11.11.20, 08:50Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta RP

11 listopada inny niż wszystkie. Jak będą wyglądały uroczystości?

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w związku z obostrzeniami wymuszonymi przez sytuację epidemiczną w Polsce, będą inne niż wszystkie. Nie będzie między innymi uroczystej zmiany wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Wieniec od narodu złoży jednak przed nim prezydent Andrzej Duda. Jak poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski:

Mając na uwadze bezpieczeństwo współobywateli w tym roku zaplanowane wydarzenia mające na celu uczczenie Święta Niepodległości odbywać się będą przy udziale minimalnej - zgodnej z ograniczeniami wynikającymi z wprowadzonych obostrzeń sanitarnych - liczby osób”.

Prezydent Duda złoży także wieńce pod znajdującymi się przy Trakcie Królewskim pomnikami ojców niepodległości: Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Prezydent RP weźmie też udział w uroczystej Mszy świętej za ojczyznę, którą metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawi w Świątyni Opatrzności Bożej.

Na placu Piłsudskiego po odśpiewaniu hymnu państwowego odbędzie się jeszcze ceremonia podniesienia flagi państwowej. Po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza uroczystość dobiegnie końca. Jak informuje minister:

Nie będzie żadnych zaproszonych gości, wojska, widzów; będą tylko najwyżsi przedstawiciele władz Rzeczpospolitej: prezydent, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Skrzypek na dachu2020.11.28 16:59
Brawo Marsz Niepodleglosci 2020 .
gumowa kaczka2020.11.11 10:49
prezydent wyłącznie od klękania i składania kwiatów ,niestety
Knutsen2020.11.11 9:36
Grodzki koperciarz tam też będzie??? Polscy bohaterowie w grobach się przewracają.....
Anonim2020.11.11 9:31
Indianie gorszego sortu, czyli jak widzą Polskę elity światowe ........ https://www.youtube.com/watch?v=fp7ThDtyLng
Jacek NH2020.11.11 9:28
SŁABE TE UROCZYSTOŚCI. "Zapamiętaj to sobie do końca życia i powtarzaj to innym. Nigdy nie przeprasza się za nazwisko, nigdy nie przeprasza się za to że jesteś Polak, oraz nigdy nie przeprasza się za to w co wierzysz. Nigdy!"
Anonim2020.11.11 9:33
Ale powód do dumy to też żaden.