30.07.19, 11:40

Zbigniew Kuźmiuk: Himalaje hipokryzji totalnej opozycji

1. Wczoraj o północy upłynął termin składania przez mikro i małych przedsiębiorców, a także szpitale i jednostki sektora finansów publicznych oświadczeń o korzystaniu z energii na prowadzenie działalności gospodarczej, co pozwoli objąć je działaniami osłonowymi, a tym samym nie dotkną ich podwyżki cen energii w roku 2019.

 

Przez cały poprzedni tydzień politycy Platformy epatowali opinię publiczną tym, że wielu małych przedsiębiorców, nie wie o konieczności składania tego rodzaju oświadczeń do 29 lipca i w związku z tym takie działania osłonowe, nie będą ich dotyczyły.
Oczywiście przy tej okazji odpowiedzialnością za ten stan rzeczy był obciążany rząd Prawa i Sprawiedliwości, choć informacje na ten temat były szeroko prezentowane w mediach publicznych, a dystrybutorzy energii przyjmowali te oświadczenia zarówno w ostatnią sobotę i niedzielę, a w poniedziałek można je było złożyć do północy.

Niestety politycy Platformy zapomnieli poinformować, że te podwyżki cen energii to „zasługa” rządów Platformy i PSL-u, a w szczególności zgody ówczesnego premiera Donalda Tuska na pakiet klimatyczny przyjęty przez Radę Europejską w jesienią 2008 i jego zaostrzenie na co zgodziła się ówczesna premier Ewa Kopacz jesienią 2014 roku.

2. Przypomnijmy tylko, że na tak radykalny system europejskiej polityki klimatycznej, najpierw jesienią 2008 roku zgodził się premier Donald Tusk (słynne 3x20 w tym redukcję o 20% emisji CO2 do roku 2020, przy czym wyraził też zgodę na zmianę bazy z roku 1989 na 2005, co w sposób szczególny postawiło Polskę w trudnej sytuacji, a także na obowiązkowy handel uprawnieniami do emisji dla wytwarzających energię elektryczną, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku).

Jeszcze radykalniejsze rozwiązania zaproponowała KE w polityce klimatycznej w 2014 roku, Tusk wtedy jeszcze jako premier zdając sobie sprawę, że ich przyjęcie, uderzy w Polskę jeszcze mocniej niż porozumienie z 2008 roku, dwukrotnie prosił o przełożenie debaty nad tymi zmianami na posiedzeniu Rady Europejskiej w marcu i w czerwcu 2014, na jesień tego roku.

3. Pod koniec października 2014 roku na posiedzenie RE pojechała nowa premier Ewa Kopacz i zupełnie nieprzygotowana zgodziła na kolejne restrykcje (między innymi ograniczenie emisji CO2 o 43% do 2030), ale przede wszystkim na wprowadzenie tzw. Rezerwy Stabilizacyjnej.

Rezerwa to zdjęcie z rynku 900 mln pozwoleń na emisję, co już wówczas zostało nazwane przez Senat para-podatkiem dla polskich wytwórców energii elektrycznej i jest głównym powodem gwałtownego wzrostu ich cen (drugim powodem jest fakt, że pozwolenia na emisję od stycznia 2018 roku stały się instrumentem finansowym).

Ponadto także wtedy wprowadzono zmianę w handlu emisjami ETS na lata 2021-2030, polegającą na corocznej redukcji puli uprawnień na rynku o 2,2%, co będzie oznaczało ciągły wzrost ich ceny.

4. To właśnie ówczesne zgody premierów Tuska i Kopacz na zaostrzenie unijnej polityki klimatycznej spowodowało obecnie gwałtowny wzrost cen pozwoleń do emisji CO2 (polska energetyka uzyskuje wprawdzie około 20% darmowych pozwoleń, ale pozostało 80% musi kupić na rynku), a to niestety rzutuje na ceny energii elektrycznej.

Stąd nadzwyczajne decyzje rządu o obniżce akcyzy i opłaty przejściowej dotyczące energii elektrycznej, co spowoduje utrzymanie jej ceny w roku 2019 na poziomie z połowy 2018 roku (nie będzie, więc podwyżek jej cen, zarówno dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i innych podmiotów).

Dotychczasowe działania dotyczyły gospodarstw domowych, dużych i średnich przedsiębiorstw, ostatni etap to działania osłonowe wobec mikro i małych przedsiębiorstw oraz podmiotów sektora publicznego i zapewne wszystkie one zostaną taką pomocą objęte.
Ci, których rządy doprowadziły do wzrostu cen energii są więc kompletnie niewiarygodni jako obrońcy polskich przedsiębiorców, a politycy Platformy biegający z wnioskami o objęcie działaniami osłonowymi mikro i małych przedsiębiorców, to Himalaje hipokryzji.

Komentarze

lolek kremowka2019.07.30 18:33
Dlaczego kancelaria prezydenta nie wypełnia wyroku SN? Czyżby PiS szanowało wyrok tylko jednego sądu - ostatecznego a tych ziemskich nie?
V732019.07.30 15:31
Nie pieprzcie. Pakiet klimatyczny można wypowiedzieć. Po co było w Katowicach COP24 za rządów Morawieckiego. Najwięksi truciciele Chiny itp. mają to w dup..ie, a my będziemy płacić. CO2 jest gazem życia. Bez CO2 nie ma fotosyntezy i rośliny nie rosną. A ocieplanie klimatu to ściema.
fdf2019.07.30 14:10
Pisowska mafia. Sąd ogłasza wyrok, a marionetka z pisu wyrok wstrzymuje. Jak za komuny, ażeby przeżyć zapisz się do pisu.
nikt2019.07.30 13:58
A dlaczego taka " matka kurka " pozostaje bezkarna ? Życie kochani ...............życie . Są do siebie bardzo pod wieloma względami podobni . Matka Kurka oczywiście i Durczok . Dlatego ten pierwszy nie znosi tego drugiego . :):):):):):):):)
Genowefa Bluszcz2019.07.30 13:49
Może wypowiedzą sie w końcu na temat genu obecni tu homoseksualiści? Dumny geju ? robaczku? Czy nie lepiej spokojnie porozmawiać zamiast rzucać obelgami?
Zuzanna2019.07.30 13:53
Gamonie wciąż czekają na instrukcje z centrali lgbt, jak Jaruzelski na instrukcje z Moskwy
Tylko nauka2019.07.30 13:35
do Naukowca Jeśli nie wrodzone zmiany patologiczne w genach to co odpowiada za homoseksualizm? Może rzeczywiście jak twierdzisz jest jakiś wirus homoseksualizmu , który powoduje zmiany w mózgu? Ja wierzę w postęp naukowy więc jak ten wirus albo patologiczny gen zostanie wykryty to sprawę będzie można w sposób naukowy i nowoczesny medycznie rozwiązać
Genowefa Bliuszcz2019.07.30 13:26
Są ludzie krórzy uważają, że nie ma genu homoseksualizmu. Ale oni wszyscy twierdzą ,że tacy się rodzą. Więc musi być taki gen tylko jeszcze nie odkryty. Naukowiec pisze o wirusie . Myślę że to nie w porządku , bo sugeruje jakąś chorobę w mózgu. A przecież psychiatrzy już dawno w USA przegłosowali , że homoseksualizm to nie choroba psychiczna. Już sama nie wiem
Ryszard Olejniczak2019.07.30 13:22
Hipokryzja w połączeniu z technologią medialną to podstawowe narzędzie w rzemiośle polityka, niezależnie od opcji, orientacji, poglądów, rasy, wyznania et cetera. To jak hebel dla stolarza, czy łopata dla grabarza. Na szczęście, jak wiele innych w dobie nowoczesnej informatyki, to rzemiosło też stopniowo staje się zbędne i będzie wymierać. I Bóg z nim.
Polak Homoseksualista to brzmi dumnie!2019.07.30 13:13
reżimowe PiSie aparatczyki znowu szczują!
anonim2019.07.30 13:37
rzeczywiście dumnie , jak dupczok
nikt2019.07.30 13:11
Himalaje hipokryzji dla PiS . Najpierw był Macierewicz ze swoim pupilkiem Misiewiczem . Potem Beata Szydło ze swoimi premiami , następnie Kaczyński ze swoimi niejasnymi inwestycjami , teraz Kuchciński ze swoim kumoterstwem . A ludzie to widzą i oceniają . A wtedy , gdy PiS jeszcze nie doszedł do władzy było tak jasno , tak klarownie . Rzecznik PiS Adam Hofman wyleciał z funkcji i partii za alkoholowy incydent . Wtedy działano pod publiczkę ? A teraz są u władzy a więc nie muszą ukrywać swych prawdziwych intencji ? Uczciwie byłoby wtedy , gdyby Macierewicza , Szydło , Kaczyńskiego i Kuchcińskiego spotkało to samo co Hofmana . Jego wina była mniejsza od win pozostałych ? Ma rację opozycja , że zachowania PiS to usankcjonowana patologia . Usankcjonowana siłą sprawowania władzy . A ludzie patrzą i słuchają . I się zbiera . Aż w końcu dzban się przeleje .
nikt2019.07.30 13:20
I niech sobie rządzący nie zapominają tego , że połowa Polaków na wybory nie chodzi . I są to przeważnie Słowianie . Patrzą na tę żydowską zachłanność , krętactwa i korupcyjną mentalność . Oszukiwanie innych mają we krwi .
bioetyk z ujotu2019.07.30 12:49
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
Naukowiec2019.07.30 12:55
Nie ma czegoś takiego jak gen homo, za to jest "wirus wiary", wiadomo co w mózgu za niego odpowiada i kiedyś będzie można go leczyć! Zastąpić WIEM, durne WIERZĘ.
laik2019.07.30 13:18
do Naukowca Myślisz że jest też wirus homoseksualizmu i tych innych lgbt , który będzie można leczyć?
bioetyk z ujotu2019.07.30 12:48
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.
emeryt2019.07.30 12:48
Jest nadzieja, że dzielnicowy wpadł pod autobus z wycieczka z Torunia, ale chyba płonna. Przepoczwarzył się w robaczka.
PrawyCzłek2019.07.30 12:29
Hipokryzja opozycji to rzeczywiście Himalaje, ale pisowska to Betelgeza.
robaczek 2019.07.30 12:02
hahahhahaha! nie moge z wami! ;] poważnie? PIS nas znowu ratuje przed samym sobą!!! i oglasza sukces ;] ja pier.... !!!!! to sie nie dzieje!! ;]
jozef2019.07.30 11:55
Drogi panie Kuźmiuk, jeżeli obejma wszystkich to po co oświadczenia. Wina Tuska to również to że sprowadzacie węgiel z Rosji, ze nie budujecie autostrad, że nie budujecie wiatraków itp.
Wania bolszewik2019.07.30 16:09
Wina Tuska jest zamkniecie wielu polskich kopaln