07.05.19, 13:15Fot. Piotr Drabik via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Zapadł prawomocny wyrok: Wałęsa ma przeprosić Henryka Jagielskiego za nazwanie go agentem SB

Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł prawomocnie, że Lech Wałęsa musi przeprosić byłego pracownika Stoczni Gdańskiej Henryka Jagielskiego za nazwanie go agentem Służby Bezpieczeństwa. Były prezydent zarzucał mu też pobicie kolegi w stoczni, za co również ma przeprosić.

Oddalona została tym samym apelacja pełnomocnika Wałęsy od wyroku sądu niższej instancji. W lutym 2018 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że oskarżenia Wałęsy były bezpodstawne i ma za nie przeprosić na Twitterze, portalach gazeta.pl oraz dziennik.pl, a także listownie. Byłego prezydenta zobowiązano też wówczas do zapłacenia 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia powodowi.

Wałęsa oraz Henryk Jagielski pracowali razem w Stoczni Gdańskiej w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Piotr2019.05.7 23:41
Ten kłamca, pyszałek, buc i zarozumialec powinien przeprosić wszystkich, (no prawie wszystkich, większość Polaków) za działanie na rzecz czerwonej zarazy i przyszłości jej bękartów.
K.A.2019.05.7 16:14
Jestem pewien, że straty jakie poniosło Państwo Polskie na skutek działalności Pana Lecha Wałęsy są możliwe do wyliczenia. (nie chodzi o straty moralne, lecz o konkretne pieniądze). Może warto powołać w ramach akcji obywatelskiej zespół składający się z historyków, ekonomistów, śledczych kryminalnych i tych którzy brali czynny udział w życiu gospodarczym i politycznym w tym okresie kiedy Pan Wałęsa był prezydentem.
polak2019.05.7 14:12
to jest faszystowski wyrok taki kapuś nie może przegrać sprawy ,będzie interwencja putina i timermansa --jeszcze nie odezwali się ci """zdrajcy z PeOkO""
anonim2019.05.7 13:28
Nareszcie sprawiedliwość go dosięgnęła. Czy wyciągnie z tego wyroku wnioski i przestanie kłapać? Takich wyroków powinno być więcej.