12.02.21, 21:24Fot. screenshot - YouTube

Bielan: Gowin nie ma prawa kogokolwiek wyrzucać

Władze Porozumienia podjęły dziś decyzję o zawieszeniu ośmiu polityków. Ich wyrzucenia ma domagać się Jarosław Gowin, o czym jutro zadecyduje sąd koleżeński. Tymczasem europoseł Adam Bielan przekonuje, że Jarosław Gowin nie ma prawa nikogo wyrzucać i apeluje do wicepremiera o „uspokojenie się”.

Prezydium zarządu Porozumienia zawiesiło dziś ośmiu członków, w tym m.in. Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Włodzimierza Tomaszewskiego, wnioskując o wyrzucenie ich z partii. Powodem, podobnie jak było to w przypadku zawieszonych tydzień temu polityków, ma być łamanie statutu.

Sytuację skomentował w rozmowie z Polską Agencją Prasową europoseł Adam Bielan, który również został wyrzucony z partii przez frakcję Gowina, ale jednocześnie utrzymuje, że w myśl przepisów to on obecnie pełni obowiązki prezesa.

- „Jarosław Gowin zamienia tę sytuację w kabaret; nie ma żadnych uprawnień do zwoływania ciał statutowych, tym bardziej nie ma uprawnień do wyrzucania kogokolwiek” – stwierdził polityk.

- „Apeluję do byłego prezesa Jarosław Gowina, żeby się uspokoił, bo najwyraźniej wpadł w jakąś furię i wycina ludzi na oślep. Nie ma takich uprawnień, szkodzi naszej partii” – dodał.

Kamil Bortniczuk z kolei podkreśla, że sprawę rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Warszawie.

- „Postanowiliśmy machnąć na to ręką i jak wszystkie wcześniejsze postanowienia uznać je za niewiążące, niezgodne z prawem. Pootrzymujemy stanowisko, że ostateczne rozstrzygniecie, w sytuacji, gdy druga strona w żaden sposób nie jest gotowa do sensownych rozmów i jest nastawiona agresywnie, będzie musiało zapaść w sądzie” – powiedział.

Polityk przekonuje, że w Porozumieniu są politycy kierujący się prawem i „fanklub Gowina”. Działania te określił „niepoważnymi”. Wskazuje też, że fakt wyrzucenia kolejnych polityków, w tym posłów, przeczy wcześniejszej tezie frakcji Gowina o rzekomym buncie zaledwie dwóch zmarginalizowanych polityków.

kak/PAP

Komentarze

jojek2021.02.14 0:26
Chłopie, a załóżże ty myckę i idźże na Nowogrodzką na koszerną lufkę do Danielsa, zagryziecie koszerną kichą, przelecicie talmud i od razu ci przejdzie, po co te nerwy
nemo2021.02.13 14:17
Gowinowi należy dać dobrze opłacone stanowisko "naczelnego zdrajcy" i niech wprowadza w błąd naszych wrogów. Do tej pory zniszczył wszystko, czego dotknął. Nie wolno mu nic powierzyć z polskiej gospodarki, nauki ,sportu, czy kultury! wredny sabotażysta i szkodnik.
ble2021.02.13 12:44
o Bielanie to nawet Kazik śpiewał,wielka legendarna postać z niego
kaka2021.02.13 12:03
Jestesmy w takiej sytuacji ze mamy wybierac miedzy meda a jeszczegorsza menda--po to byl plan hitlera i stalina AB w zakopanem-aby Polacy byli ubabrani w guwinie--aby nie wiedzieli gdzie zdazaja,aby robili te same bledy( postawa wobec zydow---a dmowski i zofia Kossak-Szczucka muwili i pisali jak nalezy ich traktowac)-abywybierac podlych ludzi ktorzy. Obecnie nie ma dobrego wyjsci PIS oznacza frymarczenie interesem narodowym i powolne konanie--natomiast reszte CZYLI PO PSL SLD A ZWLASZCZA HOLOWNIE -NALEZY COPREDZEJ PODPIAC DO PRADU---bo nastapi przyspieszone konanie. PIs oznacza tylko tyle ODWLEKANIE WYROKU W CZASIE.
WesołePrzepychankiWOdbycieKaczyzbawaŻoliborskiego2021.02.13 10:29
Człowiek Czopek Bielan napiera coraz mocniej na starczy odbyt Kaczyzbawa z Żoliborza. Ale Sakewycz mocno zapiera się w kiszce i broni swojej pozycji, zatykając otwór dyplomami człowieka roku, patrioty dekady i zbawcy tysiąclecia.
Anonim2021.02.13 10:21
nie wiem co i jak ale Bielan to 100% pisowiec
nol2021.02.13 14:26
No i dobrze! dlatego jeszcze da się żyć. wyobrażacie sobie jakby wyglądali Polacy ,rodziny, dzieci ,gdyby dalej rządziła PO? Bylibyśmy pachołkami ,niewolnikami u Niemca za miskę ryżu. Mieliby okazję pozamykać szkoły, które za ich panowania przestały czegokolwiek uczyć. Boże ,miej nas w opiece i błogosław PISowi, a ocaleje Polska dla tych, uważają ją za ojczyznę. Reszta won, tam, gdzie im będzie lepiej.
Maarek2021.02.13 10:19
Adam Bielan powiedział "szczyki ber pierdyki to jak wesele bez muzyki " i pojechał do Brukseli dorobić sobie do nędzne polskiej emerytury.
Jn2021.02.13 8:44
Gowin zarzuca niektórym członkom Porozumienia łamanie statutu. Nie wie, że sam go łamie, jeżeli to prawda, że nie został wybrany na drugą kadencję tak, tak jak stanowi statut. A w ogóle zgadzam się z internautami, na podstawie obserwacji tego człowieka, że to co najmniej podejrzany typ.
fdf2021.02.13 7:47
Być komunistą to znaczy nie kochać tylko pieniędzy. Komuna dawno minęła a ten dalej to samo, aparycja towarzysza jak nic.
Nina2021.02.13 0:55
Gdyby Bielan był w moim rejonie głosowałabym na niego. Rozsądny.
Kinol2021.02.12 22:50
Bielan - kat gowina. Brawo!
Po 11 ...2021.02.12 22:14
Witamy w świecie pisowskiego bezprawia :)))
jle_ffm2021.02.12 21:49
Bielan- były spin doktor, już raz zdradził jednego Jarosława, teraz robi to z drugim.
Bielan2021.02.12 21:36
Kupa i siku