill. Znany amerykański historyk Timothy Snyder w książce „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem” opisał obszar, na którym w pierwszej połowie ubiegłego stulecia dokonano najstraszniejszego ludobójstwa narodów Europy. Naukowiec zwraca uwagę na fakt, że „Obszar skrwawionych ziem w całości pokrywa się z terytorium dawnej Rzeczypospolitej”.

Agresywna polityka Rosji doprowadziła świat na skraj przepaści. Moskwa z maniakalnym uporem stara się zburzyć powojenny system globalnego bezpieczeństwa, podważyć jedność bloku euroatlantyckiego, odzyskać kontrolę nad krajami byłego obozu socjalistycznego i realizować strategię podboju Europy.

Putin zachowuje się jak Hitler na kilka lat przed II wojną światową. Dlatego warto przypomnieć słowa Winstona Churchilla, który powiedział w House of Commons, gdy kraje europejskie zawarły z Hitlerem układ monachijski w 1938 roku: „Mieliście wybór między wojną i hańbą. Wybraliście hańbę, teraz dostaniecie wojnę”.

I miał rację. Niecały rok później Hitler napadł na Polskę, a Wielka Brytania musiała wypowiedzieć Niemcom wojnę. Zaczęła się II wojna światowa…

Teraz Europa i świat stoi przed tym samym wyborem…

Jagiellonia.org

Komentarze

Mietek2020.05.17 23:36
To ci odkrycie?!
kgb2020.05.17 16:56
Jagiellonia.org - z tym to już nawet po pijaku się nie da dyskutować
KATON STARSZY2020.05.17 16:48
diagnoza winna być odwrotna.To hitleryzm jest klonem żydo-komuny.Takich wyrafinowanych zbrodni rzadko szukać w histori świata.Rosyjski żyd zanim zabił,odbierał godność ludziom.Przykłady: rewolucja astrów na Węgrzech,pażdziernikowa, głód na Ukrainie, bestialskie postępowanie z ludżmi walczącymi z niemcami Często za kromkę chleba,którą rodzice ukryli dla dziecka.
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.17 15:38
Klapafuckyousz - OBOJETNY ma gotowe archiwum, jest dobrze przygotowany. On pochodzi z oryginalnych żydo-bolszewików. OBOJĘTNY w "pracy" ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Należy musi się tytuł stachanowca, order lenina, zapomniałem, już go ma. No i ma tą "melodię" do sr*nia 24/7.
Olej2020.05.17 14:14
Larwa w ciągłej aktywności przepoczwarzania ! Z łba Dzierżyńskiego wyłazi Romanow, po czym nagle z jego pleców wyskakuje Stalin udekorowany orderem św. Jerzego, z Placu Czerwonego wyrasta bufiasta cerkiew, w niej pop kagiebista błogosław krasno armista, Ojczyźniani bojcy a obok nich heilujący mołojcy. Że ten naród nie trafił do psychuszek to cud wedle pumieni babuszek. Car orieł dwugłowy sierp, młot i trzy dzioby, rewolucja i czerwień, zwiezda na prospekcie Lenina, Piotrogród, Leningrad i caryca Katarina. Budionówka i gwardziści Piotra, wychodzi sekretarz uraaaa !!! wiwat w pałacach cara. Kotłuje się larwa, imperium wyciska, lud sowiecki łzawi serce duma ściska.
Klapaucjusz2020.05.17 13:48
Rosja nie musi niczego klonować, bo ma własną i długą historię rządów autokratycznych pod hasłem "Car, Cerkiew, Rosja". Lenin i Stalin chcieli próbowali wymienić "Cara" na "Proletariat" i "Cerkiew" na "Partię", ale Putin wraca do oryginału stworzonego przez Iwana IV i Romanowów. Rosja ma jedynego słusznego władcę, Cerkiew zaciera ręce na myśl o powrocie do "chrześcijańskich korzeni" a ciemny lud poi się wódką i nacjonalizmem.
oficer LWP2020.05.17 16:55
ty masz Naczelnika Państwa zwykłego szarego posła, który rządzi i za nic nie odpowiada w dodatku negocjuje potajemnie z żydami jak masz im zapłacić 300 mld $ i nie chce wpisania do konstytucji zakazu sprzedaży lasów państwowych i odrzucający projekt ustawy blokująca amerykańska ustawę 447
KOSTEK2020.05.17 13:46
Nie wiem ile wspólnego z hitlerowskimi Niemcami ma współczesna Rosja. Może i dałoby się znaleźć jakieś podobieństwa. Natomiast wiem, że Unia Europejska coraz szybciej dogania Rosję pod tym względem i pewnie wkrótce już ją przegoni.
Drogowiec19672020.05.17 13:25
Brawo rusofobi. Idźcie do Wuja sama on was "ochroni" a Merkel będzie stała na czatach
tukan2020.05.17 13:16
Faszyzm i komunizm wyrastają z jednego pnia syjonizmu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marian2020.05.17 13:06
Nie wolno współczesnym zaprzepaścić tego wielkiego osiągnięcia Armii Czerwonej, czyli masowych gwałtów kobiet i mordow na cywilach dla butelki wódki.
JanP2020.05.17 12:33
Takie pierdoły tylko na jagiellonia_org. Czego to ludzie nie wymyślą i jak dochodzą do takich rewelacji?
kacapy za Ural2020.05.17 12:59
E tam , kacapie moskiewski .
Ben2020.05.17 12:20
Jaki klon Hitlerowskich Niemiec. FR to tak naprawdę ZSRR z dolepioną plakietką o nazwie demokracja. W OGÓLE SIĘ NIE ZMIENIŁA.
LEWACKIE LUMPY,ŻAŁOBA po DIDUSZCE SIĘ SKOŃCZYŁA? 2020.05.17 12:14
Na polskich ulicach pojawia się coraz więcej bandyckich hord niby-protestujących z każdego powodu. To wszystko jest nakręcane przez lewacko-tęczowe lobby politycznej "totalnej" opozycji gotowej podpalać kraj wszędzie i za każdą cenę. Zza kurtyny wspomagają to byli SB-ecy, PZPR-owcy, ci z WSI i PRL-owskich służb specjalnych oraz LWP. To są działania wprost wymierzone w istnienie państwa. Co kuriozalne, cała to awanturnicza banda uliczna neo-komunistów i post-PRL-owskich lumpów usiłuje przedstawiać się za kogoś innego niż w rzeczywistości sama jest. Niektórzy z tych obłąkanych ludzi - jak ma to ostatnio miejsce w Warszawie - usiłują wmówić, że stoi za nimi nawet "Solidarność" górników czy stoczniowców. Ludzie z "Solidarności" jedynie na taki słowa pukają się w czoła. Tym bardziej, że "S" oficjalnie wsparła w wyborach Andrzeja Dudę. Ale coraz powszechniej zwykli Polacy sami wskazują na konieczność obywatelskiego powiedzenia "dość" tym lumpiarskim rozróbom. Pojawiły się nawet głosy, że warto byłoby przeciwstawić lumpiarskim rozróbom w Warszawie faktycznie ze dwie robocze zmiany związkowych "palaczy opon" i "zdenerwowanych" robotników z kilku zakładów i kopalń. Wtedy ta cała dzicz lewacko-komunistyczna da nogę na oczach całej Polski.
Marian2020.05.17 13:20
Ta hołota nazywana jest przedsiębiorcami.
katolicka kretynizacja polski2020.05.17 12:08
A współczesna Polska jest klonem hitlerowskich Niemiec i komunistycznej Rosji! taka hybryda pod dowództwem Kałczyńskiego! tyle że Hitler i Stalin brali osobiście odpowiedzialność za to co robią, tchórzliwy żoliborski kurdopel chowa się za plecami innych...
Mapa2020.05.17 12:19
Szanowny Panie Kretynie K a t o p o l s k i , jakiej religii jest pan wyznawcą i za czyimi plecami pan się chowa?
tygrys2020.05.17 13:08
a jakiej religii jest chazarski pomiot?
Hanys2020.05.17 12:19
A tyjesteś klonem osłai czerwonej szmaty.
sale2020.05.17 12:24
Obelgi są oznaką bezsilności, nie ma do czego się przyczepić to się wyzywa. Pamiętaj tylko że kacapy, gdy bezmyslne narzędzie przestaje być im potrzebne częstują je kulką w potylicę lub nowiczok.
comic2020.05.17 13:28
ktoś już pisał; na wstawki kretyna nie reagować !
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.17 14:35
A lewacki płatny troll dalej potwierdza mój nick hehehehehehehehehehehe
Grizzly2020.05.17 12:06
To racja ale Izrael ze swoimi murami .....?