- „Bez wiz dla obywateli Polski na 15-dniowy pobyt w Chinach - to jedna z najważniejszych wiadomości po spotkaniu @AndrzejDuda - Xi Jinping. Nieoficjalne dotąd informacje potwierdza strona chińska. Przed 15:00 czasu polskiego briefing @prezydentpl dla polskich mediów”

- przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych red. Żaklina Skowrońska z Telewizji wPolsce.

W Pekinie podpisano dziś pięć porozumień gospodarczy dot. dwustronnej współpracy w handlu, promowania dwukierunkowej współpracy inwestycyjnej, planu pracy w zakresie wyznaczania stref i regionalizacji w odniesieniu do HPAI, wymagań w zakresie inspekcji i kwarantanny fasoli eksportowanej z Polski do Chin oraz opracowania słownika chińsko-polskiego i polsko-chińskiego.

- „W sierpniu przyszłego roku zakończę misję jako prezydent RP w głębokim poczuciu tego, że ta wizyta przyczynia się do dalszego budowania relacji pomiędzy Polską a Chinami. Mam nadzieję, że te relacje będą budowane także i w przyszłości”

- powiedział Andrzej Duda w czasie spotkania z prezydentem Chin.

- „To są dobre relacje dyplomatyczne, to są dobre relacje polityczne, to są dobre relacje międzyludzkie oparte na wzajemnym szacunku. One zawsze takie były, są i mam nadzieję, że takie zawsze będą w przyszłości”

- dodał.