23.07.21, 15:23Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Budka znowu się kompromituje. Chciał uderzyć w PiS, wyszło… jak zawsze

Wybrany wczoraj na przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka skorzystał dziś z kolejnej okazji, aby się skompromitować. Próbował wykorzystać sprawę prezesa NIK Mariana Banasia, aby uderzyć w partię rządzącą. Politykowi umknęło jednak, że to posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli zawiadomienie przeciw Banasiowi.

Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Prokurator Generalny wystąpił dziś do Marszałka Sejmu RP o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Prokuratura zamierza postawić mu kilkanaście zarzutów.

Zdarzenie to natychmiast postanowił wykorzystać Borys Budka, aby uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.

- „Wczoraj #Banaś zarzuca #Morawiecki.emu kreatywną księgowość i ukrywanie poza budżetem 224 mld złotych deficytu, dziś służby zatrzymują syna kryształowego Mariana a #Ziobro wysyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu szefowi #NIK. Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS”

- napisał na Twitterze.

Najwyraźniej zapomniał, że to posłowie PO domagali się wszczęcia śledztwa ws. Mariana Banasia, o czym przypomnieli mu politycy PiS.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

ala2021.08.4 8:08
Budka dopuścił się przestępstwa nawołując do obalenia Rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Filip2021.07.24 11:32
Według narracji pisowskiej, każdy kto nie głosuje na PiS, nie jest Polakiem. Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Konstytucja nie jest sprzeczna z prawem europejskim. Według polityków partii rządzącej Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem europejskim, chociaż jest z nim zgodna. Jednocześnie politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld zł. Według rządzących, którzy uważają, że mają monopol na patriotyzm, spowodowanie utraty tych pieniędzy dla naszego kraju, będzie wynikało z miłości do naszego państwa. Dążenia do przestrzegania praworządności jest - według nich - propagandą antypolską. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska jest dla nich czynem patriotycznym. Dla utrwalania swojej władzy działają na szkodę Polski i postępują na szkodę interesu narodowego. Otumanili jednak znaczną część społeczeństwa, która im wierzy, ale do czasu.
do Flipa2021.07.24 12:07
.... farmazony piszesz.
alusia2021.07.24 12:41
Oj Filip Filip -co ty nie powiesz.Nie wal po strunach ,bo to szkodzi zdrowiu.
annał2021.07.24 10:00
W jaki sposób ten niemajacy własnego zdania niudacznik B. budka ukończył studia, kto pomógł mu zdobyć dyplom, przeciez to zwykłe bezmuzgowie
zdziwiony2021.07.24 6:45
jak skompromitowane i głupawe gów.o może się kompromitować?
Jerzy Dobrowolski powiedział ,że2021.07.24 6:12
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję - ci z platformy i ich koalicjanci wydają się spełniać ten warunek
Tomek2021.07.24 5:59
Na Budke wystarczy spojrzeć i widać ze to zarozumiały burak nie musi już nic mówić
Atomek2021.07.24 14:26
Bo jak powie to żal słuchać.
Dam2021.07.24 5:23
Fronda jak zwykle ma czytelników za idiotów. Budka pokazuje dziwną zbieżność czasową, że akurat kiedy przez Banasia PISowi zaczyna się palić pod tyłkiem, wtedy pojawiają się zarzuty. Ale ciemny lud to kupi, jak zwykle.
Anonim2021.07.24 5:40
ciemny lud to wyborcy platfusów - leming łyka lepiej niż młody pelikan
DAM DAM2021.07.24 14:30
Jak Banasiowi brud uszami wystaje to organizuje kontrole , żeby od siebie uwagę odwrócić.
ala2021.07.23 21:26
Budka dopuścił się przestępstwa nawołując do obalenia Rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Hrabia (bez wilczura, z jamnikiem)2021.07.23 20:08
Jest już nawet takie przysłowie: "Głupi jak Budka". I to nie bez powodu. A inne: "Krętacz jak Tusk", "Bystra jak Kidawa", "Inteligentna jak Kopacz", "Bezczelny jak Trzaskowski". To są perły mądrości ludowej.
Filip2021.07.23 18:57
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stawisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Wynik tego głosowania uznał za zwycięstwo. To był bezprecedensowy przypadek w UE, żeby rząd kazał głosować przeciwko swojemu obywatelowi. Politycy z PiS-u ogłosili, że Donald Tusk jest "zdrajcą", choć sami nie wiedzieli na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Jacek Kurski wyciągnął mu dziadka z Wermachtu. Dziadek Donalda Tuska był więźniem obozu koncentracyjnego, w końcowym okresie wojny został przymusowo wcielony do Wermachtu, z którego zdezerterował i wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej wzywała Donalda Tuska. Jednocześnie posłowie z PiS-u nie zgodzili się, że zbadać również okres rządów ich partii. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, jedynym krajem w UE, który miał większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). W 2015 roku twierdzono, że Donald Tusk doprowadził Polskę do ruiny. Jednak po wygranych wyborach politycy z PiS-u znaleźli pieniądze w budżecie państwa na program 500+. Wymyślono kłamstwo, że to są pieniądze od mafii VAT-wskiej. Jednak żadnych dużych pieniędzy nie odzyskano od mafii VAT-wskich. W związku z aferą Amber Gold wzywano syna Donalda Tuska Michała, choć nie miał on z przestępstwem nic wspólnego. Jednocześni ilość afer pisowskich przekracza wszystkie dotychczasowe pod rządami poprzednich ekip. Politycy z PiS-u w Wałbrzychu okradli PCK na kilka milionów i finansowali sobie z ukradzionych pieniędzy kampanie wyborcze. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia na Donalda Tuska, jednocześnie afery pisowskie nie są rozliczane, ale ukrywane przed społeczeństwem. Politycy z PiS-u wiedzą, że w przypadku przegranych wyborów wielu z nich znajdzie się na ławie oskarżonych. Dlatego przejmowanie niezależnych mediów przez rządzących ma temu zapobiec. Jarosław Kaczyński dla władzy gotowy jest podejmować i podejmuje działanie niekorzystne dla naszego kraju.
Do Filip2021.07.23 20:04
Zastanów się co piszesz. piszesz pierdoły.
Anonim2021.07.23 20:09
To się nazywa "Filip z konopi". Nie dziw się.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:08
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:00
Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Od wieków są to: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bezkarnymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Wyzywajcie ich od „faszystów”. Uderzajcie w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Ze świętych i mistyków róbcie konsekwentnie wariatów. Waszym orężem jest kłamstwo, rozwiązłość i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem jest Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!
x2021.07.23 16:19
Putin powinien wam kupić słownik polsko-rosyjski, bo kompletnie nie rozumiecie nic po polsku.
nihil novi2021.07.23 15:46
Droga Frondo to, że ktoś uważa Banasia za przestępcę i składa przeciwko niemu zawiadomienie nie stoi w żadnej sprzeczności z oczekiwaniem, że ten skarżony przy okazji ujawni skalę przestępstw swoich byłych kolegów. I raczej wśród nich szukałbym tych co się skompromitowali gwarantując "kryształową" uczciwość Banasia...
do nihil novi2021.07.23 20:09
Banaś beknie ta jak jego potomek. stał się agresywny bo miał za uszami. atak to według głupich najlepsza broń. Ale tylko wśród takich. Zobaczymy kto był i jest " kryształowy " i kto jest żelazny ?
były I Sekretarz2021.07.23 15:44
i co nadęta POchwo
Ix Ypsilon2021.07.23 15:34
To jest właśnie taki kwik świń, które do koryta dostać się nie mogą.