02.01.16, 17:46

Ataki na Polskę, która powierzyła się Chrystusowi

„Chrystus jest naszym pokojem. I stąd moja prośba i moje wezwanie- nie dajmy sobie tego pokoju wyrwać z naszych serc. Trwajmy w nadziei, że w przestrzeni publicznej będzie coraz więcej prawdy, coraz więcej chęci wzajemnego zrozumienia, miłości i miłosierdzia”- mówił podczas sumy odpustowej w Nowy Rok w łódzkiej archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolita Łódzki w słowie skierowanym do wiernych zaznaczył, że dziś w sposób szczególny modlimy się o pokój. Życzymy sobie dzisiaj, aby on był darem dla nas i dla naszego życia społecznego i państwowego.

„Wielu z nas oglądało pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji w dniu 12 listopada ubiegłego roku. Niemal wszystkie wygłoszone wtedy tam przemówienia miały charakter prawdziwie podniosły i uroczysty . Dla wielu oglądających i słuchających transmisję z tego wydarzenia jakże ważny był fakt, że zdecydowana większość nowych posłów i senatorów do roty przysięgi dodawało wezwanie: „tak mi dopomóż Bóg”. Odczytywaliśmy to jako ich osobiste wyznanie wiary w Boga Emanuela, Boga z nami, Boga, który jest dawcą pokoju. To było także z ich strony przyznanie się do określonej hierarchii wartości i niejako publicznym zobowiązaniem, aby te wartości respektować i wcielać w życie publiczne i państwowe. Dokonywało się to na oczach milionów ludzi”- mówił Łódzki Pasterz.

I dalej kontynuował zaznaczając, że atakuje się Polskę, która od zarania swoich dziejów powierzyła swoje losy Chrystusowi i nawet w swojej konstytucji odwołuje się do chrześcijańskich wartości i prawd.

„Niestety po krótkim okresie nadziei, że będzie nowa jakość naszego życia publicznego i politycznego, miejsce pokoju zabrały spory, które w swym wyrazie bardzo często przekraczały, tak konieczny, język wzajemnego poszanowania. Pod adresem konkretnych osób zaczęto kierować słowa oskarżeń i pomówień, które absolutnie nie powinny mieć miejsca. Oczywista w systemie demokratycznym różnica poglądów przyjęła postać otwartej walki, która niestety także przekroczyła granice naszego kraju. Z ust niektórych polityków zachodnioeuropejskich reprezentujących ideologie, według których Europa powinna zapomnieć o swoich chrześcijańskich korzeniach, pojawiły się zarzuty przeciwko naszemu krajowi, jakby kryzys ideowy dotykający większości państw zachodnioeuropejskich, połączony z problemami uchodźców i przerażającymi zamachami terrorystycznymi był dla nich mniej istotny i mniej ważny niż wyraz woli większości polskich obywateli, którzy w sposób demokratyczny wybrali nowego prezydenta i nowy parlament. Wybrali kierując się chrześcijańskimi wartościami”- mówił Metropolita Łódzki. 

Ksiądz Arcybiskup, zwrócił się z prośbą do kapłanów, sióstr zakonnych, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, o szczególną modlitwę w intencji Ojczyzny. 

bjad/archidiecezja łódzka

Komentarze

anonim2016.01.1 20:34
8 lat ogromnego fałszu Platformy nie złamał Ducha Polaków, to tym bardziej kłamstwa KOD nie są wstanie tego dokonać.
anonim2016.01.1 20:36
Macie szansę obwołać Chrystusa Królem Polski!
anonim2016.01.1 22:33
8 lat rządów PO były w istocie czasem okupacji, jedyny dylemat mam z określeniem jej charakteru, czy była to okupacja niemiecka czy sowiecka?... Chyba jedno i drugie, za gospodarczą katastrofę odpowiada niemiecka agentura Tuska, a za polit.-społ. bolszewicka agentura wsi Komorusa.
anonim2016.01.1 22:38
Pokój będzie zachowany, jeśli będziemy przestrzegać przykazań Bożych: "O, gdybyś był zważał na moje przykazania, twój p o k ó j byłby jak strumień, a twoja sprawiedliwość jak fale morskie!" Iz.48,18.
anonim2016.01.2 0:55
Nie jest problemem, że posłowie, którzy przysięgali przestrzegać konstytucji, niemal natychmiast po wyborze ją złamali, nie jest zmartwieniem, że parlamentarzyści głosowali w środku nocy, aby stosując metodę faktów dokonanych okpić Trybunał Konstytucyjny (szacunek dla prawa!), który następnego dnia miał wydać niekorzystny dla nich, jak się słusznie spodziewali, wyrok. Najważniejsze, bo świadczące o ich „przyznaniu się do określonej hierarchii wartości i niejako publicznym zobowiązaniem, aby te wartości respektować i wcielać w życie publiczne i państwowe”, było to, że do swojej przysięgi dodali wezwanie: „tak mi dopomóż Bóg”.
anonim2016.01.2 10:47
PiS nie został wybrany większością głosów obywateli, kiedy w końcu to zrozumiecie ? Biorąc pod uwagę tych co nie poszli na wybory na PiS głosowało około 20 % społeczeństwa.
anonim2016.01.2 18:16
Mam nadzieję że chrześcijański charakter naszej cywilizacji, kultury zostanie zachowany mimo całej lewackiej presji politycznej, propagandowej i gospodarczej z Niemcy - niestety polityka tego państwa zdominowała UE i jest coraz bardziej destruktywna oraz wykonawcy ich woli z wewnątrz - Petru z Nowoczesną i dogorywającą PO; cóż PiS-owi trzeba patrzeć na ręce, ale mimo że to PiS są póki co jedyną szansą dla Polski. Propagandzisto i ludziom zmanipulowanym przez nich przypominam że Niemcy i Rosję łączą wspólne interesy i cele polityczne gdy chodzi o Polskę - więc jak ktoś mówi że mamy jedynie wybór między rusofilią i niemcofilią moim zdaniem kłamie.
anonim2016.01.2 18:17
Końca 8 lat nierządów dała wyraz niespotykana w historii wygrana tylko jednego ugrupowania, które wyraźnie zapowiadało naprawę kraju oraz zmiany. Chociaż większość w Polsce jest katolików, to PO owocach... POznaliśmy kto czci(ł) złotego cielca ! Tam gdzie mieszka Chrystus tam panuje pokój ! - więc co tu więcej mówić min. o KOD-e, Judaszach, czerskiej, Lisach, ośmiorniczkach, etc....
anonim2016.01.2 18:27
Módlmy się za Nas za Polskę, za Europę i Świat, za tych co tkwią w błędnych przekonaniach i chorych ideologiach szykując nam piekło póki co tu w tym miejscu na ziemi
anonim2016.01.2 18:47
..... PO 8 latach większego piekła już tu nie będzie. No chyba, że... Macierewicz odtajni jakieś akta co już miały być dawno załatwione, ale przez słynną nocną zmianę w 1994 r. nasz kraj POzbawiono lustracji !
anonim2016.01.8 12:25
"Pan jej powiedział, dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności, jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego". Rdz 25,23 Za Mieszka odbył się Chrzest Polski, ale Oblubienica musiała jeszcze być bierzmowana aby odbył się ślub.. W zeszłym roku 23 listopada towarzyszyły akty zawierzenia Królowej Polski wszystkich diecezji, to właśnie wtedy gdy przyjąłem pachnącą rajem hostie. W zeszłym roku również byłem bierzmowany w katedrze Chrystusa Króla. Przez to przyczyniłem się do ślubowania Chrystusa na Króla Polski :)