Jak informują media, decyzję w tej sprawie podjęła wielka ława przysięgłych sądu na Manhattanie. To pierwszy przypadek w historii Stanów Zjednoczonych, kiedy były lub obecny prezydent zostaje oskarżony o przestępstwo.

CNN informuje, że akt oskarżenia ma zostać ogłoszony w zbliżających się dniach. Dodano, że postępowanie prowadzone przez prokuraturę okręgową na Manhattanie dotyczyło działań Trumpa przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Trump miał w tym czasie rzekomo zapłacić Stormy Daniels, aktorce filmów pornograficznych, za milczenie oraz ukrywanie faktów na temat jego intymnych kontaktów. Głos zabrał już sam były prezydent USA.

Donald Trump w wydanym oświadczeniu napisał, że mamy do czynienia z politycznym prześladowaniem oraz „ingerencją wyborczą na najwyższym poziomie”. Dodał, że do tej pory Demokraci po to aby go „dorwać” kłamali, oszukiwali i kradli, jednak „teraz zrobili coś nie do pomyślenia”. Stwierdził, że postawiono zarzuty niewinnej osobie.

Adwokat byłego prezydenta Joe Tacopina poinformował według CNN, że w przyszłym tygodniu Trump zostanie najpewniej zatrzymany i formalnie postawiony w stan oskarżenia.