11.10.20, 12:49Fot. screenshot - YouTube (Dominikanie.pl)

,,Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia’’ [WIDEO]

PIERWSZE CZYTANIE

Uczta mesjańska

Iz 25, 6-10a

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarzy wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody.

Raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan otrze łzy z każdego oblicza, odejmie hańbę swego ludu po całej ziemi, bo Pan przyrzekł.

I powiedzą w owym dniu: „Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! Albowiem ręka Pana spocznie na tej górze”.

Oto słowo Boże.


DRUGIE CZYTANIE

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia

Flp 4, 12-14. 19-20

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Filipian

Bracia:

Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku.

A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę. Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków. Amen.

Oto słowo Boże.

 

EWANGELIA

Przypowieść o zaproszonych na ucztę

Mt 22, 1-14 (krótsza perykopa Mt 22, 1-10)

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu:

„Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.

Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: «Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę». Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa; a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy ich, pozabijali.

Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.

Koniec krótszej perykopy.

Wtedy rzekł swoim sługom: «Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie». Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami.

Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: «Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?» Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: «Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».

Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.

Oto słowo Pańskie.Komentarze

Apateista2020.10.12 8:26
Ideologiści chrześcijańscy wciaż mentalnie tkwią w głębokim średniowieczu. Dla nich czas się zatrzymał. Oto przykład co jest największym marzeniem każdego chrześcijanina: Nażreć się i nachlać. Nic dziwnego więc, że tak wielu wegetarian jest niewierzacych.
Anonim2020.10.11 19:35
Chyba jednak rozliczenie wspólnot narodowych w doczesności.
Schmutziger Juden, ich heiße Rudolf Höss.2020.10.11 14:06
Ich habe eine Überraschung für dich. Mein Konzentrationslager ist offen für Sie.
klecta2020.10.11 13:02
mnie akurat okłamywał i osłabiał...zamącił mi w głowie...nie pozwolił normalnie żyć...żałuję, że wychowano mnie w wierze katolickiej..ta religia niszczy człowieka od środka
owo2020.10.11 14:20
no to masz już swoją wolność i idź w pokoju!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.11 12:56
pyerdolony pedofil w sutannie!
BODO2020.10.11 13:01
dziadku przestań siedzieć na necie , bo się zmienisz w mumię internetową!