12.10.20, 16:42fot. pixabay.com

Brawo Polska! PGNiG może już prywatyzować ukraiński sektor energetyczny

Jak podaje PAP, w obecności prezydentów Polski i Ukrainy podpisana została umowa o zachowaniu poufności pomiędzy PGNiG i ukraińskim Funduszem Mienia Państwowego. Daje to zielone światło polskiej spółce do prywatyzacji ukraińskiego sektora energetycznego.

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński stwierdził:

- Mamy ambicje być motorem niskoemisyjnej transformacji w Polsce. Wierzę, że Ukraina też pójdzie w tę stronę, bo jest to przyszłość gospodarki na całym świecie. Możemy tę drogę pokonać wspólnie

Oświadczył także:

- Ewentualny udział PGNiG w procesie prywatyzacji branży energetycznej na Ukrainie to szansa na wzmocnienie współpracy pomiędzy naszymi krajami i wspólne budowanie bezpieczeństwa energetycznego w tej części Europy. Jestem przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu i kompetencjom moglibyśmy stać się dla strony ukraińskiej wartościowym partnerem

Umowę podpisano w Kijowie w obecności prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego.

 

mp/pap

Komentarze

Jaka prywatyzacja?!?2020.10.13 2:30
PGNIG to państwowa spółka. Więc to nie prywatyzacja, a wyprzedaż ukraińskiego majątku narodowego obcemu państwu za bezcen.
Ja, Szatan2020.10.12 19:12
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW - pogrobowców faryzeuszy, masonów i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ***** 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Dzisiaj w USA dwie ważne rzeczy się dzieją,2020.10.12 17:40
jedna z nich niemal decydująca o przyszłości USA. Właśnie rozpoczęły się przesłuchania potencjalnej kandydatki do US Supreme Court. Można je oglądać na YT. Jej zatwierdzenie może mieć, będzie miało daleko idące konsekwencje. USA wróci do swoich konstytucyjnych korzeni i wartości. Jest szansa, że zakończy się relatywizm prawny. . . . . USA obchodzi Columbus Day czyli święto Europy, która dotarła do tego kontynentu. Fakt "odkrycia" zmienił najpierw Europę dopiero kilkaset lat później "zrobił" z USA potęge nie mającej sobie równej w historii ludzkości. Potęga która trzykrotnie uratowała Europę i świat od barbarzyństwa nazizmu i bolszewizmu. I nie jest to potęga dyktatury-terroru, ale demokracji. Wiek XV zmienił Europę radykalnie, że przypomnę Kopernika i Gutenberga, Hiszpania "poszła" o po rozum do głowy i wypierrdoliła od siebie resztki bliskowschodniego śmiecia. Najpierw Moors-Arabów a w końcu Żydów. USA Columbus Day to jest święto cywilizacji europejskiej.
Podkułacznik2020.10.12 19:36
Kiedy niby w USA panowały te wartości demokratyczne i konstytucyjne? W całej swojej historii USA były i są oligarchią. Nie ma co się tak podniecać za bardzo. Nie jest to raj i nigdy nie był.
Józef2020.10.12 17:20
Czegoś tutaj nie rozumiem, w Polsce będą repolonizować, a na Ukrainie prywatyzować. To w końcu co jest lepiej, jak jest prywatne czy jak jest państwowe.
Podkułacznik2020.10.12 19:25
Banderowcy i inni nacjonaliści pewnie krzyczą teraz, że sprzedajni politycy rozkradną kraj i oddadzą, to co jeszcze zostało, w zagraniczne ( w tym polskie) ręce!