06.09.19, 16:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika / PRESS.WARSZAWA

Beata Kempa dla Fronda.pl: Timmermans nienawidzi Polski. Chce, żeby nadal był tu komunizm

Frans Timmermans jest osobą która nienawidzi Polski [...] On chce, żeby u nas nadal był ustrój komunistyczny [...] To jest próba ingerencji w nasze polskie sprawy [...] Tak działa prymitywny ideolog- nie komisarz”- Beata Kempa europoseł Solidarnej Polski specjalnie dla portalu Fronda.pl

Fronda: Czy problem z praworządnością w Polsce jest naprawdę tak poważny, że po raz kolejny musi się tą sprawą zajmować Parlament Europejski?

Beata Kempa, europoseł: Debata pokazała, że ten problem jest absolutnie wydumany. Frans Timmermans, który składał sprawozdanie nie powiedział niczego, co mogłoby wskazywać, że to sprawozdanie jest merytoryczne. On skupił się tak naprawdę na ataku na Polskę, Węgry, Słowację, Czechy, Rumunię. Tak po ludzku można powiedzieć, że Frans Timmermans jest osobą która nienawidzi Polski. To jest ostre słowo, ja tak to wyczułam w bezpośrednim kontakcie i w bezpośredniej debacie.

Nastąpiła próba odrzucenia jakiejkolwiek argumentacji przedstawianej przez największą partię rządzącą w Polsce, ze strony rządu, który został utworzony w wyniku demokratycznych wyborów, przez partię która wygrała wybory bardzo dużą liczbą głosów. Z jego ostatniej wypowiedzi wynikało, że on chciałby, żeby wszyscy ludzie w Polsce inaczej głosowali- tak to zrozumiałam z jego narracji.

To jest niedopuszczalne. To jest próba ingerencji w nasze polskie sprawy, właśnie teraz w okresie, kiedy trwa kampania wyborcza. Wszyscy wiemy, że Frans Timmermans przyjeżdżał do Polski, wspierał partię opozycyjną, i że to był jego cel. To jest człowiek, który jest absolutnie stronniczy, który nie wie co oznacza bezstronność, który moim zdaniem nie ma żadnych kwalifikacji osobowościowych do pełnienia funkcji, gdzie naczelną zasadą powinno być wyważenie i bezstronność.

Jednak kilka dni temu Frans Timmermans jako jeden z największych przyjaciół Polski otrzymał Medal Wdzięczności- nagrodę ustanowioną przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, którą wręczali wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz oraz prezydent Gdańska, pani Aleksandra Dulkiewicz.

Taka osoba, która ma wokół siebie ludzi, który powinni mu doradzać, powinna wiedzieć, że przyjeżdżaj do Polski w tym momencie wpisuje się w nurt kampanii wyborczej. Wiemy co dzieje się w Gdańsku, jakie frakcje tam rządzą, jaka jest narracja. Każdy kto pełni poważne funkcje publiczne zdaje sobie sprawę, że każdy ruch w danym kraju musi być bardzo dokładnie przeanalizowany, również pod kątem dyplomatycznym. 

Myślę, że tu jest jeszcze inna kwestia. Frans Timmermans w swoim bardzo ostrym, buńczucznym przemówieniu, które graniczyło wręcz z prymitywizmem, broni pozostałości po komunizmie. On niczego innego nie robi. On chce, żeby u nas nadal był ustrój komunistyczny, on chce, żebyśmy nie naprawiali różnych instytucji i struktur państwa, które mamy odziedziczone jeszcze po komunizmie. Po 89. roku wymiar sprawiedliwości nie był tak naprawdę zreformowany. On wpisuje się w nurt obrony pozostałości komunistycznych. To dziś wybrzmiało bardzo mocno, nie tylko u nas w Polsce.

To jest też ważne, żeby zwracać na to uwagę tym, którzy przymykają na to oko, którzy chcą hołubić i nagradzać takie osoby jak Frans Timmermans, który tak naprawdę nie chce żeby w Polsce postępowały reformy, który nie szanuje polskiego społeczeństwa. Ludzie we wszystkich sondażach żądają zmian w wymiarze sprawiedliwości a Frans Timmermans tego po prostu nie chce. Chce żeby Polacy myśleli tak jak on myśli. To jest nie do przyjęcia.

Reakcja pani poseł na wypowiedzi przewodniczącego Timmermansa była bardzo konkretna i jednoznaczna.

Miałam przygotowany inny tekst, ale uznałam, że nie można puszczać płazem poniewierania naszego kraju w oczach szeroko pojętej opinii publicznej, bo przecież przyrównanie nas do faszystów było nie do zniesienia, stąd zdecydowałam się na to, żeby pokazać to również europosłom. Najważniejsze jest to aby próbować mówić o tym na forum Unii Europejskiej i nie bać się tego. Po tej debacie już wiele osób podchodziło do mnie, już było widać pewną konsternację.

Czy Frans Timmermans i jego doradcy nie wiedzą, nie rozumieją, a może udają, że nie rozumieją, że jeszcze do niedawna w Sądzie Najwyższym zasiadali sędziowie, którzy wydawali haniebne wyroki w sprawach karnych w stanie wojennym?

On doskonale o tym wie! Gra jest o coś innego. On w swoich wypowiedział negował demokratyczny wybór Polaków, negował wolę narodu. On wręcz powiedział: ludzie muszą głosować inaczej! Co to znaczy? Liberałowie i lewactwo chcą narzucić swoją narrację. To jest wojna ideologiczna. Oni widzą, że my jesteśmy silni, silni rodziną- oni mają wstręt do rodziny! Nie może tak być!

On użył tej pałki pt. „praworządność”. Do tego napotkał na bardzo przyjazny grunt a mianowicie panią Spurek, która wprost powiedziała, że trzeba ograniczyć środki dla Polski. Przecież przy okazji o to chodzi- jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tak długo używać tego bzdurnego argumentu odnośnie braku poszanowania praworządności w Polsce, jak długo będzie można wprowadzać narrację, że dla danego kraju będzie można ograniczyć środki. Dość!

Dlatego zwrócenie uwagi na to, że efendi Timmermans broni komunistycznych rozwiązań było czymś, co trochę otworzyło oczy również innym europosłom.

Mogliśmy zauważyć pewien mechanizm pokazujący, że im trudniej było Fransowi Timmermansowi i jego kolegom odpowiadać na rzeczowe i konkretne pytania, które zadawał m.in. europoseł Patryk Jaki, tym głośniej musieli krzyczeć. Europoseł Jadwiga Wiśniewska zauważyła, że przewodniczący Timmermans brak argumentów chciał przykryć decybelami.

Ideologia nie znosi faktów, ideologia boi się faktów. Ideologia boi się trafnych i punktowych pytań, bo nie umie na nie odpowiedzieć. Gdy zadaliśmy pytania, tak jak pani poseł Wiśniewska, czy pan poseł Jaki, pan Timmermans nie potrafił odpowiedzieć na żadne pytanie, nawet tak proste pytania: dlaczego nie podjął jakichkolwiek działań wtedy kiedy bito „żółte kamizelki” we Francji? Dlaczego wówczas nie podjął tematu praworządności i artykułu siódmego wobec francuskiego rządu? Nie potrafił na to odpowiedzieć. Dlaczego znalazł czas, żeby spotkać się z przedstawicielami pewnej bardzo dużej fundacji, sponsorowanej przez bardzo bogatego człowieka, 15 razy się z nimi spotykał, a jego personel kilkadziesiąt razy, a nie znalazł spokoju i zrozumienia dla polskiego rządu?

Tak działa prymitywny ideolog- nie komisarz, który powinien być wyważony, spokojny, merytoryczny. Ten człowiek nie odpowiedział dzisiaj na żadne pytanie- wręcz przeciwnie: dziś zostały obnażone prawdziwe pobudki, jakimi się kieruje: obrona komunizmu w Polsce.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

m.mmmm2019.09.7 19:24
On jest chory z nienawisci. Taki lewacki psychol.
Foster2019.09.7 13:59
A ja myślę, że europosłanka Kempa nienawidzi Timmermansa za to, że nie wierzy w PIS -owską propagandę
Toni2019.09.7 10:39
Lewakom i zboczeńcom Polska z dobrymi zasadami się nie podoba, bo czują zagrożenie ze swoich nieprawidłowości moralnych, a Timmermans jest jednym i drugim.
anonim2019.09.7 8:06
Przeżyliśmy szwedzki, przeżyliśmy radziecki, przeżyjemy i zdradziecki.......
Chory Portier2019.09.7 7:45
Timmermans nienawidzi Polski, rodzimi lewacy też jej nie znoszą i chcieliby ją rozmyć w liberalnym, antychrześcijańskim Eurobagnie, stąd dali mu medal. Prosta logika.
Grizzly2019.09.6 22:27
Śmierć komunistom, wrogom Polski!
AnnaNS2019.09.6 22:03
Kempa jest z ugrupowania Ziobry?
krzysztof2019.09.6 21:52
TO ZWYKŁY ZAJADŁY WRÓG POKOJU TO WSTRĘTNY ATEISTA I LEWAK KOMUCH NALEŻY Z NIM BEZWZGLĘDNIE WALCZYĆ
M..2019.09.6 21:47
Timmermans ma układy z czasów pobyty w Moskwie i pewnie obiecał Putinowi że zawsze będzie nas kąsał.
moher2019.09.6 21:42
Kempa zmiażdżyła Timmermansa. Siadła na nim.
Adam 2019.09.6 19:36
Timermans jest marksistą, albo jak kto woli neomarksistą. On prowadzi walkę, jest to walka według starego schematu rodem z rewolucji francuskiej polegającemu na kreowaniu odczucia że "kat" poniewiera "ofiarę" oczywiście ofiarą są, w zależności od czasu i potrzeb biedota (rewolucja francuska); robotnicy (rewolucja bolszewicka), a dziś są to tzw. środowiska lgbt. Spójrzcie na te wszystkie marsze "równości", prowokacje, bluźnierstwa, profanacje, demoralizowanie dzieci, kłamstwa w żywe oczy, plucie po tabu itd. lewactwo mimo że to robi nic ich za to nie spotyka, ba, mają ochronę policji, chucha się po nich żeby im piórko z tyłka nie wyleciało. A im chodzi o to, żeby zostać zaatakowani, skatowani, żeby pokazać to w TV na całym świecie, wtedy "opinia publiczna" będzie domagać się szybkiego działania i.... wtedy wkracza Frank Timermans z proletariatem czy tam prekariatem, i będą Polskę "naprawiać" tak jak naprawili resztę Europy. Resztę już znacie... https://www.youtube.com/watch?v=YQdTFJ5BW1A
Arek2019.09.6 19:08
On nie nienawidzi Polski tylko ma instrukcje masońskie do wykonania a to nie wróży dla nas nic dobrego.
taro2019.09.6 18:29
psychicznie chore by-dle komunistyczne
Foster2019.09.6 18:26
Wy naprawdę wierzycie w to co piszecie ?. W Parlamencie Europejskim PIS nie ma większości i zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Również awanturowanie się i obrażanie europosłów tylko dlatego, że nie wierzą w PIS - owskie zapewnienia pogarsza a nie poprawia naszą ocenę. Polska jest postrzegana jako kraj w którym naruszana jest Konstytucja i to jest problem. Sygnalizowała to Komisja Wenecka i Trybunał Sprawiedliwości a PIS ciągle swoje.
Adam 2019.09.6 19:53
"Polska jest postrzegana".... no właśnie, to zdanie które napisałeś jest kluczowe. A przez kogo jest postrzegana i dzięki komu? Gdyby nie ciągłe donosy, szczucie na Polskę i obecny rząd przez POKO, N, postkomunistycznych "niezależnych" sędziów, kodziarzy, waginosceptyków, onanistów i cholera wie jeszcze kogo z tych co partycypowali w 3 RP, to by Polska przez nikogo nie była postrzegana tak jak jest postrzegana. We Francji zginęło kilka osób podczas marszów żółtych kamizelek, w Brukseli w Molenbeek strach wyjść bez bazuki, w Holandii jest 120 % więcej gwałtów niż 10 lat temu, w zachodnie europieodbiera się rodzicom dzieci za nazwanie zboka zbokiem, niszczy się wrogów politycznych pod byle pretekstem, w Niemczech rocznie organizuje się ponad 200 koncertów i marszy neonazistów, bojówki antify niszczą całe dzielnice, a do Polski przyczepia się o to, że reformuje się sądownictwo wg wzorców zachodnich, tak samo jak w Hiszpanii czy wspomnianych Niemczech??? dlaczego u nas jest to łamaniem praworządności a tam nie ? no dopowiedz, dlaczego!!!
Foster2019.09.7 12:11
Gdyby nie złamali Konstytucji to prof. Gersdorf nie była by dzisiaj Prezesem SN.
mordechaj2019.09.6 18:24
Pan Timmermans lubi Polskę. Dlaczego ? Bo chce, aby w Polsce przestrzegana była niezawisłość sądów i trójpodział władz. Natomiast pan Timmermans z pewnością nie lubi PiS. A przecież PiS to jest partia polityczna a nie Polska. Polska ma 1 000 lat. Była przed PiS i będzie długo po PiS. Pani Kępa bredzi po prostu, do czego zdążyła przyzwyczaić już chyba wszystkich.
Adam 2019.09.6 20:00
Pan Timermans nie nawidzi nawet swojego kraju, a co dopiero Polski. Pan Timermans jest internacjonałem, chce federacji państw europejskich bez granic, bez własności prywatnej, bez Boga, tradycji, z jedną "armia" jednym "prawem" z eutanazją, aborcją na życzenie, i wszelkimi zboczeniami z kazirodztwem i zoofilia włącznie. To wszystko jest w manifeście z Ventotene Altiero Spinellego który jest nota bene dokumentem programowym białej księgi Unii Europejskiej
janb2019.09.6 18:22
Jaką Polskę chce mieć stara Unia ? Taką jak za Tuska ! Nie płacimy podatków, wywozimy miliardy, przejmujemy majątek za grosze w korupcyjny sposób, Polacy to najtańsza siła robocza i odbiorcy naszych śmieci ! Do tego ich sądy podlegają nam - nas nie obowiązuje polskie prawo w Polsce ! Holendrzy są największymi beneficjentami oszustw podatkowych w Polsce !!
Janusz Barwinek2019.09.6 18:16
Nie ma to żadnego znaczenia, czy Timmermans ma mniej, czy bardziej nieprzyjemny wygląd, ma natomiast znaczenie, że ma moralny nieład w swoim życiu.
Donek2019.09.6 18:09
Timmermansowi to ona moze buty czyscic! Tepa dzida!
Adam 2019.09.6 20:08
imbecylu, gdybys słuchał całego posiedzenia, to bys zakumał (a przynajmniej mam taką nadzieje) że Timaermans na wszystkie pytania odpowiadał identyczną poligramotą, a gdy nie miał juz argumentu to odwoływał się to porównań ad hitlerum, co wg Prawa Murphego dyskwalifukuje go jako rozmówcę, ale takie tłuki jak ty, po obejrzeniu kilku wyciętych dla ludu teafauenowskiego fragmentów, wiedzieć tego nie mogą (lub wg mechanizmu odrzucenia - nie chcą wiedzieć) i powtarzają za red-aktor MOniką lub POchanke, półprawdy i ich kreacje, które maja tyle wspólnego z prawdą co fakty z faktami TVN
moher2019.09.6 21:43
Spadaj Adaś, kmiocie niedomyty.
JS2019.09.6 18:09
Przypomina mi się scena z filmu Aliens. Pewien młody człowiek (nie cyborg jak w pierwszej części) w garniturze (jak pamiętam) miał za zadanie dostarczyć z podróży obcy organizm za wszelką cenę. Nie pomógł błagającej o pomoc kobiecie i obcy pożarły ją. Potem sam został osaczony i obcy zrobił mu dziurę w mózgu. Ten Timmermans przypomina mi właśnie takiego obrońcę obcych ras. Myśli, że go za to odznaczą i chwałę oddadzą tu na ziemi. Ale jeszcze tu na ziemi może skończyć marnie a najpewniej w piekle, gdzie zgrzytających zębami obcych jest taka ilość i obrzydliwość i będzie musiał dla nich wszystko zrobić.. Ale ja rasistą nie jestem ! Pozdr.
Dominik2019.09.6 17:45
Ten nędzny lewak nienawidzi wszystko, co jest oparte na uniwersalnych wartościach. Wróg Kościoła i rzeczni dewiantów.
JS2019.09.6 17:27
Ta marionetka buduje niemieckie imperium kosztem państw najsłabszych. Albo będziemy silni albo nas nie będzie. Ale silni nie tylko gospodarczo tylko silni naszą wiarą w Jezusa, bo bez Niego szybko zginiemy jako naród ! Pozdr.
Jestem z Białegostoku2019.09.6 17:26
Człowiek roku gw, odznaczony przez po.
JS2019.09.6 17:28
Anty-Chrysty promują anty-Chrystów. Pozdr.
JS2019.09.6 17:24
To proste. On nienawidzi Polski PRAWEJ, sprawiedliwej, samorządnej, uczciwych sądów, sprawnej policji, dobrego wojska, bardzo dobrej służby zdrowia (wiem że daleko jeszcze), bardzo dobrego szkolnictwa (tak, daleko jeszcze), wolnych polskich mediów, polskiej ziemi dla Polskich rolników, Polskich lasów dla Polaków, a nade wszystko chrześcijaństwa i wiary w Jezusa ! Nazywając rzeczy po imieniu on jest anty-Chrystem. Pozdr.
orgi2019.09.7 7:33
JS ....tim.... jest osobnikiem człekokształtnym , o fizycznych cechach samca , ale i tu można miec watpliwości
Zygfryd2019.09.6 17:10
Pan T to zwykły komuch z zabarwieniem obrzydliwego Lewaka myśli że bez argumentów i prawdy potrafi na siłę często krzykiem pokazać że ma rację lekceważąc zupełnie Naród Polski i jego wolę w reformie sądów zwykły mały człowieczek zakąpleksiony i maniakalnie udający demokratę daleko mu do tego a bliżej do ścierw czerwonej chołoty i gnidy zgniłego komunizmu.
Kierowca Bombowca2019.09.6 17:07
Franek to idealny kandydat na dyrektora domu wariatów.
Dagmara2019.09.6 16:52
Kremówka znów ODLECIAŁA! PiS nienawidzi Polski i probuje ja zgarnac dla siebie i swoich chorych pogladow! Jeszcze Polska nie zginela!
Reytan2019.09.6 16:57
Wrogom Ojczyzny mowimy,won za Ural zuruck !
...2019.09.6 17:02
Czy ty kobiecino wierzysz w to co piszesz .Pustka w głowie i nic więcej ???
Adam 2019.09.6 20:24
dadźka, pozostań lepiej przy tym co ci wychodzi najlepiej, i nadal rozkładaj nogi na 14.45
Reytan2019.09.6 16:49
Timmermans nienawidzi Polski. Nareszcie znalazl sie ktos odwazny,kto powiedzial,ze krol jest nagi Brawo pani Kempa !!!!!! Naprawde !
hrabia Potocki2019.09.6 16:49
Ten czlowiek zniknie na jakis czas , zagrzybialy stary bufon, trgiczna i okropna postac , zycze mu zeby zniknal na stake z polityki, ale co on innego umie robic , odpowiem krotko---NIC, przypomina mi troche TUSAka , dobrana para
Reytan2019.09.6 16:54
Niestety on jest taki sam jak reszta Holendrow ,ktorzy nas nienawidza za katolicyzm od kilku juz wiekow. beda natychmias nastepni. Ostatnio z takim holenderskim bubkiem rozmawoal minister Ziobro. To samo. To idioci,nie maja zielonego pojecia o Polsce,ale nas chca zniszczyc ,a narod wymordowac. Sa oni jeszcze bardziej zacieci i fanatyczni niz Niemcy.
M2019.09.6 21:57
To ty nie masz pojęcia o czym mówisz. Frans Timmermans jest zadeklarowanym katolikiem.
taro2019.09.6 18:31
co on innego jeszcze moze robic? to o czym jeszcze nie wie - wyciagnac kopyta do przodu i lezec cicho pod ziemia.
Cool2019.09.6 16:45
Polska jest znienawidzone przez Europejczyków, bo jesteśmy dla nich wyrzutem sumienia! Pokazaliśmy i wciąż pokazujemy Europie jak należy się zachować! .
Reytan2019.09.6 16:50
Bardzo trafne. Dziesiatka. 10 !!!!
JS2019.09.6 17:25
To tylko marionetka dla budowania niemieckiego imperium. Pozdr.
stahu2019.09.6 18:44
To CYNGIEL Sorosza ... ,,Dobre zachowanie,, to można nim podetrzeć zadek . kto lubił w klasie lizusa ? Nikt wszyscy go popychają plują