15.07.18, 10:45Fot. Светлана Бекетова (soccer.ru) via Wikipedia, CC 3.0

Absolutny HIT! Nieznany dotąd reportaż z 5-letnim Luką Modriciem. Dziś zagra w finale mundialu, a wtedy...

Pavle Balenovic to twórca reportażu, który przed dzisiejszym finałem mundialu w Rosji jest istnym hitem internetu. Na nakręconym przed 28 laty, w 1990 roku w Chorwacji materiale uwieczniona została bowiem gwiazda chorwackiej reprezentacji w piłce nożnej, Luka Modrić.

Film od autora kupiła wówczas BBC, jednak nigdy go nie wyemitowała. Opowiada on o życiu wilków w górach. W trakcie kręcenia materiału Balenović poznał rodzinę Modriciów, a na filmie uwieczniony został również 5-letni Luka, który pędzi kozy przez góry.

Autor oczywiście nie wiedział wówczas, że ten mały chłopiec za 28 lat zagra w finale mistrzostw świata w piłce nożnej. W komentarzu pod filmem pisze:

Tuż po 1990 roku wojna zniszczyła ich dom. Wszystko nagle się zmieniło i nigdy już ich nie widziałem. Podzielili los wielu ludzi z tego regionu. A potem, zaledwie kilka lat temu, dowiedziałem się kim jest ten mały chłopiec, który pojawia się na nagraniu. To Luka Modrić, słynny chorwacki piłkarz. Nigdy nie widział tych zdjęć, ponieważ publikuję je po raz pierwszy”

To po prostu trzeba zobaczyć:

TU całe wideo

dam/sportowefakty.wp.pl,Fronda.pl