10.07.18, 12:30

Zaufanie do Andrzeja Dudy ciągle spada. Co się dzieje?

60 procent ankietowanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa kolejne miesiące na szczycie notowań. Ale w skali półrocza spadek jest bardzo duży.

Najnowsze wyniki badań opublikowane przez CBOS po raz kolejny wskaują, że Polacy mają zaufanie do prezydenta i pozytywnie oceniają jego działania polityczne. Zaledwie 28 procent ankietowanych wypowiedziało się negatywnie o prezydencie Dudzie.

Jest to lekki spadek względem poprzedniego miesiąca. Ale jescze w styczniu zaufanie do Dudy deklarowalo 73 proc. ankietowanych. 

Co z kolei cieszy, poprawę zanotowały Sejm i Senat. Obybdwie izby parlamentu pozytywnie ocenia blisko 30 procent Polaków. W przypadku Sejmu jest to wzrost o 3 procent, zaś Senatu zrost o 2 procent.

Bardzo wysoką oceną mogą cieszyć się przedstawiciele władz samorządowych. Aż 72 procent badanych stwierdziło, iż pracę lokalnych polityków można określić pozytywnie. Sondaż przeprowadzony został metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 28 czerwca 5 lipca 2018 roku. 

mor/pap, fronda.pl