26.02.14, 11:37(fot. Wikipedia)

Benedykt XVI : "Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, co do ważności mojej rezygnacji z posługi Piotrowej"

"Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, co do ważności mojej rezygnacji z posługi Piotrowej" i "spekulacji" okolicy to są "po prostu absurdalne" – czytamy na stronie vaticaninsider.com.

Jak informuje Tornielli Joseph Ratzinger nie został zmuszony do dymisji, i nie padł ofiarą spisku. Rezygnacja ta jest prawdziwa i ważna. Nie ma "dwuwładztwa" (podwójny rząd) w dzisiejszym Kościele. Jest panujący papież, Franciszek, który prowadzi Kościół katolicki oraz emerytowany Papież, którego "jedynym celem" jest modlić się w intencji swojego następcy.

Andrea Tornielli zaznacza, że emerytowany Papież osobiście odpisał na pismo i odpowiedział zawarte w nim pytania. Tym samym Benedykt XVI ustosunkował się do uwag wysuwanych we włoskiej i międzynarodowej prasie na temat jego rezygnacji. 

Jak informuje watykanista odpowiedź Ratzingera była krótki i na temat. Zaprzeczył spekulacjom odnośnie wszelkich tajemnych przyczyn jego rezygnacji i wezwał ludzi, aby nie przywiązywali nadmiernej wagi do pewnych wyborów oraz decyzji jak np. wkładanie białej sutanny po dymisji z posługi biskupa Rzymu.

Ab/vaticaninsider.com

 


Komentarze

anonim2014.02.26 11:43
kocham Papieża Benedykta XVI za Jego Mądrość
anonim2014.02.26 11:46
+++
anonim2014.02.26 13:16
Teolog koscioła XXI wieku !Zaczął dzieło które może i go przerosło, ale z tego co widzę Franciszek radzi sobie doskonale
anonim2014.02.26 14:09
Niech Tornierlli pokaże odpowiedź a nie tylko komentuje i interpretuje.
anonim2014.02.26 19:50
Dezinformacja to główna bron zła osobowego i pożytecznych idiotów, którzy nawet nie wiedzą komu służą. Nawet jeśli BXVI wypowiedział te słowa, to jest tylko konsekwentny wobec wcześniejszego stanowiska o abdykacji a ta z cała pewnością nie była tylko jego czysto suwerenną decyzją. Oddał wszystko Bogu łącznie z kluczami Piotrowymi... by na jaw wyszło wszelkie zło... także Watykanu teraz jest czas niekanonicznego Franciszka i jego herezji... ostatnio ponownie wstrząsnął katolikami namawiając inne dzieci boże do czytania koranu! Czas jednej synkretycznej religii nad nami...