02.07.21, 19:01Fot. via: Flickr

Budka: Tusk wraca na 110 proc.

Borys Budka wystąpił na konferencji prasowej, w czasie której mówił o jutrzejszym spotkaniu Rady Krajowej PO. Potwierdził, że weźmie w niej udział Donald Tusk. Zapowiedział też, że jutro właśnie zostanie zaprezentowany scenariusz „włączający bardzo mocno Donalda Tuska do krajowej polityki”.

Około godz. 15 zakończyło się dziś kolejne spotkanie Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Liderzy Platformy w takim składzie spotkali się już wczoraj, ale wówczas nie udało się im dojść do porozumienia. Tusk miał naciskać na Trzaskowskiego, aby ten wycofał się z deklaracji kandydowania na przewodniczącego partii. Prezydent Warszawy nie chciał się jednak na to zgodzić. Dziś Tusk spotkał się najpierw sam na sam z Trzaskowskim, a dopiero później dołączył do nich Budka.

Według doniesień portalu Onet.pl, były premier miał zagwarantować obecnemu przewodniczącemu PO stanowisko szefa klubu KO. Trzaskowski nie zgadza się jednak na wyrzucenie z fotela obecnego szefa – Cezarego Tomczyka.

Oficjalny powrót do polskiej polityki Donald Tusk ma ogłosić w czasie jutrzejszej Rady Krajowej PO. Wydarzenie to zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Borys Budka.

- „Myślę dosyć interesujące wydarzenie, myślę że zmienia nieco tę polską perspektywę, polską politykę. Etap długich rozmów z przewodniczącym Tuskiem, tego w jakiej formule będzie aktywny w polityce, a jutro będzie tego finał”

- mówił.

- „Tak że zobaczycie państwo nowe role rozpisane. Tylko pozytywne scenariusze”

- dodawał.

Zapowiedział, że jutro zaprezentuje konkretny scenariusz.

- „Na razie przedstawiłem go prezydium, rozszerzonemu prezydium zarządu Platformy. Jutro przedstawiam go zarządowi Platformy. To mój autorski scenariusz w porozumieniu z przewodniczącym Tuskiem, włączający bardzo mocno Donalda Tuska do krajowej polityki. Myślę, że jutro dużo pozytywnych rzeczy się wydarzy”

- podkreślał.

Nie potwierdził jednak doniesień na temat swojej rezygnacji z przywództwa w partii.

kak/300polityka.pl, Onet.pl, rmf24.pl

Komentarze

Anonim2021.07.4 0:45
Interesującą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Filip2021.07.3 12:03
Cytuję słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska - u nas dobrze znany, dowcipy o tym są - tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada”. Odnośnie pracowitości chciałbym przypomnieć, że Donald Tusk nauczył się do perfekcji języka angielskiego. Jarosław Kaczyński zaczął uczyć się tego języka w tym samym czasie, co Donald Tusk i się go nie nauczył. Donald Tusk jest pozytywnie oceniany przez Joe Bidena, Manuela Macron, Borysa Johnsona, Angelę Merkel, a Jarosław Kaczyński nie. Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło, żeby głosowała przeciwko Polakowi Donaldowi Tuskowi jako kandydatowi na Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Następnie po upływie kadencji Donalda Tuska, europosłowie z PiS-u popierali kandydaturę Niemki na to stanowisko. Chcąc usprawiedliwić głosowanie przeciwko rodakowi, co w UE nie miało precedensu, propaganda pisowska zarzucała Donaldowi Tuskowi zdradę. Jednak politycy z PiS-u nie potrafili określić na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego urządziło polowanie na Donalda Tuska wzywając jego i jego syna Michała na kolejne przesłuchania przed komisje sejmowe. Donald Tusk jest najbardziej oczernianym politykiem w Polsce. Dla Polski pozbawienie władzy szkodników z PiS-u jest priorytetem, dlatego Donald Tusk dogada się z Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim. Jarosław Kaczyński przynosi wstyd i szkody naszemu krajowi na arenie międzynarodowej, dlatego należy pozbawić go władzy.
man.of.Stagira2021.07.3 9:14
A TRZASKOWSKI ... na 180 centymetrów. //
jan2021.07.3 8:45
Tak i w uni juz poznali nieroba TUSKA, a teraz wraca MACIC i KRASC!!!!!!!!!!!!
kumaty2021.07.2 21:54
Budka wylatuje na 110%
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.2 19:48
Dotychczasowe obietnice żoliborskiej zajszczanej flei to 1,16 biliona długu i niespotykana jak dotąd inflacja....
trucker Texas2021.07.3 4:50
Nie fanzol dupku.
Nina2021.07.2 19:23
W UE poznali się na tym nierobie nieudaczniku i dostał kopa w cztery litery. Nad nim wisi fatum, czego się podejmie to doprowadza do zniszczenia. UE przez Tuska straciła największą składkę jaką wpłacała WB do ich kasy. Nieudacznik Tusk zamiast się z nimi dogadać by zostali w unii, to jeszcze obrażał obywateli WB i ich wyzywał bezczelnie. Merkel odchodzi i w jej nogawce już się nie schowa.
Anonim2021.07.2 19:16
Wytatułuj sobie na czole 8 gwiazdek - będzie nowocześnie.
as2021.07.2 19:12
I bardzo dobrze! Ciekawe czy będzie miał jakiś program. Jakikolwiek.
katolik2021.07.2 19:06
Pewna jest tylko śmierc na 110%