09.04.20, 16:46Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Adam Bujak: To, co się teraz dzieje, jest znakiem Niebios, bo ludzie zapomnieli o Bogu. Powinniśmy Go prosić o wybaczenie

W tych trudnych chwilach dla całego narodu także artyści nie mają łatwo, ponieważ pole ich działalności zostało bardzo mocno zawężone. Przed Świętami za pomocą nagrania do Polaków zwrócił się fotografik papieski i członek Kapituły Orderu Orła Białego z dramatycznym apelem: „Obecnie cały świat przeżywa tragedię i dzieje się to w czasie, kiedy wielu ludzi zapomniało o Bogu i dobrych wartościach. Jestem przekonany, że to, czego teraz doświadczamy, jest wielkim znakiem Niebios i nie stało się jakoś nagle. Potrzebna jest nam refleksja, musimy się zastanowić nad życiem, nad rodziną, nad Bogiem i nad Matką Bożą, która przecież jest orędowniczką wielkiego Dobra.”

Adam Bujak odwołał się także do wstawiennictwa Matki Bożej, która jest mu szczególnie bliska. W przeddzień urodzin św. Jana Pawła II przygotował nawet album pod tytułem „Totus Tuus” (wyd. Biały Kruk), który jest poświęcony pobożności maryjnej oraz świętemu Papieżowi. „Właśnie w tym czasie powinniśmy się skupić na Dobru, które daje nam Matka Przenajświętsza,” przekonuje Adam Bujak. „Przecież to Ona Wychowała Chrystusa, a my przeżywamy niezwykły czas śmierci Jezusa, a równocześnie Jego Zmartwychwstania. Byłem w 2000 r. ze św. Janem Pawłem II przy grobie Chrystusa, byłem świadkiem Jego modlitwy nad kamieniem, na którym leżało ciało Pana Jezusa i gdzie stało się najważniejsze w dziejach chrześcijaństwa, a więc Zmartwychwstanie Pańskie.”

Na końcu Adam Bujak namawiał także do mądrego wykorzystania czasu, który teraz spędzamy w domu z naszymi bliskimi: „Sięgnijmy teraz do Biblii, bo mamy dużo wolnego. Sięgnijmy do modlitw, sięgnijmy do różańca świętego. Prośmy Boga o to, aby wybaczył nam to, co się w ostatnich latach działo złego w Polsce i na świecie – ta nienawiść, ta pogarda i to zło, które chce zniszczyć Dobro. Jestem jednak przekonany, że jasnogórski wizerunek Matki Boskiej w jakiś sposób obroni świat przed zagładą.”

 

Cały apel Adama Bujaka można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=poiCY8-pu28&feature=youtu.be

Komentarze

eunoroom2020.04.10 9:47
A na co nam taki fałszywy bóg? Wielki uzurpator i szantażysta. Nawet jeśli gdzieś jest to nie dam mu satysfakcji.
tm2020.04.17 16:08
Widzisz, On jest twoim sercem, ważną częścią ciebie. Nie istniałbyś gdyby nie On.I niepotrzebna jest Mu twoja satysfakcja. To ty potrzebujesz Jego tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy.
jesusus2020.04.10 8:13
ja uważam, że jest to znak niebios! znak, że w kościele źle się dzieje, księża to pazery patrzące tylko na pieniądze, a ludzie chodzący do tego kościoła to ciemne baranki sypiące tylko pieniadze, to znak, żeby każdy z nich się opamiętał!
anonim2020.04.10 8:24
Nie tylko w kościele ,wszędzie jest żle bardzo żle ,ile dzieci nienarodzonych jest zabijanych ,ludzie nie liczą się z Bogiem .Obwiniasz Kościół ,a sam nie grzeszysz ? Stań w prawdzie o sobie i zacznij od siebie ,jak wszyscy zaczniemy od siebie poprawę to świat się zmieni na lepsze ,łatwo komuś wypominać ,a nie widzi się siebie ,zacznij od siebie .
mir2020.04.10 6:25
zwariował . przecież to ewidentna kara za ruchajachych kapłanów
anonim2020.04.10 8:19
Nie tylko, za twoje grzechy też ,
R2020.04.9 23:40
kolejki przed sklepami gdzie ludzie kupują nawet w nocy i puste kościoły katolickie pokazują, że ludzie niczym się w tych kościołach nie karmili duchowo i niewielka to dla nich różnica celebrować zakupy czy słuchać kapłanów którzy mówią o sobie że są jedynymi pośrednikami do Boga; czas aby Bóg oddzielił chwasty od zboża - religie prawdziwą od fałszywej, ludzi karmiących się słowem Bożym od tych co żyją samym chlebem... tych co służą Bogu od tych co służą sobie, ludzi emocjonalnych pustych rytuałów religijnych od doświadczających Bożego Ducha
gg2020.04.9 21:02
No tak - w Credo jest napisane - wierze w Stworzyciela rzeczy widzialnych i niewidzialnych.... O dzieki ci Stworzycielu za niemadrych komentatorow, ktorzy objawiaja sie od czsu do czasu.
ja2020.04.9 18:20
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
AB2020.04.9 17:52
Pycha ludzka, stawianie się wyżej Boga, a raczej zastąpienie Go mamoną, konsumpcyjnym ekshibicjonizmem, nihilizmem, kultem ciała itp. wszystko to lega powoli w gruzach. Coś, o wielkości mikronów, powaliło na kolana naukowców, ekspertów i możnych tego świata. Jak mówią - PAN BÓG NIERYCHLIWY, ALE SPRAWIEDLIWY. I coś w tym jest, bo mordowanie nienarodzonych, zboczenia, wynaturzenia i relatywizm wszystkiego, Bogu długo obojętne już być nie mogło
JA2020.04.9 21:58
Świetny opis kościoła katolickiego! Znakomity. Może już niedługo rzeczywiście Bóg wymierzy sprawiedliwość i zmiecie religie. Wszystkie religie.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.23 23:54
Taki pewny jesteś, że nie zmiecie najpierw ciebie??? Mój nick jednaj jest słuszny! hehehehehehehe
Niejestemrobotem2020.04.9 17:50
To skoro Bóg się nami bawi, krzywdzi bez powodu jak tylko zrobimy coś inaczej niżby chciał, traktuje nas jak niewolników, pionki w grze strategicznej, to znaczy, że to one jest ten zły. Może należy się przeciw niemu zbuntować, nie wiem, pogadać z szatanem, żeby nam pomógł i ocalił ode złego? A tak bardziej serio, to wychodzi na to, że niektórzy w każdej sytuacji znajdą powód, żeby atakować. Ateistów, homoseksualistów, działaczy pro-choice (takie wypowiedzi, że to oni są winni już się ze strony katolików pojawiają). Jakby im pozwolić, to podpaliliby stosy. Byleby kogoś skrzywdzić, bo żyje inaczej niż oni. Aż nie dziwne, że takie cechy też ma stworzony przez ludzi bóg. Widać niektórzy nie pomyślą, że pewne sytuacje się zdarzają i tyle. I nie są karą, tylko wynikają z istoty natury. A nawet jak patrzą z perspektywy religii to chyba opowieść o Hiobie jasno wskazuje, że jeśli coś złego się komuś dzieje, to nie znaczy z automatu, że popełnił jakąś winę.
AB2020.04.9 17:59
daj sobie spokój z tym antyteistycznym wywodem, te quasi mądrości może na realista.cccp są popularne, ale nie tu
JA2020.04.9 21:56
To jest ogólnie dostępna platforma dyskusyjna. Nie ty będziesz decydował kto, gdzie i co może pisać. Ja chętnie poczytam wywody użytkownika Niejestemrobotem. Ty nie musisz.
Jan2020.04.9 19:25
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
K.K.2020.04.9 17:25
Taki sposób myślenia jest całkowicie obcy współczesnym społeczeństwom. Współcześni ludzie nawet jeśli się z Adamem Bujakiem nie zgadzają, nie zdobędą się na merytoryczną polemikę, tylko bezrefleksyjnie wyśmieją. Dla współczesnych ludzi najstraszniejsze jest to, że nie mogą imprezować, choć mamy Wielki Post i bez epidemii nie pownniniśmy uczestniczyć w żadnych imprezach. Straszne też jest to, że nie można pójść do parku, czy restauracji. Wielkim problemem jest niemożność uprawiania sportu, przynajmniej w takiej formie jak dotychczas. Oczywiście dbanie o kondycję fizyczną jest jak najbardziej wskazane, ale nie jest czymś najważniejszym, a już na pewno czymś niezbędnym. Jakże mało mówi się o rozwoju duchowym, religijnym. Mamy niepowtarzalną szansę w większym stopniu niż zwykle zadbać o ten aspekt naszego życia. Karmmy się Słowem Bożym, więcej czasu niż zwykle poświęcajmy modlitwie, lekturze książek i czasopism religijnych. Przygotujmy się jak najlepiej do Świąt Wielkanocnych. Szczerze mówiąc to ja cieszę się, że zamknięte są w okresie przedświątecznym galerie handlowe, puby, dyskoteki itp. Jest szansa przeżywać Wielki Post tak jak należy. Szkoda tylko, że do tego potrzebna była epidemia. To powinna być norma, że w Wielkim Poście nie chodzimy do galerii handlowych, a tymbardziej do pubów, czy dyskotek. Czy ludzi ta epidemia czegoś nauczy, czy na przykład w grudniu nastąpi opamiętanie, czy jak zwykle szaleńcze bieganie po galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów? Czy Boże Narodzenie to będzie Święto Dzieciątka Jezus, czy wymyślonego krasnala z Laponii.
Michal2020.04.10 1:18
Ja się nie zgadzam z tym panem. I już. Nie odczuwam też braku imprezowania ani galerii handlowych. Obecny stan mi nawet odpowiada i traktuje go jako swoisty urlop. Dodatkowo cieszę się bo zbliża się koniec PiS, nieuchronnie. Oraz po roku zacznie się przebudowa ekonomii na bardziej racjonalny. Tak, Nowy Porządek Świata, jest nam niezbędnie potrzebny.
Torchwood2020.04.10 3:25
Taki sposób myślenia jest obcy współczesnym społeczeństwom, bo teraz wiemy zdecydowanie więcej o świecie. Nie musimy już wymyślać sobie fikcyjnych bogów, żeby wyjaśnić świat wkoło nas.
Kropka2020.04.10 11:21
Polecałabym raczej zająć się jakąś lekturą naukową, jest cała masa dostępnych czasopism i książek na temat fizyki, chemii i biologii. Epidemie i katastrofy dotykały ludzkość niezależnie od religii jaką wyznawali i szczeże mówiąc nie rozumiem dlaczego akurat teraz ludzkość miałaby być jakoś wybitnie karana. Ilość wojen i okrucieństw ogromnie spadła, pomyśl o czasach cholokaustu albo niewolnictwa. Wbrew temu co zwykliśmy mówić nawet ilość aborcji spada dzięki nowoczesnej antykoncepcji. Dzięki nauce i postępowi świat staje się lepszym miejscem do życia dla wszystkich. Której religii udało się to osiągnąć?
edek2020.04.9 17:03
To znak że Bóg siedzi w tym swoim niebie, patrzy na losy ludzkości, jak scenarzysta na serial, i kiedy losy bohaterów zaczynają się układać, robi się nudno postanawia wrzucić wirusa, zmącić spokój, wywołać dramę i patrzeć z przyjemnością, jak się ludzie męczą. Nie piszcie o jakiejś solidarności, nagłym wykwicie miłości, bo obecnie dramaty dzieją się w czterech ścianach. Jest co raz więcej przemocy domowej, stanów depresyjnych, po epidemii będziemy mieli falę rozwodów, petentów w urzędach pracy, MOPSach, pacjentów w szpitalach i przychodniach psychiatrycznych
anonim2020.04.9 17:41
Bóg tego nie zrobił i nie patrzy na to z przyjemnośćią ,aledopuszcza ,żebyś zastanowił się nad sobą dokąd zmierzasz ,jak widzę jeszcze nie rozumiesz i wielu nie rozumie i dalej nie chcesz się nawrócić ,a najłatwiej o wszystko oskarżać Boga ,to nie Bóg zsyła na ludzi nieszczęścia tylko grzech ,w którym ludzie żyją .
JA2020.04.9 21:52
A skąd wiesz co robi Bóg? Uważasz, że rozumiesz Boga i jego zamiary? Przejrzałeś go i wiesz o co mu chodzi?
Jarek2020.04.10 7:39
czytaj Pismo Święte, zachowuj je w sercu i rozważaj, żyj sakramentami - a wtedy zrozumiesz, że to co napisał 17:41 jest prawdą,
Maria 2020.04.10 8:37
Bóg jest jak PIS.
Precz z 🌈 zarazą!2020.04.9 16:57
Oj, szykują się lewackie bluzgi. Jak zawsze, gdy ktoś otwartym tekstem powie prawdę... Tak to już jest na tym świecie.
Hmm2020.04.9 17:13
Czyli to wszystko wina Pana Bozi?
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.24 0:00
No jednak mój nick jest słuszny, jak bum bum jest słuszny, jak czytam takich kretynów jak ten powyżej!!!! he he he he he he he