04.11.20, 18:47Fot. screenshot - YouTube (Wirtualna Polska, Rzeczpospolita TV)

Brakiem publikacji wyroku TK zajmie się prokuratura?

Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu.

W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku.

- „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.

kak/rmf24.pl, PCh24.pl

Komentarze

Anonim2020.11.20 9:38
Czas by prokuratura zajęłą sie takimi ludźmi jak Morawiecki i cała ta spółka. Ten rząd to tragedia.
Jakub2020.11.7 18:29
Prokuratura powinna zająć się nieopublikowaniem przez PAD-a Aneksu do Raportu o WSI
Jakub2020.11.7 18:32
Prokuratura powinna zająć się również nieopublikowaniem przez PAD-a Aneksu do Raportu o WSI. Przepraszam za opuszczenie słowa również w powyższym poście z 19:29.
ala2020.11.6 14:11
orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej dawno powinno być opublikowane. Polacy na to czekają!!!
Natalja Siwiec2020.11.5 11:18
Prokurator generalny to Pis. Pis boi się coraz bardziej. Resztę sami dopowiedzcie.
Alojzy Cedzidło2020.11.5 12:32
Pani " Natlio " > Bałagam . Kogo się boi ten PiS . Nie jestem orłem intelektu i nie potrafię sobie DOPOWIEDZIOEĆ .Ginę z ciekawość . Nie chcę sytuacji takiej jak w opowieści : Babcia kona . Obok łoza wnuki . Pytają babcię : babciu skad się biorą dzieci ? A babcia : bocian , bocian przynosi , Wnuczka " Alez babciu jaki bocian ...Wnuk kopię ją pod stólkiem ( siostrę ) i mówi Ciiiii cho , niech babcia umrze w nieświadomości . " Też mi nieśwadomośc przeszkadza.
Katecheta2020.11.5 10:13
Jak szanować państwo, które nie wykonuje własnego prawa i kombinuje jak je ominąć. To orzeczenie dotyczy czyjegoś życia!
Alojzy Cedzidło2020.11.5 12:38
Coś w tym jest. Niewatpliwie. Jeśli pani " katechetka " , nie wie ( ja też ) nie zna powodu nie ogłoszenia i przesztaje szanować państwo , ktore jest mioże JeJ Ojczyzną , to jakiej religii Pani uczy . Totalnej?
Glaudiusman2020.11.5 8:30
Kaja Godek ma zupełną rację. Premier dopuścił się przestępstwa nie publikują orzeczenia TK. Podobnie prezydent przedstawiając żałosny gniot prawny. Co to za jedni. Jeżeli Polska ma istnieć, to nie można zgadzać się na zabijanie nienarodzonych pod jakimkolwiek pozorem i zgadzać się na rozwody.
Po 11 ...™️2020.11.5 14:20
No właśnie rozwody. W Konstytucji stoi, że rodzina jest chroniona, więc cywilne rozwody powinny być zdelegalizowane.
Jakub2020.11.7 18:43
Prezydent zaciąga na siebie i pośrednio na swą rodzinę ekskomunikę. To on sam ją zaciąga, tak jak każda kobieta poddająca się aborcji i ludzie nakłaniający ją do tego, także wykonujący zabieg aborcji.
Dam2020.11.5 6:07
Ojeju, wyroków z 2015r nie publikowali kilka miesięcy i było cacy. Nagle zauważyli, że słowo "niezwłocznie" powinno obowiązywać?
violencja do frondy2020.11.4 21:28
Napiszcie coś mądrego o syndromie poaborcyjnym , który istnieje realnie wbrew zaprzeczeniu lewaków. Taki syndrom kobiety niejednokrotnie przeżywają do końca swojego życia. Ten syndrom obejmuje nie tylko kobiety , ale i ocaleńców , bo i tacy są .Napiszcie też coś o mężczyznach , którzy nie mają teraz głosu?Co z mężczyznami?Mąż pani Joanny Shorling - Wielgus czy coś tam/nie umiem zapamiętać nazwiska, bo babcia już jestem , mam wnuki i okulary:)/przyszedł pod dyktando żony do kościoła w różowych spodniach, fuuu!To są mężczyżni w różowych spodniach? Może jeszcze kosmetyczkę w rękę im dać?Być może należy stworzyć kobiecie jakieś oparcie , jeśli jej facet ma tylko różowe spodnie. Nie potępiam takich kobiet, bo wiem , że wszyscy mogli wywierać na nią presję: lekarz, rodzina , facet w różowych , hormony , emocje . Ona teraz wymaga delikatności , potrzebuje osoby o twardych mięśniach i mocnym szkielecie moralnym. Co z kobietami , które już są po...Pokuta , kochane , weżcie w swoją modlitwę dzieci nienarodzone , którym grozi śmierć poprzez modlitwę , zostańcie matkami,niektórym matkom śnią się takie właśnie dzieci.Kto chce niech wpisuje w google hasło adopcja dziecka nienarodzonego, jeszcze można adoptować kapłana , takie duże dziecko:)
Anonim2020.11.5 6:07
Syndrom ten istnieje niemal wyłącznie wśród kobiet, którym religijni fanatycy wmówili, że powinna czuć się źle.
Japa2020.11.5 6:44
Nic nie wiesz . Ty możesz zabić syna , córkę i będziesz się radował jak cholera . To mi śmierdzi sadyzmem.
Nina2020.11.5 11:59
A co powiesz o syndromie ocaleńca u osoby, która straciła w ten sposób rodzeństwo? Ja poznałam kogoś, kto miał taki syndrom, wcale sobie tego nie uświadamiając. Najpierw były objawy niewiadomo czego, później, po wielu rozmowach wyszło, że matka miała aborcję. Nie ma takiej możliwości, że było to wmówione tej osobie.
Polak2020.11.5 6:54
Nie istnieje żaden syndrom poaborcyjny. Istnieje natomiast depresja spowodowana nieludzką propagandą sekty katolickiej.
Japa2020.11.5 11:32
Takiś Ty Polak jak ja marsjanin. Nawet nie znasz etymologii słowa SEKTA .A o katolicyzmie to wiesz tyle co ślepy o obrazach Matejki .
Marcin2020.11.4 21:11
Popieram Panią Kaję Godek, oby więcej tak mądrych i odważnych kobiet w Polsce.
violencja2020.11.4 20:52
Przeczytałam wszystkie Wasze komentarze.Utwierdziłam się w tym , że demokracja jest zła, że dwóch meneli spod budki z piwem ogra głos jednego profesora.To smutne. Tak dużo w Was jadu Polacy i wulgarności i nienawiści . Szczególnie boli to , że naigrywacie się , że kobieta ma takie dziecko . Czy ktoś z Was miał kontakt z takim dzieckiem?Ja miałam , w dalszej rodzinie mojego męża.Nie zabiłabym takiego dziecka , nie śmiałabym się z rodziców takiego dziecka i powiem , że takie dzieci wnoszą radość i zadumę w sercach.One żyją przeważnie krótko , ale ich życie jest po coś . To dziecko , które kiedyś poznałam już nie żyje od dawna.Pozdrawiam kibicujących Kai , ludzi dobrej woli jest więcej -jak mawiał Cz. Niemen.
Alojzy Cedzidło2020.11.5 6:49
Więcej takich wpisów . To głos CZLOWIEKA , normalnego , zdrowego na umyśle.
Polskich obywateli?2020.11.4 20:48
Zarodki mają obywatelstwo? Dowód i PESEL też?
Japa2020.11.5 6:54
Legitymacji partyjnej nie wymagasz .?Takiej z PO .
Ben2020.11.4 20:21
Brak publikacji wyroku oznacza, że wyroku nie było. I po problemie. Pozostaje jeszcze przegonienie PIS-u.
Anonim2020.11.4 20:03
Chyba wszystkie demony tutaj czynne?!
ziga2020.11.4 19:58
Kaja!Popieram rząd.Ale w tej sprawie nie odpuszczaj.Szacunek.
Japa Fajne2020.11.5 11:45
Fajna logika pani" Kaja " (albo " ziga ) KOCHAM CIĘ SYNU LUB CÓRKO , ALE I TAK CI Ę WYSKROBIĘ " bo macica jest moja a nie PiS-u
Beno2020.11.4 19:46
Pani Kaja ma więcej odwagi niż wszyscy w rządzie. to nie w porządku, ludzie się narażają. Sędziowie TK się narażają. Przeciwnicy zachowują się wulgarnie i po chamsku, a rząd jak Piłat umywa ręce, nawet policja nie reagowała na mową nienawiści, wulgaryzmy, brutalność protestujących. to coś nie tak, to coś bardzo nie tak. Prezydent kombinuje, a rząd nie reaguje, choć obiecywał. Dzisiaj w wiadomościach też tylko krytyka i oskarżanie PO. PO już dawno nie rządzi, więc dajcie spokój i zacznijcie działać, bo jeszcze wiele do zrobienia. W samych sądach wiele do zrobienia, nie mówiąc o innych dziedzinach śycia społecznego. Brawo Pani Kaja. dużo sił i zdrowia.
Japa2020.11.5 11:54
A tak prywatnie ,Za co te brawa . ? To nie złośliwośc . To czysta ciekawość Bo co tu czytam to ma wielorakie znaczenie.A w temacie . Ta krytyka Rządu brzmi zasadnie . Brakuje mi tylko opinii CO BYM ZROBIŁ GDYBYM RZADZIŁ O warunkach proszę nie zapomnieć
Polak2020.11.4 19:29
No to torchę sobie od 2016 poczekali z rozpoczynaniem śledztwa.
Brakiem publikacji wyroku TK2020.11.4 19:26
zajmie się prokuratura? Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu. W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku. - „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.
matis892020.11.4 19:22
PIS to lewactwo popierające aborcję. Duda już biegnie do lewactwa z projektem luzującym kompromis aborcyjny na stronę lewacką.
Anonim2020.11.4 19:24
glupi katolu, gdyby pis popieral aborcje to nie bylo by protestow i rzadzili by 20 lat....... skonczycie godki w rynszotku
matis892020.11.4 19:31
Lewacki PISIORZE. PIS popiera aborcję i mówił o tym nawet Kaczyński. Obecne zachowanie też to potwierdza. A prostesty lewackich PISIORÓW jasno pokazują że lewactwo dumnie nosi na twarzach PISowskie kondony i są nazanczeni przez PIS. Do tego to lewackie PISORY mówią że pierwsi oddadzą się PISowskiemu szczepiniu bublami i szajsem.
violencja2020.11.4 20:40
Matis, duduś nie bierze pod uwagę , że grozi mu ekskomunika , durnowaty łun jest albo niewierzący.
Andy Semicki Rabin2020.11.4 22:11
Obstawiam, że durnowaty.
Bóg2020.11.4 19:16
Kaja, trzeba było uzyć prezerwatywy, nie miałabyś na chacie downa.
?2020.11.4 19:13
jak można mieć dziecko z downem . Pewnie trzeba byc krypto lesbą. Bo to przez grzech rodziców dziecko ma downa.
Andy Semicki Rabin2020.11.4 22:16
Jesteś przykładem tragikomicznego przypadku - oburzasz się na rodziców i na downów, a swoim poziomem intelektualnym ani jednym, ani drugiemu nie dorównujesz. Jak przecisnąłeś się przez eugeniczną sieć polskiego systemu "zdrowia"?
ala2020.11.6 14:13
Ale odlatujesz!
Jezus2020.11.4 19:12
Kaja, penero, puść sobie piosenke ONA, czy warto było. Już tłumaczę, Czy watrto było być najwiekszą [email protected] w polsce ?
Hipokryzja Hrondy2020.11.4 19:10
KAJA [email protected]!
muminek2020.11.4 19:09
Ostatni miałam objawienie, Duch święty mi powiedział, że masz uciekac bo pomimo tego, że polką jestes w polsce bezpiecznie nie mieszkać będziesz.
Brakiem publikacji wyroku TK2020.11.4 19:08
zajmie się prokuratura? Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu. W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku. - „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.
Ksiądz2020.11.4 19:07
Szatan zamieszał w sperie ojca bo twój kochanek grzeszył. dlatego masz dziecko z downem, a przez stosunek pisiorek wyysssssssał ci resztkę komórek z mózgu. dlatego jesteś głupią [email protected]@.
Japa2020.11.5 13:30
Proponuję nick : "Ksiądz z durszlakiem "
Brakiem publikacji wyroku TK2020.11.4 19:05
zajmie się prokuratura? Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu. W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku. - „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.
Zimny lech.2020.11.4 19:05
Słuchaj ladacznico, mam radę- uciekaj z kraju.
Brakiem publikacji wyroku TK2020.11.4 19:05
zajmie się prokuratura? Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu. W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku. - „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.
Brakiem publikacji wyroku TK2020.11.4 19:04
zajmie się prokuratura? Mimo, że termin upłynął w poniedziałek, rząd wciąć nie opublikował w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22. października ws. aborcji eugenicznej. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała na antenie RMF FM, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z postawą rządu. W ocenie Kai Godek premier Mateusz Morawiecki, wciąż nie publikując orzeczenia TK, łamie prawo. W związku z tym działaczka rozważa skierowanie zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa do prokuratury. Tymczasem wystosowała petycję, w której wzywa do publikacji wyroku. - „Brak publikacji oznacza, że pomimo iż aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, w dalszym ciągu w polskich szpitalach mają miejsce najbardziej odrażające praktyki nie mające nic wspólnego z medycyną. Selekcja i zabijania polskich obywateli podejrzanych o wady genetyczne lub choroby to hańba dla Rzeczypospolitej Polskiej. Podtrzymywanie stanu prawnego jasno określonego przez Trybunał jako niezgodny z Konstytucją nie znajduje żadnego usprawiedliwienia. Przepisy nie pozwalają hamować ogłoszenia wyroku pod jakimkolwiek pretekstem politycznym” – czytamy w petycji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.4 19:04
Z biografii szczocha kaczyńskiego wynika, że nie zna języków, a z prywatnych podróży po świecie był tylko raz jako 18-latek w Związku Radzieckim! To dokąd ma wypyerdalać?
SASIN2020.11.4 19:04
Bierz syna downa i spierdzielaj, żebym cie więcej nie widział.
Zimny lech.2020.11.4 19:03
Umrzyj pissdo
Japa2020.11.5 13:37
A dla kogo te życzenia śmierci , " Zimny lechu " Smutno Ci w grobie ? Nie licz na ogrzanie ,
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.11.4 19:03
Nie warto oglądać Godek-Smrodek, lepiej popatrzeć na szczęśliwe rodziny https://pbs.twimg.com/media/El-EiPXW0AEud-E?format=jpg
Figo Fago2020.11.5 13:46
Aleś " Domny " naprał tych Waszych xymboli Nie wie tylko czy ten koń to głowa pani Rączkowskiej , bo ta reszta to się domyślam
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.11.4 19:02
No i jak Gadek warto było przeżywać orgazm dopochwowy po orzeczeniu pseudoTK? :) https://pbs.twimg.com/media/ElQrjN7X0AAmQhp?format=jpg
Japa2020.11.5 13:42
" Domny Geju " Ja wiem ,że Ci się nie podobaja kobiety . Ale kulturalny Gej , A Domny ,że ho ho ho nie powinien kpić z normalnej kobiety . Przecież one was nie podniecałą Dla Was ważna jest wielofunkcyjność odbytu .