30.03.14, 18:34dr Jeffrey John (fot,churchtimes.co,uk)

Anglikańscy duchowni popierają homo-małżeństwa

Należy do nich kapłan dr Jeffrey John, który na łamach portalu Pink News zamanifestował swoje poparcie dla „małżeństw” homoseksualnych. Pogratulował gejom faktu, że od teraz mogą brać „śluby” w Wielkiej Brytanii i zapewnił, że homoseksualiści „już mają Boże błogosławieństwo”.

„Nie wątpię, że Bóg także się cieszy, bo gdy dwoje ludzi kocha się nawzajem i poświęca się sobie w ten sposób, to wyrażają najgłębszą część siebie, część, która jest najbliższa własnej natury Boga jak Miłość” – napisał duchowny. Wyraził też nadzieję, że nadejdzie taki dzień, w którym Kościół anglikański zacznie udzielać parom homoseksualnym błogosławieństwa. Poprosił też, by geje „nie oceniali Boga przez pryzmat oficjalnego Kościoła: cokolwiek [Kościół] mówi, już macie Boże błogosławieństwo”.

Poparcie dla „małżeństw” homoseksualnych wyraził też anglikański biskup Salisbury, Nick Holtam.

Pac/pink news

Komentarze

anonim2014.03.30 18:50
Jego i anglikańskiego kościoła sprawa.
anonim2014.03.30 18:56
#Fascination Ty gdziekolwiek o pedalstwie a szczególnie wpływie jakiegokolwiek kościoła wciskasz swe 5-groszy. Obyś diabły doiła!!!
anonim2014.03.30 20:59
#Jacques Blutoir Znajdź sobie oryginał w Pac/pink news i wtedy komentuj a po za tym ciekawe okreś lenie "dr Jeffrey John to przedstawiciel katolicyzującego nurtu anglikanizmu,'" Lepiej i łatwiej by mu przejść na judaizm.
anonim2014.03.30 21:12
A ja będę uparty!!! Ksiega Kaplanska 20.13-23 "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. ... Nie będziecie postępować według obyczajów narodu, który wypędzam przed wami. Ponieważ wszystkie te rzeczy czynili, napełnili Mnie obrzydzeniem." List do Rzymian 1.26-27 "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." 1 List do Koryntian 1.9-11 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego." 1 List do Tymoteusza 1.9-10 "rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką,"
anonim2014.03.31 5:41
Onym się wydaje, że jak toto miłościa nazwą to będzie lepiej ... niestety jak już nie raz bywało ( pamietacie angole historię słowa gentelman? ) tylko słowo zepsuja a szczęścia i tak nie bedzie ....
anonim2014.03.31 6:35
I tym radosnym krokiem anglikanom którym nie podobają się te postępowe dyrdymały przejdą do kk
anonim2014.03.31 7:09
Sprawa jest arcyboleśnie prosta. NIE DA SIĘ ZBUDOWAĆ NICZEGO NA GRZECHU. Niestety kościoły protestanckie mają przegniłe korzenie, poczynając od Henryka VIII. To jakim cudem owoce mogą być dobre... Chcę przypomnieć o tym, że na bazie herezji utworzone zostało ponad dwieście różnego rodzaju kościołów i sekt chrześcijańskich, których naczelnym przesłaniem jest mniej lub bardziej otwarta walka z katolicyzmem.
anonim2014.03.31 7:36
#Shumway Nie doradzaj!Inni widzą lepiej od ciebie co czynić. A swoja drogą twa szczeniacka przekora jest śmieszna i infantylna.
anonim2014.03.31 7:42
#Jacques Blutoir Zainteresowani szczegółami sami dotrą do źródła.Nie krytykuj dziennikarzy o skrótowość i ewentualną manipulacje bo to szeroki temat dotyczący bardzo wielu innych uznanych wydawnictw.
anonim2014.03.31 8:22
#Jacques Blutoir Rozumiesz Shumway lecz prostej rzeczy nie -że można tyz nie czytać i nie komentować treści poniżej twego auto zawyżonego "intelektu"! Witaj w "klubie Shumway"!Teraz tam sobie infantylnie poszumisz!!
anonim2014.03.31 8:22
Kościół Anglikański powstał w wyniku oderwania kościoła w Anglii od Rzymu przez dewianta króla Henryka, któremu nie podobało się, że nie może sobie zmieniać "żony" ot, tak jak rękawiczek. Zatem tradycja anglikańska zobowiązuje...