Podolak zauważył, koniec wojny będzie możliwy tylko wtedy, gdy Rosja:

  • wycofa swoje wojska z suwerennego terytorium Ukrainy;
  • uzna, że ​​ZSRR się rozpadł, a kraje poradzieckie mają pełen zakres suwerenności;
  • dokona ekstradycji zbrodniarzy wojennych i autorów wojny;
  • wzmocni strefę demilitaryzacji na swoim terytorium;
  • ograniczy zapasy broni ofensywnej;
  • odda na rzecz Ukrainy rosyjskie aktywa przetrzymywane w innych krajach;
  • zgodzi się na zorganizowanie międzynarodowej konferencji w sprawie kontroli nad arsenałem nuklearnym Rosji;
  • zgodzi się na prawne ustalenie programu wypłat odszkodowań od Rosji.

Z kolei szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak oświadczył na Twitterze, że nie ma takiej siły, która dziś zmusi ukraińskie społeczeństwo i kierownictwo państwa do rozmów z Rosjanami, podczas gdy rosyjskie wojska są na naszym terytorium.

Przypomnijmy, kilka dni temu MSZ Rosji wykazało się całkowitym oderwaniem od rzeczywistości, twierdząc, że wojnę można zatrzymać, jeśli „Ukraina wstrzyma ogień”, a Zachód odmówi dostaw broni i amunicji walczącemu o wolność, niepodległość i przetrwanie narodowi ukraińskiemu. Również Ukraina, zgodnie z absurdalnymi i iluzorycznymi pragnieniami rosyjskiej dyplomacji, powinna oficjalnie zrezygnować z perspektyw członkostwa w UE i NATO, deklarując neutralny status pozablokowy. Ponadto przygłupie kremlowscy marzyciele wymagają, że ukraińskie władze muszą uznać „nowe realia terytorialne”, a język terrorystycznego kraju agresora musi stać się językiem państwowym na terytorium Ukrainy.

Należy podkreślić, że Ukraina ma stanowczy zamiar zadania miażdżącej klęski Rosji na polu bitwy i bezlitosnego ukarania wszystkich, bez wyjątku, zbrodniarzy wojennych zamieszanych w liczne makabryczne zbrodnie, rozpętanie nikczemnej, niesprawiedliwej i niesprowokowanej agresji przeciwko Ukrainie oraz organizacji ludobójstwa narodu ukraińskiego.

Jagiellonia.org

KOMENTARZ REDAKCJI

Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości.

Dziś Kijów jest zdeterminowany, by surowo ukarać Moskwę za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Faszystowska, terrorystyczna Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję.

Prognozy Putina dotyczące rozpadu Federacji Rosyjskiej mogą stać się rzeczywistością. I za to kremlowski zbrodniarz wojenny zawdzięcza tylko sobie. Swoją nienawiścią do Ukrainy niszczy przede wszystkim Rosję. W całej historii nikt nie zadał rosyjskiej państwowości tak niszczycielskich ciosów jak Putin.

W ostatnich latach wielokrotnie prognozowaliśmy i ostrzegaliśmy, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję. Dziś stało się oczywiste, że pierwotny plan Putina całkowicie się nie powiódł. Kremlowski dyktator wykazał się całkowitym niezrozumieniem psychologii Ukraińców. Uległ bezpodstawnym złudzeniom, że uda mu się zastraszyć, sterroryzować i ujarzmić Ukrainę, że może narzucić jej swoją wolę za pomocą brutalnej siły. Bezpodstawnie wierzył, że jego armia jest w stanie pokonać siły zbrojne i cały naród ukraiński. Popełnił fatalny błąd dla siebie i swojego kraju.

W tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza. Oszalały dyktator Rosji Władimir Putin przybliża kolejny etap nieuchronnego i nieuniknionego upadku Rosji, który w rzeczywistości trwa już od stulecia…

MOŻNA WYRÓŻNIĆ TRZY JEGO FAZY:

1. Upadek Imperium Rosyjskiego w wyniku klęski w I wojnie światowej w latach 1914-1918. W efekcie niepowodzeń na froncie i fatalnej sytuacji gospodarczej Rosja przeżyła krwawą rewolucję. Mimo to zdołała odbudować resztki imperium pod przykrywką ZSRS, tracąc na początkowym etapie kontrolę nad Polską, Finlandią i krajami bałtyckimi. Jednak po II wojnie światowej stalinowskiemu imperium nie tylko udało się odzyskać wpływy w Polsce i w krajach bałtyckich, które znalazły się pod jego okupacją, ale także rozszerzyć swoją strefę wpływów na całą Europę Środkowo-Wschodnią. Sytuacja zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80., kiedy Moskwa przegrała zimną wojnę i straciła kontrolę nad krajami tzw. Układu Warszawskiego w Europie.

2. Druga faza upadku imperium miała miejsce w grudniu 1991 roku, po tym, jak ponad 92,3 proc. Ukraińców opowiedziało się w referendum za odzyskaniem niepodległości przez Ukrainę. 25 grudnia 1991 roku prezydent Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie ZSRS nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku. Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy.

3. Obecnie trwają procesy przyspieszające ewentualną trzecią fazę upadku imperium rosyjskiego, o której w ostatnich latach często mówią ekonomiści, politolodzy i dyplomaci. Dzisiejszy przebieg wydarzeń daje narodom uwięzionym w Federacji Rosyjskiej szansę na wolność i niezależność. Klęska w wojnie z Ukrainą może ostatecznie pogrzebać rosyjskie imperium zła. Rozpad FR może uwolnić świat od najbardziej podłego, okrutnego, despotycznego i krwiożerczego imperium naszych czasów.

Jagiellonia.org