19.02.19, 08:10screenshot Youtube - Salve TV / EWTN PL

Abp Stanisław Gądecki: Kard. Müller broni czystej wiary

Kardynał Müller nie ma innych celów, które mogłyby nim kierować, jak tylko obrona czystej nauki wiary” - powiedział w rozmowie z polską sekcją telewizji EWTN przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Hierarcha odniósł się tym samym do „Manifestu”, który w ostatnich dniach ogłosił kardynał. Podkreślił, że ruch ten ocenia „bardzo pozytywnie”.

Dalej abp Gądecki podkreślił:

Kardynał Müller ma głowę na karku, to znaczy nie jest człowiekiem nowinek, nie jest też poszukiwaczem nowinek. Dlatego ta deklaracja wiary jest bardzo prosta. Podaje tylko zasadnicze tezy, które każdy człowiek wierzący z łatwością przyjmie”.

Zaznaczył też, że według niego krytyka „Manifestu wiary” przez kard. Waltera Kaspera jest niesprawiedliwa. Podkreślił, że jego zdaniem kard. Müller nie ma innych celów, jak tylko obrona czystej nauki wiary. Dodał:

Nie ma innego Kościoła, ani nie innej nauki chrześcijańskiej aniżeli to, co jest zawarte w przesłaniu kardynała Müllera”.

Tu zaznaczył, że słów kardynałą nie traktuje jako napomnienia, ale jako przypomnienie prawd od dawna obowiązujących, których nie wolno zmieniać „według własnego widzimisię”.

Całą rozmowę można obejrzeć poniżej:

dam/Youtube - EWTN PL,Fronda.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.02.19 14:39
czyli sekciarskiego katolickiego poganstwa
Michał Pasierb2019.02.19 10:50
Chciałbym wiedzieć, kogo ma na myśli abp Gądecki,mówiąc słowa o prawdach,których nie wolno zmieniać "według własnego widzi mi się " ?? Oprócz oczywiście kard, Kaspera .Dziś znajomy ma mi właśnie pożyczyć "Manifest Wiary"- Z pewnością żadnych nowinek tam nie znajdę....
Coco2019.02.19 10:40
Długo zeszło ale brawo!
Wies2019.02.19 9:05
Dziękuje za ten głos