29.01.20, 13:35

Borys Budka już oficjalnie szefem PO. Schetyna skomentował

Dzisiaj nastąpiło oficjalne ogłoszenie Borysa Budki jako nowego lidera Platformy Obywatelskiej. Wybory klubowe Budka wygrał już w pierwszej turze. Czy Grzegorz Schetyna może być z tego zadowolony i nie wybiera się na tzw. „polityczną emeryturę”?

Komisarz wyborczy PO Łukasz Abgarowicz poinformował media, że frekwencja w wyborach wyniosła 76,4 proc., a Borys Budka zdobył 78,49 proc. głosów.

Ustępujący dotychczasowy lider PO Grzegorz Schetyna w trakcie przemówienia powiedział:

- Chciałem podziękować za cztery lata ciężkiej pracy. To nie był łatwy czas. Partia, którą przejmowałem cztery lata temu, była w gorszym stanie, niż dziś.

Dodał też:

- Nigdzie się nie wybieram, nie idę na polityczną emeryturę. Będę wspierał Borysa Budkę i Małgorzatę Kidawę-Błońską, a także tę kruchą większość w Senacie.

Budna natomiast dziękując za okazane zaufanie oświadczył:

- Wspólnie możemy wygrać kolejne wybory. Drodzy wyborcy PO, dla nas wszystkich najważniejsze są wybory prezydenckie. Psucie Polski zaczęło się od Pałacu Prezydenckiego i naprawa Polski też zacznie się od Pałacu Prezydenckiego.

Jak wiadomo Budka już przeszło cztery lata temu szykował się do podmiany Schetyny na miejscu lidera PO. Efektem jego działań i prób objęcia stanowiska nowego lidera PO było to, że nigdy nie wszedł do zaufanego grona bliskich współpracowników Schetyny. Tajemnicą poliszynela jest także, że Budka jest człowiekiem Tuska, co raczej nie rokuje na przyszłość dobrą współpracą z odchodzącym Schetyną.

mp

Komentarze

gracz2020.01.30 6:07
Cóż za pełna miłości bliźniego,inteligentna inaczej twarz.Typowa POdłota.
Leszek2020.01.29 22:59
Nie u SOWY tylko w BUDCE się spotkają i o polityce pogadają.
Miras2020.01.29 22:54
Podobny do swojego dziadka. Tow. Władysław Gomułka w kolejnej odsłonie.
sale2020.01.29 22:38
Pamiętam taką piosenkę z przedszkola ".....bo za minutkę zamykamy budkę....", może była prorocza?
łączcie się2020.01.29 22:29
Hop do budki, wszystkie bubki.
Agnieszka2020.01.29 22:14
Borys Budka na czele PO??! Platforma Obywatelska wciąż umie mnie zaskoczyć. Gdy mi się wydaje, że niżej spaść nie mogą, to oni przebijają dno i pukają od spodu.
anonim2020.01.29 22:13
Borys Budka na czele PO??! Platforma Obywatelska wciąż umie mnie zaskoczyć. Gdy mi się wydaje, że niżej spaść nie mogą, to oni przebijają dno i pukają od spodu.
Karolina Karolajn2020.01.29 18:22
ciekawe czy szefo platformy na tym zdjęciu ma na dole spodnie od marynarki czy niebieskie galotki kąpielowe bo znany jest z takiego luziku.
Noelek2020.01.29 17:41
On jest prawie jak żywy tow. Lenin - co za podobieństwo !
Saki Faki2020.01.29 16:59
Ja pierdziundziam, dobrze że siedzicie w tych swoich podlaskich kretówkach i na wjazd do Polski nie dostajecie wiz, bo jak wasz poziom inteligencji jest jak ten w postach powyżej, to po waszym przyjeździe trzeba byłoby stworzyć kordon sanitarny :-)
Mirek2020.01.29 16:47
Budka tak wyrządzi w PO że na koniec tylu ich zostanie że zmieszczą się w budce dla psa . Jeszcze 4 lata temu w Platformie było 40 tysięcy a dzisiaj jest niecałe 10 .
Jack Em2020.01.29 16:42
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
violencja2020.01.31 21:43
Zgadzam się z Tobą co do Po , jednak nie mieszaj Boga do swych wypowiedzi!Pis nie ukrócił ustawy antyaborcyjnej , a Bóg jest za życiem!Pis ma krew na rękach dzieci nienarodzonych i zamordowanych. Jeśli jesteś BOŻYM CZŁOWIEKIEM to patrz kto jest całkowicie za życiem , a kto nie.TO JEST KRYTERIUM . MĄDREMU DOŚĆ!
Lennon2020.01.29 16:41
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Lewak2020.01.29 16:40
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
JS2020.01.29 16:39
Tak właśnie postępuje tch-órz !!! Schetyna zorientował się, że nie ma szans w wyborach na nowego przewodniczącego PO-je-bó-w i zdradził wszystkich PO-pap-rańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Mucha, Budka, Zdrojewski, Arłukowicz i laluś Siemoniak, a nawet HdiKK (a co tam jedna budka spalona). Co jeden to głu-pszy ! I na koniec pytanie do „Grzesia”: Powiedz nam „Grzesiu” jak czuje się szarańcz (sam-iec) po upadku na ziemię ze zdrowego drzewa ? Trzęśliśmy nie za mocno ?!
Topek2020.01.29 16:36
Polityków PO nazywamy patointeligencją, natomiast zwolenników PO nazywamy debilami, ludzi z pełnym wykształceniem podstawowym. Zresztą widać to dokładnie po ich komentarzach np. na Frondzie. Dlaczego patointeligencja ?! Jak wcześniej mówili członkowie PO, partia ta powstała jako przeciwwaga dla Lewicy i dla komunizmu w Polsce. I początkowo się to udało, bo SLD nie weszła nawet do parlamentu Obecnie sam szef tej partii Schetyna, jeszcze przed wyborami do PE wskrzesił Lewicę w Polsce - na własną zgubę ! Widać jak na dłoni, że popularność Lewicy rośnie - PO maleje. Dlaczego maleje ?! Bo członkowie PO to patointeligencja, która kłamie jak kłamała, kradnie jak kradła i ci ludzie są nadal zdrajcami naszej ojczyzny. Z drugiej zaś strony bez programu i bez wizji dla Polski, a jedynym bodźcem do działania jest antyPIS. Wszystko co oni zrobili przez 8 lat władzy jast dobrem, a wszystko co zrobił PIS przez 4 lata władzy jest złem ! Inaczej mówiąc, ich droga wiedzie szybkimi krokami na śmietnik historii !
Daniel K2020.01.29 16:35
Pytaniem jest, kiedy my Polacy pozbędziemy się de-bi-li w życiu publicznym ? Po tym jak ze sceny publicznej zniknęli tykie zajoby jak Palikot, Komorowski, Balcerowicz, Petru, Tusk, Kopacz, Misiło, Schetyna .............................. przybywają nam kolejne świry, takie jak Jachira, Śmiszek, Czarzasty, Mikke, Braun, Biedroń, Spurek, Grodzki ................. Czy to się nigdy nie skończy ?! Czy każda z lewackich partii poitycznych musi mieć takich debili w swoich szeregach ?! Czy to jakaś lewacka klątwa wisi ciągle nad Polską ?!!
Urszula2020.01.29 16:34
Halo PO-myleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakiś błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
Piotr Nowak2020.01.29 16:34
Budka, Pomaska, Trzaskowski, Kierwiński, Nitras, Mucha - oto nowa "szóstka", która ma odebrać władzę Prawu i Sprawiedliwości, a przkazać ją pod swój zarząd, właściwe kompetencje delegując oczywiście "w ramach współpracy w UE" do Brukseli i Berlina. Wyklęty powstań ludu ziemi powstańcie których dręczy PiS ! Niech Borys Budka Was prowadzi i świński blondyn Tomasz Lis !
Leszek2020.01.29 16:26
Wszyscy kochający inaczej do budki...oj,oj, będzie się działo. Oby tylko budki nie rozerwało. Budka pełna obrzydliwość .
stm.2020.01.29 16:22
Budka jest dosyć obrotny, zgromadzenie tak znacznego majątku za lata pracy w polityce to nie bywałe. Ludzie dorabiają się poprzez pokolenia .Oby dział tak dla wszystkich Polaków.
Toni 2020.01.29 15:26
Budka to uszkodzony plemnik Gomułki.
Viva2020.01.29 13:53
ło matko nie ma tam innych ???przeciez on wyglada jak Czerepach
anonim2020.01.29 18:14
Ale i tak lepiej od kulawego Brezniewa z Zoliborza !!!!!!!!!!! Ten zabi pysk.
jula2020.01.29 13:52
Członkowie PO / KO rączo , razem , raźnie do urn !
K.A.2020.01.29 18:13
Pomarzyć to fajna rzecz.