06.04.21, 11:44fot. yt/tvp info/pixabay.com

1 mln zł łapówki za sfałszowanie dowodów? Jest akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi

Jak podaje dział prasowy Prokuratury Krajowej, Wydział Spraw Wewnętrznych skierował właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Andrzejowi Z., który miał „przyjąć 1 mln zł łapówki od Joanny P., znanej z programu >>Królowe życia<< w zamian za tworzenie nieprawdziwych dowodów”, w wyniku czego jej męża zwolniono z aresztu.

Jak dalej informuje PK,akt oskarżenia w sumie dotyczy trzech osób: prokuratora Andrzeja Z., który miał przyjmować korzyści majątkowe, Joanny P.-J. oraz Adama J., którzy składali korupcyjne propozycje prokuratorowi. W stan oskarżenia postawiony został także kierowca Michał T., który miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek.

- "Andrzej Z. został oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnianie obowiązków służbowych, przyjęcia korzyści majątkowych oraz osobistych, a także utrudniania prowadzonego przez niego postępowania karnego. Prokurator w zamian za uzyskiwane korzyści miał ukierunkowywać postępowanie na wytworzenie nieprawdziwych dowodów, mających świadczyć o niewinności jednego z głównych podejrzanych w sprawie o zabójstwo" – podała prokuratura.

Jak informuje portal niezależa.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne ujęło "Królową Życia" i Adama J. w czerwcu 2020 r., O tego czasu przebywają oni w aresztach. Z kolei prokuratora Z. zatrzymano „w październiku ub.r. przed budyniem Sądu Najwyższego w Warszawie, tuż po ogłoszeniu przez Izbę Dyscyplinarną SN decyzji o wyrażeniu zgody na uchylenie mu immunitetu i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej”. Przebywa on obecnie w areszcie, podobnie jak pozostali oskarżeni.

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze

gość2021.04.13 12:32
Polacy powinni mieć broń i robić codziennie samosądy na wszelkich bandytach z prokuratorami i sędziami włącznie! nie wykluczając polityków i innych złodziei. Może było by nas po dwóch latach 35 milionów ale za to państwo byłoby sprawiedliwsze!
KASTA2021.04.6 14:18
To nie było żadne sfałszowanie i łapówki branie tylko ROZTARGNIENIE !
Filip2021.04.6 14:14
Jeśli PiS przegra wybory w 2023 roku i niezależne sądownictwo wróci do sprawy Daniela Obajtka, to nie jeden prokuratur usłyszy wyrok za tuszowanie sprawy. Pragnę przypomnieć, że Zbigniew Ziobro zmienił prawo, żeby dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu.
Należy2021.04.6 12:24
zaprzestać emitowania "Królowych życia". Nie ma co propagować patologii.
widzę to tak2021.04.6 11:56
1 milion to standard więc nikła szkodliwość czynu, 2 lata w zawiasach na 3 lata , 5 tys grzywny,
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.6 11:55
czekam na podobny akt oskarżenia dla sędziego który uniewinnił obajtka w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej do której należał prezes orlenu!
Grizzly2021.04.6 11:50
Królowe szamba ...!