Wydarzenie jest okazją, by dać świadectwo przywiązania i wierności nauczaniu Papieża Polaka a w obliczu medialnej nagonki, stanąć w obronie jego dobrego imienia.

Organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny oraz grupa zaangażowanych społeczników, którzy zachęcają, byśmy jednocząc się wokół osoby św. Jana Pawła II dali wyraz naszej narodowej wspólnoty, manifestując afirmację najcenniejszych wartości, które kształtują życie naszych rodzin i całej Ojczyzny. Organizatorzy podkreślają, że jest to wydarzenie apolityczne, a podczas Marszu obowiązuje zakaz jakiejkolwiek promocji symboli politycznych lub partyjnych.

Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia” – zauważają organizatorzy Marszu na stronie www.marszpapieski.pl.

Narodowy Marsz Papieski odbędzie się 2. kwietnia (Niedziela Palmowa) w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o 11:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie i przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską i Krakowskim Przedmieściem. O 12:30 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela dla wszystkich uczestników sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika.

Dla wszystkich uczestników przybywających z całej Polski dostępny będzie bezpłatny parking na błoniach Stadionu PGE Narodowy. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.marszpapieski.pl.

Organizatorzy przygotowali niezwykle bogaty program edukacyjny i religijno-patriotyczny. Uczestnicy Marszu zjednoczą się we wspólnej modlitwie, śpiewie, a przede wszystkim – w zasłuchaniu w słowa św. Jana Pawła II z nagrań archiwalnych.

Do uczestnictwa w Marszu zapraszają jego ambasadorzy, wśród których są m.in. Dariusz Kowalski, Marcin Kwaśny, Rafał Patyra, Leszek Zduń czy Jerzy Zelnik.

Wydarzenie uświetnią swoją obecnością przedstawiciele licznych inicjatyw i środowisk z całej Polski, m.in. Rycerze św. Jana Pawła II, Wojownicy Maryi, Bractwo Kurkowe, Męski Różaniec, a także Akcja Katolicka czy Kluby Gazety Polskiej. Wydarzenie zabezpieczą m.in. wolontariusze ze Straży Narodowej.

Organizatorzy podkreślają, że koszty organizacji Narodowego Marszu Papieskiego (w tym koszty nagłośnienia czy promocji) są pokrywane z prywatnych, dobrowolnych darowizn. Szczegóły tego jak można wesprzeć organizację Marszu można znaleźć na stronie: www.marszpapieski.pl.