Żaryn gościł na antenie Telewizji wPolsce, gdzie komentował działania prokuratury, która weszła do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, uzyskując dostęp do ściśle tajnej dokumentacji. Podkreślił, że jest to niezwykle groźna sytuacja dla bezpieczeństwa państwa.

- „Przyznam wprost, że to jest sytuacja skandaliczna. Polski rząd idzie na wojnę z własnym państwem w sektorze bezpieczeństwa. To jest nie tylko szokujące, ale bardzo groźne. Jesteśmy w pułapce, w którą ten rząd sam się wpędził rozpętując wcześniej przez lata histerię wokół kontroli operacyjnej, która była prowadzona przez uprawnione służby”

- powiedział b. pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

Co więcej, wedle informacji Żaryna, dochodzi do masowych przesłuchań funkcjonariuszy służb specjalnych.

- „Z moich informacji wynika, że prokuratura masowo wzywa funkcjonariuszy służb specjalnych na przesłuchania, aby ich przycisnąć i wywrzeć jakąś presję na ludziach, którzy legalnie prowadzili kontrolę operacyjną. Oni są odpytywani, co robili i dlaczego. To jest niszczenie potencjału państwa polskiego w obszarze ścigania przestępczości”

- podkreślił.

- „To sytuacja absurdalna. Żaden funkcjonariusz nie będzie chciał w tej sytuacji prowadzić działań ofensywnych. Z drugiej strony mamy jednocześnie presję na sądy, które decydują, mając pełną dokumentację w sprawie przewidującej kontrolę operacyjną. Tymczasem mamy sygnał, że po latach politycy mogą oceniać decyzje sędziów wskazując, które mają być piętnowane, a które nie. To także niszczenie całego systemu, który do tej pory dobrze funkcjonował”

- dodał.