28.08.19, 10:32(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Byli ambasadorowie to kasta wasali Kiszczaka i Moskwy

Byli polscy ambasadorowie napisali haniebny list otwarty do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Według nich, Polska... nie jest krajem "praworządnym". Ambasadorowie, którzy powinni zawsze działać w interesie kraju, którego reprezentują, bądź reprezentowali pokazali swoje prawdziwe oblicze, kłamliwie donosząc na Ojczyznę. 

- Nie można apelować do przywódców innych państw, aby interweniowali w sprawach Polski – powiedział były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Zdaniem byłego szefa MSZ  list jest „skandaliczny”.

„Przybywa pan do kraju, który nie jest praworządny; pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne” – czytamy w skierowanym do prezydenta USA liście otwartym grupy b. polskich ambasadorów. 

Pod listem podpisało się 23 byłych ambasadorów, m.in. Ryszard Schnepf, Iwo Byczewski, Piotr Nowina-Konopka, Jerzy Maria Nowak czy Andrzej Krawczyk, zrzeszonych w Konferencji Ambasadorów RP. Warto zauważyć, że większość z grona "polskich" ambasadorów to byli współpracownicy PRL.  Polska wciąż odczuwa pokłosie braku lustracji i dekomunizacji. 

Jak donosi portal niezalezna.pl, oto kto kryje się pod Konferencją Ambasadorów RP. Są to m.in:

Ryszard Schnepf - rejestrowany przez Departament I [wywiad] - brak charakteru rejestracji

Piotr Nowina-Konopka - rejestrowany jako zabezpieczenie przez Inspektorat 2 WUSW Gdańsk

Jerzy Marian Nowak - rejestrowany przez Departament I [wywiad] jako TW

Jan Barcz - zabezpieczenie operacyjne, rejestrowany przez Departament I [wywiad cywilny] od 1981 r. 

Maria Krzysztof Byrski - rozpracowywany, a także opracowywany jako kandydat na TW

Paweł Dobrowolski - rejestrowany przez Departament II [kontrwywiad] jako TW

 

"To już nie lizusowskie »medale wdzięczności«, to coś na co nie ma innych adekwatnych słów niż wulgarne" – napisał na Twitterze publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz odnosząc się do listu.

– Cieszę się, że ci ludzie są już byłymi ambasadorami. Większość z nich pewno, ze względu na wiek, nie wróci już do czynnej służby, a nawet do polityki – powiedział Witold Waszczykowski

– W takich sytuacjach nie można wypowiadać się przeciwko swojemu krajowi – stwierdził były szef MSZ 

- Dopuszczalna jest krytyka polskiej polityki zagranicznej, wielokrotnie to przed laty robiłem, sam mam czasem uwagi do obecnej, jest to oczywiste, ale nie można apelować do przywódców innych państw, aby interweniowali w sprawach Polski – powiedział Waszczykowski. 

Słowa krytyki wypowiedział również minister Jarosław Gowin.

- Nie znam demokratycznego państwa, w którym byli urzędnicy państwowi tak szkalowaliby własny kraj. Osoby, które podpisały się pod tym listem tym samym wyłączyły się z kręgu osób, które mają w życiu publicznym honor — powiedział wicepremier

Według niego, to "jest zachowanie haniebne. Osoby, które podpisały się pod tym listem tym samym wyłączyły się z kręgu osób, które mają w życiu publicznym honor"

Fronda.pl

Komentarze

Foster2019.08.28 16:59
Przeczytałem ten list trzy razy i doprawdy nie znalazłem w nim kłamstw. Sama prawda.
jozef2019.08.28 14:40
A dzisiejszy ambasador w Niemczech to wnuczek czy wasal Kiszczaka?
Foster2019.08.28 17:02
Przecież to ambasador Przyłębski - mąż pani Prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Michał Pasierb 2019.08.28 14:24
Zamiast komentarza ciekawy felieton o polityce i nie tylko https://www.youtube.com/watch?v=9iYOqwd4HiY
JanP2019.08.28 13:36
"Byli ambasadorowie to kasta wasali Kiszczaka i Moskwy" - Bodakowski nie wstydź się swojego podpisu. Ten tytuł, to hejt w czystej postaci, który powinien zakończyć się w sądzie.
bogdanus2019.08.28 12:45
Aby było jak było, aby lepiej ponownie nam się żyło, ludzie gotowi są pozbyć się honoru. Każda bajka jest dobra usprawiedliwiająca haniebne zachowanie. Co nie zmienia ich haniebnego zachowania.
miki292019.08.28 12:35
OJ , JUŻ IM ROZUMU NIE STARCZA....
Jan2019.08.28 11:33
A to bżydale.
Jan2019.08.28 11:35
A i pasożydy.
MJ2019.08.28 10:51
Od praktycznie potopu szwedzkiego Polska nie karze zdrajców i zaprzańców. Czas z tym skończyć a nie bredzić o jakieś krytyce polityki zagranicznej. To nie jest żadna krytyka, to jest próba obalenia legalnie wybranych polskich władz przy pomocy obcych.