19.01.20, 10:30Fot. via Pixabay

Angielski naukowiec: To Rosja stworzyła faszystowskie idee i błogosławiła Niemców za ludobójstwo na Żydach

W przeddzień wizyty Władimira Putina w kompleksie pamięci Yad Vashem w Dniu Pamięci o Holokauście prezydent Rosji wywołał totalną wojnę historyczną i informacyjną przeciwko Polsce, na próżno usiłując oskarżyć Polaków o prymitywny antysemityzm. Składając fałszywe oskarżenia, gospodarz Kremla zapomniał powiedzieć, że istnieje ogromna liczba dokumentów historycznych, które wskazują, że to carska Rosja, a później ZSRR, z maniakalnym uporem podsycały nienawiść do Żydów na całym świecie.

Adolf Hitler był spadkobiercą antysemickiej idei rosyjskiej Czarnej Sotni. Potwierdzają to dość poważne źródła i dokumenty historyczne, zebrane między innymi przez znanego angielskiego badacza. Norman Cohn, znakomity brytyjski naukowiec, członek Narodowej Akademii Nauk Humanistycznych i Społecznych Wielkiej Brytanii, profesor Uniwersytet Sussex w 1967 r. opublikował własną monografię naukową pod tytułem „Błogosławienie na ludobójstwo”. Na podstawie znacznej liczby dokumentów naukowiec prześledził historię stworzenia carskiej antysemickiej fałszywki pt. „Protokoły mędrców Syjonu” oraz mitu o światowym spisku Żydów, który na początku XX wieku spowodował pogromy w Rosji, a następnie w Niemczech w przededniu dojścia do władzy nazistów.

Oleg Gordijewski, zbiegły pułkownik Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) ZSRR napisał w Londynie książkę pt. „KGB. Historia operacji polityki zagranicznej od Lenina do Gorbaczowa” w której opisał, między innymi, w jaki sposób agenci carskiej Ochrany, pracujące w owym czasie w Paryżu pod koniec XIX wieku, stworzyli propagandową fałszywkę pt. „Protokoły syjońskich mędrców”.

Protokoły mędrców Syjonu” sfabrykowane przez Ochranę – carską tajną policję polityczną w Rosji pod koniec XIX wieku stały się sztandarem walki Czarnej Sotni – skrajnych środowisk monarchistycznych – Związku Narodu Rosyjskiego, Rosyjskiej Partii Monarchistycznej i Związku św. Michała Archanioła – przeciwko ideom liberalizmu i demokracji. Z ich pomocą carat próbował utrzymać władzę i oczernić ruch rewolucyjny. Nie udało się, ale ta ksenofobiczna ideologia przeniknęła do Europy za pośrednictwem „białej” emigracji rosyjskiej. W latach 20-30 protokoły krążyły po całym świecie w milionach egzemplarzy. Po ustanowieniu reżimu nazistowskiego w Niemczech „Protokoły mędrców Syjonu” stały się ideologiczną podstawą ludobójstwa narodu żydowskiego.

Z kolei, Walter Laqueur, amerykański historyk i publicysta żydowskiego pochodzenia napisał książkę pod tytułem „Czarna Sotnia. Geneza rosyjskiego faszyzmu” który jest jednym z najbardziej dokładnych i szczegółowych badań analitycznych skrajnie prawicowego ruchu w Rosji od jego powstania do dnia dzisiejszego. Tak więc to Rosja opracowała ideologię faszyzmu i antysemityzmu, która stanowiła podstawę praktyki politycznej nazistowskich Niemiec.

Władimir Putin, który przez całe życie pracował w KGB, nie może tego nie wiedzieć, ponieważ szef KGB Jurij Andropow, który przez 15 lat stał na czele tej organizacji, jako pierwszy rozkazał przetłumaczyć na język arabski „Protokoły syjońskich mędrców” i wysyłał setki agentów i tysiące egzemplarzy propagandowej fałszywki do krajów muzułmańskich celem wyrządzenia szkody USA i Izraelowi. Świadczą o tym informacje Ion Mihai Pacepa, najwyższego rangą oficera wywiadu radzieckiego bloku, który uciekł na Zachód, wydał książkę „Dezinformacja” (Disinformation), z której wynika, że powody islamskiego terroryzmu kryją się w tajnej operacji KGB w latach 70. Pacepa mówi, że „Protokoły” zostały podstawą hitlerowskiej propagandy antysemickiej. Jak wspomina agent wywiadu, w 1972 roku jego agencja DIE otrzymała od KGB arabskie tłumaczenie „Protokołów” i niejaki „dokument”, udowadniający, że USA to państwo syjonistyczne. Zadaniem Pacepy było tajne rozpowszechnienie propagandowych materiałów w krajach arabskich.

Na podstawie informacji przedstawionych w książkach Normana Cohna, Olega Gordijewskiego, Waltera Laqueura i Iona Pacepy możemy dojść do wniosku, że to rosyjska propaganda wywołała wzrost antysemityzmu w XX wieku, który w końcu doprowadził do ludobójstwa Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Jagiellonia.org

Komentarze

J.Mosdorfa wyznawca2020.01.20 3:28
Jest tylko antyjudaizmi i jego granice nie ma i nigdy nie było antysemityzmu jak któryś goj nie wierzy niech przeczyta Talmud-zobaczy co mu zrobią
Wyborca PiS2020.01.19 12:24
FASZYZM POWSTAŁ Z WYOLBRZYMIENIA NACJONALIZMU I CIĄGŁEGO ZASŁANIANIA SIĘ WYŻSZOŚCIĄ WŁASNEJ RELIGII, NARODU I IDEOLOGII. Pamiętajcie. Uważajcie na takie partie i takich ludzi. Jeśli jakiś żulik pod sklepem mówi wam że biali są najlepsi bo biały był Einsten, a więc ten żulik to rasa panów to widzicie jak ci ludzie działają.
Listek figowy2020.01.19 13:29
Bełkot uprawiasz a jak żulik pod kioskiem mówi że biała rasa jest najlepsza to ma racje.
Dam2020.01.19 12:10
Dziwne, w Hiszpanii i we Włoszech Kościół chętnie z faszystami współpracował. Czyżby tam te idee były ok?
Elektor2020.01.19 12:24
Tam były ok, tylko w Rosji nie były, bo żydostwo Rosję niszczyło, a nienawiść do Rosji to podstawa programowa pisowców.
oficer LWP2020.01.19 13:42
jak ci przyłożę pistolet do głowy to będziesz współpracował z każdym kogo ci wskażę
Urszula2020.01.19 14:12
Antosiowi nie trzeba było przykładać nawet straszaka - śpiewał chętnie i dokładnie na temat działań opozycjonistów za komuny.
Dam2020.01.19 17:09
Żałosne te twoje próby tłumaczeń. Kościół nie współpracował z faszystami z obowiązku, tylko ponieważ mieli wspólne cele. Od Mussoliniego dostał nawet ziemię pod Watykan.
janstan2020.01.19 14:23
Dam- w Hiszpanii żaden kapłan katolicki nie poszedł na współpracę z komuchami, woleli ginąć w męczarniach - w rosji batiuszkowie na współpracę z bolszewią przystali.
Dumi2020.01.19 11:40
Ok. Sprawa historii jest ważna. Mnie Ciekawi jednak dlaczego PiS nabrał wody w usta w sprawie przedstawionej Im, przez prof. Tytko, innowacyjnej technologii pozyskiwania gazu z węgla??? Mimo, iż prof. rozmawiał z doradcą polit. Morawieckiego oraz z samym Gowinem o tym??? Czy tak ma wyglądać rozwój innowacji w Polsce, poprzez zbywanie naukowców??? Wow... A spytajcie się prof. Kozłowskiego co Jemu odpowiedzieli... PiS martwi mnie bo popełnia błąd za błędem dlatego proszę Was pytajcie się posłów PiS o to podczas spotkań, pytajcie się o to PAD,nagłośnijcie sprawę w radiu Maryja by rząd zabrał głos w tej sprawie. W 2014 roku w kopalni Wieczorek uzyskano z 250 ton węgla ponad 100 tyśm3 pełnowartościowego gazu. Technologia jest 5 x tańsza od obecnej technologii wydobywania węgla, pozwala docierać do pokładów węgla poniżej 1000m gdzie mamy go kilka set MILIARDÓW ton!!! Jeśli dodam,że w procesie tym możemy uzyskiwać również wodór - paliwo przyszłości to sprawa nie jest byle jaka...
Elektor2020.01.19 11:33
Autor z pewnością przeczytał mnóstwo książek. Ale niewiele z nich zrozumiał.Z żydami problem jest od wieków i każde państwo które miało nieszczęście ich gościć miało z nimi kolosalne problemy. Również Rosja. A po rozbiorach Polski zwłaszcza Rosja, bo w jej granicach znalazła się zdecydowana większość tego hmmmm narodu. Można powiedzieć że ruscy sami się załatwili wchłaniając kawał Polski, bo chcąc nie chcąc obok Polaków wchłonęli żydostwo. Zero lojalności wobec kraju gospodarza to wielowiekowa żydowska tradycja, w Rosji było tak samo. Walka o ich "równouprawnienie" dała owoce w bolszewizmie. Za co Rosja miała lubić żydów? I za co my mamy ich lubić?
oficer LWP2020.01.19 13:41
pisarz Umberto Eco cała mentalność żydostwa , ich sposób myślenia zwarł w książce "Cmentarz w Pradze"
gość2020.01.19 11:11
kogo interesuje jeszcze prawda? żydzi mają wygodnego chłopca do bicia w postaci Polski słabej i osamotnionej. Rosja zaciera ręce.
gościówa2020.01.19 11:42
za PełO to Polska była mocna i nie osamotniona. Cały czas Niemcy i Ruscy jej pomagali a w ślad za nimi wszyscy. Leczysz się już na schizofrenię czy uważasz, że ona cię nie dotyczy?
Marian2020.01.19 10:44
Carska Ochrana sfalszowala "Protokoly ..." chyba po to by zawarte w nich tresci byly bezwzglednie realizowane przez zydokomune.