13.02.14, 20:43fot. sxc.hu

Belgia-pierwszy kraj na świecie gdzie można dokonywać eutanazji dzieci!

Za legalizacją eutanazji dzieci głosowało 86 deputowanych, przeciw było 44, 12 wstrzymało się od głosu. Deputowani zignorowali wszelkie apele płynące z różnych stron ich społeczeństwa o odrzuceniu tej haniebnej, totalitarnej ustawy. Przyjęta ustawa dopuszcza eutanazję nieletnich, którzy zostali uznani przez lekarzy za nieuleczalnie chorych, których cierpienia nie można uśmierzyć. Będzie ona przeprowadzana na ich życzenie lub za zgodą rodziców.  

"Dla mnie to barbarzyństwo – mówił przeciwnik eutanazji, który protestował przed parlamentem. – To znieczulica. Kto będzie następny? Noworodki, wcześniaki, i będziemy to tłumaczyć praktycznym podejściem? Rola rodziców polega na opiece, a nie uśmiercaniu własnego dziecka. Nasz syn przed śmiercią ciężko chorował, ale nie wyobrażam sobie, że mógłbym się zgodzić na jego eutanazję – mówił jeden z protestujących. 

Dziś w Belgii wygrał bitwę szatan, ale wojny nie wygra. Teraz tylko zostaje modlitwa i jeszcze raz modlitwa o nawrócenie morderców, zagubionych i za tych, którzy będą mordowani w świetle prawa. W takich przypadkach demokracja jest czymś naprawdę haniebnym!

philo/TVP.info/IAR

Komentarze

anonim2014.02.13 20:55
świat coraz bardziej pogrąża się mrokach zabobonu któremu na imię ateizm
anonim2014.02.13 20:57
Jakiś czas temu pojawił się na Frondzie artykuł, o tym, że chrześcijanie w Europie są tylko z nazwy, a w paktyce są zlaicyzowani. Zapytałem, czemu polscy katolicy nic z tym w taki razie nie robią, na co dostałem odpowiedź, ze z Polski wyjechało na zachód 261 rodzin - ewangelizatorów. Stwierdziłem, że to śmiesznie mało i nic to nie da, i że tak naprawdę to tylko dużo się biadoli wśród katolików o ateizaci Europy, a nic się nie robi praktycznego. No i proszę - nie pomyliłem się. To nie jest przegrana bitwa. To jest - kolejna - przegrana bitwa chrześcijaństwa w Europie. I kolejna i kolejna i kolejne będą...
anonim2014.02.13 21:04
@stoneage - Z jakiej dziury wylazłeś? Pierwsze słysze by cywilizacja utożsamiana była z mordowaniem ludzi.
anonim2014.02.13 21:19
Antychryst nadchodzi...
anonim2014.02.13 21:25
szatan wygrał??? kto wymyśla takie durne tytuły?!
anonim2014.02.13 21:27
Muzłumanie nie są potrzebni rzekomo "cywilizowana" Europa wyniszczy się sama. A tym co cheścijaństwo przeszkadza pozistaje strzykawka z trucizną. Sami tego chcecie.
anonim2014.02.13 21:52
Stoneage Lut; głupota nie boli, prawda?
anonim2014.02.13 21:54
luntek; Eutanazja jest tutaj wyrazem empatii i uwolnienia z koszmarnej agonii, która i tak doprowadziłaby dziecko do śmierci. kolejny -sorry-głupek!! internet spowodował to ,że każdy głupek może się wypowiadać jak autorytet-żenada
anonim2014.02.13 21:56
zibi33; zaproponuj konkret i robimy, podaj jakiś adres , sprawdź czego potrzeba , założymy konto i zadziałamy....co ty na to?
anonim2014.02.13 21:56
zibi33; zaproponuj konkret i robimy, podaj jakiś adres , sprawdź czego potrzeba , założymy konto i zadziałamy....co ty na to?
anonim2014.02.13 22:00
Droga Redakcjo Frondy, przy tym artykule wprowadźcie jakąś cenzurę albo wywalcie wszystkie komentarze. To niepojęte, że na katolickim portalu w sprawie tak dramatycznej, bulwersującej, poważnej wypowiadali się jacyś GÓWNIARZE w tak skandaliczny sposób, Robią oni ściek wulgaryzmów tam gdzie powinna zapanować cisza i zastanowienie.
anonim2014.02.13 22:18
@Luntek Przeczytaj sobie książkę -wywiad z ks. Janem Kaczkowskim-założycielem i kierownikiem hospicjum.Może zmienisz zdanie,bo nie jesteś biegły w temacie
anonim2014.02.13 22:30
http://dorotazawadzka.natemat.pl/92039,prawo-dziecka ......... jasnooswiecona lewaczka pseudopsycholog.....
anonim2014.02.13 22:32
Cywilizacja śmierci już się ujawnia w całej swej brzydocie,Błogosławiony Janie Pawle módl się za nami.
anonim2014.02.13 22:37
Jak podaje GazWyb, 70% Belgów popiera eutanazję dzieci, więc czemu Fronda oburza się na to, jak działa demokracja? Parlament przyjął ustawę, która odpowiada temu, co uważa społeczeństwo - ot, cała sprawa. A co do samej eutanazji dzieci... Ostatnio byłam w pewnym zakładzie po pewną usługę (nie chcę podawać zbyt wielu danych, bo sprawa tego dziecka była nagłośniona w całym kraju) i rozmawiałam z babcią tegoż - zmarłego już - dziecka. Dziewczynka umarła na raka mózgu, który wrócił na niecały rok przed tym, kiedy lekarze mieli orzec całkowite wyleczenie po poprzednim nowotworze. Nowy guz rósł w tempie, z jakim ci lekarze jeszcze się nie spotkali - z "maleństwa" 6-milimetrowego, w 3 miesiące zrobiło się 8 cm. Część usunięto, ale nie można było podjąć dalszego leczenia, tj. naświetlania czy chemii, bo dziecko 3 lata wcześniej przez to przechodziło i groziło to jakimiś tam powikłaniami. Zarówno matka, jak i jej rodzice są głęboko wierzący, chodzący do kościoła itd. Ostatnie kilkanaście tygodni kręciło się wokół cierpiącego niewyobrażalne katusze dziecka (mimo dawek morfiny co godzinę), a matka nie przespała ani jednej nocy, stała się cieniem człowieka. Wie szanowna redakcja, co usłyszałam od babci dziecka? Cytuję: "Niech mi pani powie, jak to jest, że cierpiącego psa można uśpić, a na wielotygodniowe konanie dziecka wszyscy musieliśmy bezsilnie patrzeć?". Nie mam zamiaru tego komentować, ale niech wszyscy przeciwnicy eutanazji zdają sobie sprawę, że i im kiedyś może zmienić się perspektywa - czego z całego serca NIE życzę.
anonim2014.02.13 23:26
To jest kompletna aberracja. Europa sama się zniszczy, nie trzeba tu nawet czynności sprawczej muzułmanów. Popełniamy zbiorowe samobójstwo. Jeżeli to ma być europejski postęp to ja się brzydzę taką Europą i nie chcę jej u nas.
anonim2014.02.14 0:58
bestialstwo w biały dzień tych co ustanowili te prawo poćwiartowałabym
anonim2014.02.14 1:21
Stoneage- ja niestety nie odwzajemniam Twojej sympatii. Jesteś nie prostaczkiem a prostakiem. Ciemnym, niewykształconym, nieobytym, przaśnym. Proszenie kogoś takiego aby uczynił grzeczność i wyszedł nie ma sensu.
anonim2014.02.14 1:31
Saszka- nie ma innej rady, jak wybrać się do hospicjum dla dzieci i popatrzeć jak umierają. Jeśli wrócisz stamtąd i powiesz, że niektóre można by "uśpić" to znaczy, że jesteś już zwierzęciem. Wówczas nie będzie mnie dziwiło, że postawiłeś dylemat "jeśli psa można uśpić to dlaczego nie dziecko?".
anonim2014.02.14 7:46
Co się stanie z Belgami którzy mamonę przedłożyli nad Miłosierdzie. Kto tym rodzicom wyprosi Łaskę gdy Belgowie będą umierali nagłą śmiercią, nieprzygotowani by stanąć przed Majestatem Najwyższego. I dlatego nie należy myśleć, że Władca ciemności nie tryumfuje, cieszy się bardzo, bo więcej niż gdyby posłowie mordercy nie przeforsowali tej Ustawy, - Belgów będzie na wieczność w ciemnym królestwie wiecznej śmierci i to już niedługo spadnie na nich groza umierania od fal oceanu, który zmyje tych Kainów. A co do zbierania tzw. opini na dany temat - kto zbiera ten wydaje opinię, kto go sprawdził jeżeli, opiondawca bierze mamonę od zwolenników eutanazji a na dodatek sam należy do nich. Czy Bóg Ojciec nie mówi jasno: "Jestem Bogiem życia i śmierci - i to do Mnie należy decyzja kto ma żyć lub umrzeć! ...Ze Mną nikt nie może wygrać! ... Popatrzcie na inne kraje, jak ludzie są uśmiercani. Nazwaliście to "eutanazją" Jakże to słowo jest obrzydliwe w Moich oczach. Każdy człowiek, który zadał śmierć drugiemu, będzie osądzony tak surowo, jak nie osądziłby go żaden Sąd na ziemi! Czy można coś dodoaś do tych słów Boga Ojca?
anonim2014.02.14 7:57
WSTYD I HAŃBA! Wszyscy, którzy głosowali za tym antyludzkim prawem powinni poddać się sami eutanazji. Jak będą się czuły dzieci, które cierpiąc będą widziały tą ciemną furtkę i nie chcąc być przysłowiowym ciężarem dla rodziny będą ją wybierały...????!!!!!! Dziećmi należy się OPIEKOWAĆ troskliwie, a nie ZABIJAĆ JE! Cywilizacja Zachodu to zaślepiony totalny odczłowieczony, pełen egoizmu, pychy i arogancji, zakłamany patologiczny twór w kosmosie. Najgorsze jest to, że większość ludzi przyjmuje trendy tego świata bezkrytycznie nie zastanawiając się o co chodzi ich autorom. Przebódzenie będzie niezwykle bolesne o ile niektórzy zdążą jeszcze na tym świecie się obudzić, a jak nie to nic straconego, bo wszystkiego się dowiedzą po tamtej stronie.
anonim2014.02.14 9:49
Stoneage, twoja niepełnosprawność umysłowa da się leczyć. Musisz zgłosić się najlepiej z pomocą kogoś bliskiego do psychiatry. Zawsze pozostanie jakiś ślad ale przynajmniej nie będziesz niebezpieczny dla otoczenia.
anonim2014.02.14 9:55
@Stoneage: Jeśli uważasz, że 2-3 letnie cierpiące dziecko może zostać pozbawione życia za zgodą rodziców za dokonanie pozytywne, to współczuję, bo nie ma to nic wspólnego z wolną wolą tego małego człowieka. Zwykła "aborcja poporodowa", ubrana w inne szatki. Zwykła eugenika i segregacja razowa. @SaszkaFSM: Jeśli Belgowie chcą się traktować, jak traktuje się hodowlę psów, gdzie najsłabsze osobniki się sterylizuje, albo usypia, to proszę bardzo, niech się usypiają. Ale nikt mi nie powie, że traktowanie człowieka jak psa to coś pozytywnego. Babcia z Twojego przykładu pokazuje pewną tendencję, której oczywiście wprost postawionej by się wyparła. Dążenie do tego, żeby zawsze i za wszelką cenę było mi dobrze, żeby nie czuć jakiegoś dyskomfortu, no niech już to dziecko zdechnie, żebym się lepiej poczuł. Jak ze starymi rodzicami, mogliby już przestać zatruwać moje egocentryczne życie, bo wywołują dyskomfort. Wmówmy sobie więc, że eutanazja to łaska dla nich, a nie pozbycie się problemu dla nas. Przecież to tak wygodny argument, że głupio byłoby go nie przyjąć, jako idealnego wytłumaczenia. Są przypadki ludzi cierpiących, którzy nie mogą znieść już swojego życia. Takich ludzi jestem w stanie nie tyle zrozumieć, co zaakceptować ich wybór. Ale wszędzie tam, gdzie mieszają się do tego inne osoby, gdzie wywierana jest presja, tam właśnie widzę kurewską hipokryzję i hedonizm w koncentracie.
anonim2014.02.14 12:06
@Witt Nie wyparłaby się, możesz mi wierzyć na słowo. Byłeś kiedyś przy śmierci dziecka? Dziecka, które miało cierpieć 2-3 tygodnie, a umierało prawie 3 miesiące - cierpiące i wystarczająco świadome, by to odczuwać? Znam historię tej dziewczynki z innych źródeł także, nie tylko od babci. Katolicy mają ten problem, że sami mają nikły życiowy wybór (a ograniczenia sami sobie narzucają poprzez religię), więc jeszcze chętniej pozbawiają tego wyboru innych, także niewierzących. Przy tym często - jak np. w artykule powyżej - wrzeszczą panicznie o jakimś szatanie. Belgowie podjęli słuszną decyzję.
anonim2014.02.14 12:28
"Skąd ta nienawiść do wolności?" Skąd ta nienawiść do człowieka?
anonim2014.02.14 13:02
@SzaszkaFSM Idąc za twoim rozumowaniem to aktem miłości był strzał w głowę Polakom w Katyniu prze NKWDzistę. Czy nie jest powiedziane , Piśmieśw. że dzieci o śmierć przyprawią rodziców i odwrotnie rodzice także bądą mordowali swoje dzieci. Jest to wyraźny przykład, że Belgowie stracili wiarę w istnienie Boga, króry jest Sędzią Sprawiedliwym, który wynagradza za dobre czyny Niebo a karze za złe czyny w piekle w ogniu nieugaszonym. + Kto cierpi na ziemi za swoje grzechy, to skraca sobie karę czyśćca - która jest stokroć gorszym cierpieniem-
anonim2014.02.14 13:30
Saszka- przestań pleść bzdury. "Katolicy mają nikly wybór życiowy"? Co za brednie. Zasady moralne, na których opiera się cywilizacja Zachodu to są te ograniczenia. Powinienes bardziej skupić się na własnych ograniczeniach intelektualnych.
anonim2014.02.14 13:31
SaszkaFSM Czy Ty znałeś/łaś zdanie tego dziecka, czy tylko jego otoczenia? Czy ono w ogóle było zdolne wyrazić swoją wolę?
anonim2014.02.14 15:30
Belgia jest barbarzyńskim narodem.
anonim2014.02.14 22:55
Stoneage- z nas dwóch to ja rozumiem decyzję Belgów, bo to ja rozumiem jej kontekst kulturowy i cywilizacyjny. Gdybyś miał odrobinę pojęcia, mógłbym z Tobą porozmawiać o literaturze Houellebecq`a, socjologii (jeśli to socjologia) Baumana, filozofii św. Tomasza. Ale Ty nie możesz być dla mnie rozmówcą. To co wypisujesz jest żenujące i świadczy wyłącznie o Twoim poziomie intelektualnym i kulturalnym.