Jak wynika z doniesień medialnych, nie tylko środowiska żydowskie miały swój blok na paradzie gejów, której celem była adopcja dzieci przez gejów i aborcja. Uczestnikiem parady, według doniesień medialnych była również i ambasador Izraela, która przed paradą wygłosiła współorganizowany z Paradą Równości wykład o otwartości Izraela na homoseksualistów. Izraelska dyplomatka również swój profil ozdobiła na Facebooku tęczowymi elementami, podobnie tęczowe logo jest na oficjalnej stronie żydowskiej ambasady w Polsce.

Zdjęcie profilowe ze strony ambasador Izraela

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/62216816_10156358811342361_2382301845218394112_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=5f054251d25f289315e61e9e1698aa09&oe=5D53B5F0

Logo ambasady Izraela z oficjalnej strony żydowskiej placówki w Warszawie

https://embassies.gov.il/warsaw/Pages/default.aspx

Zdjęcia ambasador na Paradzie Równości z https://fakty.plportal.pl/node/11196

https://pbs.twimg.com/media/D8m3rxnUIAEIN2f.jpg

Na portalu Jewish.pl którego wydawcą jest Fundacja Gszarim ukazał się artykuł Krzysztofa Bielawskiego „Blok żydowski na Paradzie Równości”. Według informacji na żydowskim portalu „o utworzenie Bloku Żydowskiego na Paradzie Równości zaapelował Emil Jeżowski. Na jego zaproszenie odpowiedziało około stu osób. Zebrali się przy Pomniku Janusza Korczaka i razem z tysiącami uczestników Parady przemaszerowali głównymi ulicami Warszawy. Szli pod flagami z Gwiazdą Dawida, w koszulkach z tęczą i napisem „Ahawa”, zaprojektowanymi przez Wiktorię Grzybowską. Była również chupa w barwach tęczy. Wśród uczestników Parady Równości można było spotkać Irenę Klepfisz – pisarkę, działaczkę na rzecz praw mniejszości seksualnych, córkę Michała Klepfisza”.

Przed paradą Ambasada Izraela oficjalnie zorganizowała spotkanie „Równość wśród kontrastów: prawa LGBT+ w Izraelu”. Spotkanie odbyło się 6 czerwca 2019 w JCC Warszawa (ul. Chmielna 9A). Na spotkanie wpuszczano osoby, które poddały się rygorystycznej procedurze rejestracji. Tematem spotkania była historia tego, jak „Izrael na czele z Tel Awiwem” uznano „za jedno z najbardziej przyjaznych społeczności LGBT+ miejsc na świecie […]”, „Tel Aviv Pride Parade” stał się „jedną z największych tego typu parad na świecie i największą w kontynentalnej Azji”, historia tego, jak Izrael „kraj, w którym religijne grupy mają duży wpływ na politykę Państwa i ustawodawstwo, stał się oazą dla gejów i lesbijek”, to, że Izrael jest krajem „w którym nie można wziąć ślubu cywilnego” i „normalnym widokiem w Tel Awiwie jest widok dwóch mam lub tatusiów z dziećmi”. Na spotkaniu poruszono też historie tego „jaki wpływ na wprowadzenie równouprawnienia osób LGBT+ wywarł Sąd Najwyższy Izraela”.

Zagadnienia sojuszu Żydów i homoseksualistów, w języku angielskim, referowała zebranym ambasador Izraela Anna Azari. „Spotkanie poprowadzi dr hab. Jakub Urbanik, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik zaangażowany w działania na rzecz praw osób nieheteronormatywnych, opiekun Studenckiego Koła Naukowego im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit”, które było współorganizatorem spotkania obok Parady Równości i warszawskiego centrum społeczności żydowskiej JCC Warszawa.

Jak pisałem w swoim artykule „Fotorelacja. Żydzi szli na warszawskiej paradzie gejów — by w Polsce była aborcja, homo adopcje i homo indoktrynacja w szkołach”: „na warszawskiej paradzie gejów widoczni byli liczni Żydzi. Idący w paradzie za swój cel uważają: dyskryminacje, marginalizacje i cenzurowanie homofobów (czyli osób głoszących poglądy sprzeczne z poglądami homo rewolucjonistów), wspieranie okaleczania osób z zaburzoną tożsamością płciową (zwane operacjami zmiany płci), homo małżeństwa, homo adopcje, homo indoktrynacji dzieci w szkołach, wpuszczanie imigrantów do Polski, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, homo parytety we wszystkich instytucjach, bezpłatną antykoncepcję, aborcje”.

Jan Bodakowski