28.10.16, 15:50Fot. Wikipedia

Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków

Andrzej Duda - liderem rankingu zaufania do polityków. W październikowym badaniu CBOS swoje zaufanie do prezydenta zadeklarowało 62 procent respondentów, o 3 punkty procentowe więcej niż we wrześniu.

Drugie miejsce w rankingu przypadło premier Beacie Szydło, której ufa 57 procent ankietowanych, co jest wzrostem aż o 7 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania. Trzecie miejsce pod względem społecznego zaufania zajął Paweł Kukiz z takim samym jak w sierpniu i wrześniu, 47-procentowym wynikiem. Na dalszych miejscach znaleźli się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (44 procent deklaracji zaufania) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (ufa mu 37 procent ankietowanych).

Z kolei, listę polityków najczęściej budzących nieufność otwiera minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 52 procent respondentów. Nieco rzadziej z brakiem zaufania ze strony Polaków spotykają się Jarosław Kaczyński (49 procent deklaracji nieufności), Grzegorz Schetyna (39 procent) i Zbigniew Ziobro (37 procent).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 8-19 października 2016 roku na liczącej 937 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

emde/IAR