05.05.20, 20:07Fot. via:Flickr

Beata Kempa: Sięgająca dna Platforma celowo pcha Polskę w chaos

Jeżeli wybory prezydenckie nie odbędą się w maju, będzie to dla Polski oznaczało chaos, który jeszcze bardziej pogłębi kryzys związany z pandemią koronawirusa. Tymczasem opozycja, która zdaje sobie sprawę z porażki w tych wyborach, próbuję Polskę w ten chaos wprowadzić. Mówiła o tym w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” europosłanka, Beata Kempa.

W rozmowie polityk podkreśliła, że brak wyborów w maju spowoduje permanentną kampanię wyborczą, która będzie szkodzić walce ze skutkami koronawirusa. Wobec tego europosłanka wyraziła nadzieję, że posłowie Porozumienia wykażą się  w tej kwestii odpowiedzialnością:

-„Mam nadzieję, że posłowie Porozumienia zachowają postawę jedności i odpowiedzialności. Myślę, że dostrzegli już, że opozycja poza destrukcją nie chce żadnego rozwiązania”.

Beata Kempa dodała, że dążenia opozycji do zablokowania wyborów są powodowane wyłącznie jej racjami politycznymi:

-„Jeśli wybory się nie odbędą, może to prowadzić kraj do destabilizacji. Uważam, że opozycja celowo pcha kraj w chaos i destrukcję. (…) Egoistyczna chęć zdobycia władzy góruje nad myśleniem propaństwowym, narodowym” – przekonuje polityk.

Eurodeputowana z PiS dodała, że rozbita opozycja próbuje za wszelką cenę osłabić rząd:

-„W sytuacji, kiedy tonie flagowy okręt III RP pod nazwą Platforma Obywatelska, a ciągnie go na dno kandydatka Kidawa-Błońska, cały establishment III RP robi wszystko, aby reanimować opozycję i przy okazji osłabić rząd”.

kak/Nasz Dziennik

Komentarze

Walter2020.05.6 14:01
Panie Stanisławie Karczewski w PiS-ie trudno znaleźć takich polityków, co nie kłamią. Przeczytałem pański wierszyk i pomyślałem, że napisał Pan go o sobie. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i poparcie dla Andrzeja Dudy i PiS-u będzie spadało. Dlatego spieszycie się z wyborami prezydenckimi i nie chcecie wprowadzić stanu klęski żywiołowej. Jarosław Kaczyński chce zmusić Polaków do głosowania w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, ale nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mamy quasi-prezydenta Andrzeja Dudę, który wielokrotnie złamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Prezesa PiS-u. Przegrana Andrzeja Dudy oznaczałaby zakończenie władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego. Powierzenie przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych Jackowi Sasinowi spowodowałoby możliwość masowego ich fałszowania. Ponadto wybory takie nie byłyby zgodne z konstytucją, gdyż nie byłyby tajne, powszechne, równe, uczciwe. Politycy z PiS-u chcą przekupić posłów z "Porozumienia" i innych partii, aby zagłosowali zgodnie z życzeniem Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógłby pogodzić się z utratą władzy absolutnej. Mam nadzieję, że posłowie z tych partii dla dobra kraju nie dadzą się przekupić i zagłosują przeciwko wyborom korespondencyjnym w mającym się odbyć maju. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest niesamodzielny, dlatego nie powinien być Prezydentem Polski przez następne pięć lat. Dla dobra Polski PiS powinien przegrać wszystkie wybory.
Foster2020.05.6 12:02
Trzeba bylo ogłosić ten wyrok. Biorą z Was przykład.
M.a2020.05.5 22:24
Święta prawda ale nie tylko PO również ci wszyscy których odsunięto od koryta a tak im się dobrze jadło a tu zabrano i dano różne plus dla ludzi potrzebujących.
Bertolt Brecht2020.05.5 21:30
Nach dem Aufstand des 17. Juni Ließ der Sekretär des Schriftstellerverbands In der Stalinallee Flugblätter verteilen Auf denen zu lesen war, daß das Volk Das Vertrauen der Regierung verscherzt habe Und es nur durch verdoppelte Arbeit zurückerobern könne. Wäre es da Nicht doch einfacher, die Regierung Löste das Volk auf und Wählte ein anderes?
Michał Jan2020.05.5 21:30
Swoją wypowiedzią, p. Kempa bardzo mnie zaskoczyła. Prawie tak non-konformistyczna, jak stwierdzenia JKM. Wreszcie w PiS-ie pojawił się pluralizm.
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.5 21:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
ladychapel2020.05.5 21:13
A psalmistka Kempa lepiej się sprawdza chyba w kościele niż w polityce, od której bebzun jej się rozrósł...
pewnie się boisz żydzie iść spać2020.05.5 21:12
Fragment testu jaki miał na iloraz IQ Żyd wyklęty OBOJETNY: Z czym ci się kojarzy motyl? Z doopą! Z czym ci się kojarzy dziecko? Z doopą! etc., etc., etc., nazywa to się paranoja prześladowcza - starcza.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 21:20
A to akurat święta prawda. Ładna, zgrabna, wyćwiczona, twarda pupka to mniam, mniam. I to jest dziwne? Katolicy nie lubią zgrabnych pupek? No, ok. Trudno. Ja tam nie będę, jak to się u was mówi, promować doopek. Wasza strata,.
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.5 22:14
Nie w twoim wieku starcze. Ani Viagra ani mleko z gipsem. Został ci tylko jad na blogi. Kto czym wojuje ... judaeus canis.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 23:44
No i tu się mylisz, Grucha. Wiesz, co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki dłuuugi wyraz?
ladychapel2020.05.5 21:11
PiS z PRLu czerpie garściami. Nagłówki artykułów na Fryndzlu - jak nagłówki w gazetach PRLowskich. Niestety, gimby tego nie pamientajo.... i łykajo. Kapitalistyczne menty knują przeciwko krajowi rad. Kułactwo szerzy się jak karaluchy, należy je zgnieść jak gnidę w zarodku. To przykład haseł, z których Fryndzel bierze przykład
Dam2020.05.6 8:35
Przeglądałem z ciekawości skany starych gazet i archiwalne odcinki dziennika telewizyjnego. Tak bezczelnej propagandy nawet tam nie było, PIS komunę w tej kwestii nie tylko pobił, ale wręcz zdublował na bieżni.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 21:06
Platforma chyba nie rządzi? To nie PO organizuje wybory. I to PO pcha Polskę w chaos. Hmmm, ciekawe kto to kupi? Chociaż tu, na frądlu są chyba takie cudaki. Są?
Maja2020.05.6 11:02
Racja nie rzadza jednak zachowują sie dalej tak jak by oni zostali wybrani przez naròd. I wlaśnie za bardzo sie rzadddddza!!! No tak, rozkazy z Berlina trzeba wykonywać jak sie lapòwe wzięło. I zamęt za wszelką cenne śiać. A tak na marginesie. Jak sie frondel nie podoba to jest Wyborcza, Fakty itd. Nie rozumie po co tracić czas na stronach o poglądach sprzecznych ze swoimi przekonaniami.
Huehue2020.05.5 21:02
Organizacja wyborów na podstawie ustawy napisanej na kolanie i klepniętej w kilka godzin, wbrew zasadom demokracji, opinii społeczeństwa, opozycji, lekarzy, poczty, samorządów, prawników, OBWE, PKW oraz zdrowemu rozsądkowi – przestrzeganie konstytucji. Procedowanie ustawy w konstytucyjnym terminie i debata w izbie wyższedj parlamentu w celu uzyskania pełnego obrazu sytuacji oraz wprowadzenia poprawek – złośliwość.
fronda.pl2020.05.5 20:58
Frondziarscy redaktorzy, @kak i inni. Używajcie pauzy (—), a nie ledwo widocznego łącznika (-).
Dzielny jak żydowski gajowy!2020.05.5 20:43
Oj giwałt! 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏" - prawdziwa 𝐤𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚, uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! Oj giwałt!
katolicka kretynizacja polski2020.05.5 20:23
Klempa gdzie są plecaki i wyprawka dla syryjski dzieciaków PiSdowata złodziejko!
"Lesiu" Keller-Krawczyk czeka...2020.05.5 20:14
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.