31.05.21, 12:14Fot. screenshot - YouTube (TOK FM)

Biden próbuje zatuszować udział Chin w szerzeniu się epidemii koronawirusa?

Czy administracja Bidena dąży do zatuszowania udziału Chin w szerzeniu się epidemii koronawirusa? Steven Mosher, ekspert w sprawach związanych z Chinami, zwraca uwagę na fakt, że śledztwo w tej sprawie zostało zablokowane przez Bidena właśnie wówczas, kiedy prace nad pochodzeniem epidemii COVID-19 nabierały tempa.

Mosher przypomina, że śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa zostało zlecone jeszcze przez Mike’a Pompeo, sekretarza stanu w administracji Trumpa. Uważał on, że być może wirus wymknął się z laboratorium w Wuhan. „Z powodu obstrukcji Chin i współudziału WHO, trudno było znaleźć bezpośrednie dowody, ale dostępne fakty prowadziły do laboratorium – pisze Mosher. – Wstępne wyniki śledztwa były frapujące. Wiemy od prowadzącego śledztwo Davida Ashera, że był on przekonany, iż była to broń biologiczna w trakcie prac”.

Dochodzenie trwało, gdy jednocześnie media społecznościowe należące do tzw. grupy „Big Tech” postanowiły blokować nawet sugestie, że wirus wymknął się spod kontroli z chińskiego laboratorium. Facebook i inne media tego typu cenzurowały takie informacje jako „teorie spiskowe”. Mosher też doświadczył takiej cenzury.

„Jednak wówczas, nim jeszcze prowadzący śledztwo zakończyli swą pracę, nowy prezydent w sposób niewytłumaczalny zatrzymał dochodzenie. Joe Biden zrobił to bez jakiegokolwiek ogłoszenia tego publicznie, najwidoczniej mając nadzieję utrzymania swoich działań w tajemnicy” – pisze Mosher.

Mosher zauważa, że mimo tych działań, zebrano już wystarczającą ilość dowodów i „nawet poprzednio sceptyczni eksperci zaczęli sugerować, iż hipoteza o wycieku z laboratorium w Wuhan może być jednak słuszna”. Przestano też oskarżać o szerzenie teorii spiskowych takich autorów jak Mosher. Także media społecznościowe, w tym Facebook, zdecydowały się przestać blokować tego typu informacje.

W USA senatorowie poprosili agencje wywiadowcze o odtajnienie informacji na temat pochodzenia koronawirusa, choć Mosher ma wątpliwości, czy rząd będzie chciał udostępnić te dane opinii publicznej. Właśnie w momencie „zmiany narracji” wyciekły informacje o wstrzymaniu śledztwa. Teraz Biały Dom, zamiast wznowić mocno już zaawansowane śledztwo, „ogłosił, że agencje wywiadowcze USA przeprowadzą 90-dniowe dochodzenie co do początków koronawirusa”.

Mosher zwraca uwagę na upolitycznienie agencji wywiadowczych w USA i uważa, że raczej doprowadzi to do tuszowania udziału Chin w pandemii. Jego zdaniem nie pomaga także fakt, iż obecna administracja podkreśla kooperację ze Światową Organizacją Zdrowia, która według eksperta raczej „pracuje dla Chin”, a po przywróceniu dofinansowania przez administrację Bidena będzie jeszcze mniej chętna do ujawnienia faktów.

Mosher uważa, że Biden powinien się domagać odszkodowania od Chin, a zamiast tego będzie chronić ich interesy.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Gallus Anonimus2021.06.24 14:38
Gadowski: Koronawirus został stworzony przez człowieka. Prawdziwym źródłem pandemii są Chiny i USA: https://www.youtube.com/watch?v=7wstdccS_HM
przemyśl-72021.06.2 9:19
Amerykanie sami kręcą na siebie bacik ,to im się nie opłaci.To ,że Chińczykom za to nie spadł do tej pory włos z głowy znaczy ,że jest hegemon nowy.
Joe Bidet2021.05.31 18:40
Nie możemy narażać naszych chińskich przyjaciół na płacenie całemu Światu horrendalnych odszkodowań za straty finansowe zdrowotne i ludzkie spowodowane przez pandemię COVID 19
Frondo,2021.05.31 18:06
dzisiaj w USA jest obchodzony Memorial Day. Jest to dzień, w którym Stany Zjednoczone są zjednoczone składając hołd swoim poległym. Poległym za ideały kiedyś polskie: "Za wolność waszą i naszą". Bez amerykańskiego żołnierza Europa byłaby kajzerowska, hitlerowska, bolszewicka i putinowska. To żołnierz z USA przyniósł Europie wolność i dobrobyt. Do dzisiaj stoi na straży tej wolności i dobrobytu.
JAŁTA 1945 - Roosevelt, Stalin, Churchill2021.05.31 18:46
yhy..... tę "wolność i dobrobyt" rozpoczęła konferencja "Wielkiej Trójki" 4 lutego 1945 r. w JAŁCIE, w której wzięli udział Franklin D. Roosevelt, Józef Stalin i Winston Churchill, co do dziś pozostaje symbolem ZDRADY tych zachodnich "sojuszników" wobec Polski i ich zgody na podporządkowanie Europy Wschodniej totalitarnemu imperium sowieckiemu.
Kiedy?!2021.06.26 12:37
Kiedy odszkodowanie dla Polski za zbrodniczą Jałtę?!
lecz się przygłupie2021.06.26 12:34
Polska - centrum Europy, do 1945 mordowana, po 1945 gwałcona, rabowana, zabijana, po 1989 rozkradana. A na straży USA? Jesteś chory psychicznie?
Pokuta ??2021.05.31 17:22
Biden to,Prezydent samozwaniec, to jest kara dla calego swiata. Pilnujcie wyborow bo jest zielone swiatlo dla falszerzy.
polo2021.05.31 16:21
Byc moze boi sie o syna
Frondo,2021.05.31 15:30
dzisiaj w USA jest obchodzony Memorial Day. Jest to dzień, w którym Stany Zjednoczone są zjednoczone składając hołd swoim poległym. Poległym za ideały kiedyś polskie: "Za wolność waszą i naszą". Bez amerykańskiego żołnierza Europa byłaby kajzerowska, hitlerowska, bolszewicka i putinowska. To żołnierz z USA przyniósł Europie wolność i dobrobyt. Do dzisiaj stoi na straży tej wolności i dobrobytu.
oficer LWP2021.05.31 16:11
powiedz to 1,5 milionom zabitych Irakijczyków w imię posiadania przez nich broni chemicznej, której przez 30 lat bydłopasom nie udało się odnaleźć, co za pisowska wazelina
Mały i zakompleksiony żydek.2021.05.31 16:40
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga UDAWANIE, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
oficer LWP2021.05.31 16:51
żryj własne góóówno tępy bolszewicki pisowcu
Żydku2021.05.31 18:09
o USA ty nawet NIE MASZ co marzyć, gudłaju! - - - - Żadne nicki i IP z wyimaginowanego USA tego NIE ZMIENIĄ!
oficer LWP2021.05.31 18:35
o jak to miło, że wychyliłeś swój tępy łeb z pisowskiej żopy, tak to już jest jak się smród pisowskiego guana uznaje za perfumerię
Konferencja "Trzech" w JAŁCIE2021.05.31 17:34
Rozpoczęta 4 lutego 1945 r. w JAŁCIE konferencja Wielkiej Trójki, w której wzięli udział Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill, do dziś pozostaje symbolem ZDRADY tych zachodnich sojuszników wobec Polski i ich zgody na podporządkowanie Europy Wschodniej totalitarnemu imperium sowieckiemu. ------ 13 lutego 1945 r. Rząd RP na uchodźstwie wydał oświadczenie, w którym stwierdzał: "Decyzje Konferencji Trzech dotyczące Polski NIE mogą być uznane przez Rząd Polski i NIE mogą obowiązywać Narodu Polskiego. Oderwanie od Polski wschodniej połowy jej terytorium przez narzucenie tzw. linii Curzona jako granicy polsko-sowieckiej Naród Polski przyjmie jako nowy ROZBIÓR Polski, tym razem dokonany przez "sojuszników Polski".
Polacy pamiętają2021.05.31 17:56
/.../ i potakuje mu (Stalinowi) kaleka (Rossvelt) - niezłomny "demokracji" stróż: cyt: "Stalin to ktoś na miarę wieku! Oto mąż stanu! Oto wódz! Bo sojusz wielkich - to nie zmowa, to przyszłość świata - wolność, ład!" /wyj.z "Jałta" Jacek Kaczmarski/
oficer LWP2021.05.31 18:01
jakiej zdrady? każdy myśli o swoich interesach (tylko PIS myśli tylko i wyłącznie o interesach żydów i amerykanów), USA i UK były zainteresowane aby ZSRR przystąpił do wojny z Japonia aby nie zginęło więcej ich żołnierzy skorą mogą zginać żołnierze radzieccy, kto przy zdrowych zmysłach poświeci kilkaset tysięcy żołnierzy w imię Polski, piorą wam te mózgi ideologią, ciągle są aktualne słowa Curchila " państwa nie mają przyjaciół, państwa mają wyłącznie interesy"
Mały i zakompleksiony żydek.2021.05.31 15:15
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga UDAWANIE, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
oficer LWP2021.05.31 14:59
niedawno publikowaliście informację, że Biden na ciska na wywiad aby ujawnić skąd jest Covid, teraz piszecie odwrotnie, jedna swoich pisowski wyznawców traktujecie jako 100% IDIOTÓW
do j.n. @ "katolicka kretynizacja polski"2021.05.31 14:57
no, może być coś na rzeczy i DŻOŁ szuka sprzymierzeńca, stąd jego spotkanie w czerwcu z Putinem, bo USA zanim rękę podniesie na Chiny - oczywiście w ramach "obrony praw człowieka" i "niesienia demokracji" krajom, tak jak w przypadku "reżimu" Husejna, czy Kadafiego, to Chińczycy tych USraelskich stringo-tęczowców czapkami nakryją.
Frondo nie bądź GW!2021.05.31 14:42
Nie stawiaj znaku zapytania przy podawaniu informacji. ALBO WIESZ, ALBO NIE! To tak się dzieje jak się czerpie informacje z jednego źródła! I jeszcze ta "znajomość angielskiego"
póki co "laska", a później bombardowanie?2021.05.31 14:30
Za rządów "demokratów" w USA i podwójnej kadencji Obamy, USA zaciągnęły u Chin olbrzymi kredyt - ówczesna sekretarz stanu Hilaria Clinton osobiście przyleciała do Chin negocjować warunki kredytu, z których to warunków USA nie wywiązuje się i na ten czas zadłużenie wraz umownymi odsetkami, stanowi kwotę przekraczającą wartość całego majątku narodowego USA, zatem nie dziwi to, że skoro "demokraci" USA nie są w stanie BOMBAMI domagać się od Chin umorzenia swojego długu - tak jak to w przypadku wielu państw bywało, "demokrata" Biden - kontynuator Clintonowskiej "demokracji" - zastosował póki co, opcję lizania rowa, albo jak kto woli robienia"laski" Chińczykom upss! byleby NIE chińskim dzieciom.
Gówno wiesz o USA!2021.05.31 14:38
Gówno wiesz o USA!
cadyk2021.05.31 15:02
gówno wiesz o gównie
"gówno wiesz o gównie"2021.05.31 15:13
Masz racje!
Włodek2021.05.31 14:05
Czy to znaczy, że wpłaty na fundusz wyborczy płynęły nie tylko z NS2?
tylko impiczment zbawi2021.05.31 12:35
USA
POlak mały2021.05.31 13:03
Tylko tzw. demokraci mogą wywołać impeachment - nie przypuszczam aby zdecydowali się co do Bidena a szkoda.
Rewanż za "wygrane" wybory2021.05.31 12:35
Nie bez powodu jest nazywany Pekin Joe.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 12:28
Pamiętam jak podwajano wysiłki żeby "udowodnić" światu posiadanie broni chemicznej przez Husajna. Broni nie było a chłopa powiesili... to samo amerykanie chcą zrobić względem chin!!!