Pod koniec ub. roku lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro musiał wycofać się z życia politycznego z uwagi na stan swojego zdrowia. U b. ministra sprawiedliwości zdiagnozowano nowotwór. Nowymi informacjami na temat stanu jego zdrowia podzielił się na antenie RMF FM poseł Michał Wójcik.

- „Ma zaawansowaną postać nowotworu przełyku. Rokowania są trudne. (...) W momencie, gdy diagnozowano nowotwór, były przerzuty”

- powiedział polityk Suwerennej Polski.

- „Na pewno nie jest faworytem w tej walce”

- przyznał.

Dodał, że były minister przyjął już trzy dawki chemioterapii, poddał się radioterapii, a obecnie oczekuje na operację.

 

Modlitwa za chorego do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji chorego

Matko Boska Nieustającej Pomocy, Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdą Twoją prośbę. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką a przy Twojej Pomocy z pewnością uzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż o Matko chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy, Matko, Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką Najlepszą, pragniesz nas uratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą. Amen. (za: Adonai.pl)