17.01.19, 07:15screenshot twitter - Krzysztof Zygowski / policja

Zabójstwo Pawła Adamowicza: Nieprędko doczekamy się procesu...

Wygląda na to, że zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nieprędko doczeka się wyroku. Jak przekonuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”, proces może ruszyć dopiero za rok.

Dziennik przekonuje, że powodem jest duża ilość dowodów do zbadania oraz konieczność przebadania sprawcy. Przypomina, że w związku z tym, że atak miał miejsce na oczach zarówno widowni, jak i telewidzów, którzy oglądali transmisję z finału WOŚP w Gdańsku, świadkiem mogły być nawet miliony ludzi.

Wszyscy słyszeli słowa nożownika, który wykrzyczał, jak się nazywa i dlaczego targnął się na życie Adamowicza”

- przypomina „Rzeczpospolita”.

Podkreśla, że w związku z tym postępowanie przygotowawcze, które kończy się sporządzeniem aktu oskarżenia, może zająć od sześciu do nawet dwunastu miesięcy. Winne są długie procedury, „ścisłe terminy”, a także możliwość odwoływania się od decyzji prokuratury.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.01.17 9:22
Po raz kolejny po Smoleńsku żydzi z SB GRU Mosadu próbują zrobić Polaków w Konia !!! Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
Stachu2019.01.17 7:45
No proszę, a przecież już w dzień zamachu TVP Info na pasku autorytarnie orzekła, że podejrzany był "chory psychicznie" i dlatego "nie należy tej sprawy wykorzystywać politycznie". Czy Fronda tak lubująca się w sondażach poinformuje o tym najnowszym, wykonanym przez Millward Brown już po zamachu? Uchylę rąbka tajemnicy - wg niego poparcie dla jednej z partyj spadło o 10 procent.
Piotr Nowak 2019.01.17 7:34
To wcale nie jest już ważne. Jedyną ważną rzeczą jest to żeby ten typ już nigdy w życiu nie zobaczył gwiazd na niebie. I wierzę że tak będzie. Teraz są ważne inne rzeczy.