29.01.15, 08:50Brama obozowa w Auschwitz (fot. Wikipedia)

Austriacka gazeta wzywa Polskę, by przyznała się do udziału w Holokauście!

„Nie bądź bierny” – to tytuł relacji z obchodów 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz w austriackim brukowcu „Heute”. Zdaniem gazety Polacy ponoszą współodpowiedzialność za Holokaust.

Według „Heute” prezydent RP Bronisław Komorowski mówił w czasie obchodów o tym, że „Niemcy zamienili Polskę w cmentarz”. Nie wspominał przy tym jednak o „winie Polaków”.

 „Tymczasem zamordowano aż 3 mln polskich Żydów. Później mówił o tym Roman Kent, który przeżył Auschwitz. Zaproponował 11 przykazanie: „Nie bądź nigdy biernym”. Ani biernym widzem ani biernym uczestnikiem wydarzeń” - można przeczytać w artykule.

Jego autor dodaje, że Austria, w przeciwieństwie do Polski, w osobie kanclerza Wernera Faymanna, przyznała się podczas obchodów, po raz kolejny, do swojej winy.

„Gazeta Wyborcza” przytacza statystyki, z których wynika, że z Austrii pochodziło ośmiu na 75 komendantów obozów koncentracyjnych oraz że  Austriakami było aż 40 proc. obozowych strażników. W 15-osobowym sztabie SS-Obersturmbannführera Adolfa Eichmanna, głównego organizatora i logistyka Holocaustu, Austriacy stanowili większość.

Jak prawem więc Austriacy ważą się porównywać do Polaków? Mało tego, na stronach internetowych izraelskiego Yad Vashem jest mowa o „polskich obozach koncentracyjnych”.

All/Wpolityce.pl, Heute.at, wyborcza.pl, yadvashem.org

Komentarze

anonim2015.01.29 8:54
Plugawcy wykorzystują każdą okazję żeby napluć na nas.
anonim2015.01.29 9:09
zawsze mowilem- oboz zamknac, wyburzyc baraki posadzic las, a nie to rozebrane baraki wyslac do Niemiec czy Austrii, a do tego sklady wagonow towarowych wypelnione prochami zamordowanych. Oskarzac rzady krajow ,ktore wystawily Hitlerowi swoje armie do dyspozycji o odszkodowania dla obywateli polskich , wylozyc wszystkie ich brudy na stol, wszystkie przestepstwa.
anonim2015.01.29 9:51
Jeżeli rzeczywiście na stronach Yad Vashem jest mowa o polskich obozach koncentracyjnych, to nie jest to żaden przypadek tylko przystąpienie do polityki historycznej przenoszącej odpowiedzialność za holocaust z Niemców na Polaków. Ta instytucja nie czyni takich pomyłek. Tyle że taka nagonka medialna doprowadzi do wzrostu antysemickich zachowań w Polsce, w której praktycznie ludności pochodzenia żydowskiego jest tyle co kot napłakał. A może właśnie o to komuś chodzi by nas tak przedstawiać, bo dzisiaj antysemityzm w Polsce jest praktycznie na wymarciu a zapotrzebowanie na Polaka antysemitę, ze względu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa holocaust (G. Finkelstein) oraz oczyszczanie z win pretendujących do mocarstwowości Niemiec jest w zachodnim świecie dosyć istotne.
anonim2015.01.29 10:34
Można powiedzieć, parafrazując klasyczkę: Takie mamy państwo... Takim mamy (nie)rząd... itd. Panom i Paniom z gazety należy przetłumaczyć tekst i wysłać... Z podaniem ilości "wrażliwych Austriaków" służących w SS i Gestapo. Jak tacy wrażliwi i chętni do oskarżania innych, to niech sami się uderzą w piersi i wypłacą odszkodowania za zagrabione mienie, Polaków, Żydów, itd.
anonim2015.01.29 10:36
@zibikn pełna zgoda...
anonim2015.01.29 11:07
Swoją wizje Polski miał Piłsudski, miał Dmowski. Mieli ją także Hitler i Stalin, to właśnie ich plan jest realizowany w tak zwanej III Rzeczpospolitej. Plan ten to dwadzieścia milionów pozbawionych tożsamości, zmanipulowanych ludzi i obca elita. Skutkiem obcości tej obecnej elity jest choćby rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce kiedy przerwano ekshumacje w Jedwabnem, gdy jej wyniki rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem.
anonim2015.01.29 11:21
@Saren Wiesz coś o tym antypolaku ? Przyzwyczajaj się : kolaboracja z niemal wszystkimi wrogami Polski , litwactwo, koncepcja judeopolonii , lichwa , oszustwa , przejmowanie majatków po powstańcach styczniowych , mordowanie Polaków na Kresach i w ramach UB , donoszenie , dorżnięcie polskich elit oraz co gorsza - podmiana tychże , przenikanie - wciskanie się gdzie tylko da tylko po to aby tym skuteczniej realizowac swa polityke i wreszcie - swoiste "ukoronowanie" - plugawa antypolska akcja jako fragment hieniego geszeftu ...
anonim2015.01.29 11:22
Cóż Austria wydała światu HITLERA
anonim2015.01.29 12:06
niech się oni od Polaków odpierd...ą bo im zajebie..y
anonim2015.01.29 12:11
Normalne pokłosie idy. Niech nakręcają kolejne ciekawe filmy typu "Pokłosie" albo "Ida" i do widzenia. To nasz wkład. A inni "Nasze matki nasi ojcowie" i właściwie tyle w temacie.Nie wspominam o publikacjach książkowych i dyskusjach mądrych tego świata nad gehenną zgotowaną przez nas polaków narodowi żydowskiemu.
anonim2015.01.29 13:01
Austriacy niech lepiej siedzą cicho. Wszyscy wiedzą jak bardzo im się upiekło że po wojnie nazwali ich "pierwszą ofiarą Hitlera". W rzeczywiastości ten kraj był tak samo winny rozpętania wojny jak nazistowskie Niemcy.
anonim2015.01.29 17:37
Austriacy to zawsze był wredny naród. w czasie zaborów byli gorsi od Prusaków. kradli nawet chleb z pieca ludziom na wsiach.